Satın almadan önce kullanıcı yorumlarını ve şikayetlerini okuyun, işinizi şansa bırakmayın! Sitemizden okuyabileceğiniz başlıca yorumlar ise şu şekilde; Banka kredi yorumları, telefon yorumları, otel yorumları, dizüstü bilgisayar yorumları ve Aktüel ürünler hakkında bilgiler edinebilir, deneyimlerinizi üye olmadan paylaşabilirsiniz.

Warren Buffet Kimdir? Serveti ve Yatırımları

7703297191 ORJINAL Role Kutu Kapağı

Alarko Carrier X-Power 53 QHF 09DST 9000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima

DJI Phantom 3 SE Drone Kullanıcı Yorumları

Elektrikli Kızılötesi Panel Isıtıcı TIH 700 S

Warren Buffet Kimdir? Serveti ve Yatırımları

Kimdir 8 Ekim, 16:31'de eklendi

  WARREN BUFFET

Warren Buffet, ABD’nin Nebraska bölgesinde 30 Ağustos 1930 yılında doğdu. Kimisine göre iş adamı, kimisine göre fon yöneticisi, kimisine göre ise spekülatör olan Buffet’ın herkes tarafından kabul edilen yönü ise, onun Dünya’nın en zengin kişilerinden birisi olmasıdır. Dudak uçuklatan serveti, ilerleyen yaşına rağmen her geçen gün daha da artmakta ve Forbes Zenginler Sıralaması’nda her geçen gün daha da üst basamaklara yükselmektedir.

 

WARREN BUFFET’IN HAYATI

1930 yılında Nebraska’nın Omaha bölgesinde dünyaya gelen Buffet, henüz ilk okul ve lise çağında olmasına rağmen, para ile ilişkisi tam anlamı ile çok derin olan bir çocuktu. Paradan para kazanma tekniklerini, henüz o yaşta ki çocuktan beklememek Warren Buffet’a büyük haksızlık demektir. Bu onu, henüz o yaşta farklı kılan yapısı olmakla birlikte, ilerleyen yıllarda ne yapacağına dair küçük ipuçları oluyordu.

Leila ve Howard’ın tek oğulları olan Buffet, ileri görüşlülüğü sayesinde ileride çok paralar kazanacağını küçük yaşta herkese belli ediyor gibiydi. Nitekim, henüz 11 yaşında iken babasının yanında, yüksek finans sektörüne adım atmış ve elindeki hisse senetlerini en yüksek fiyatlar ile bozdurabilmişti. Öyle ki, bu gidiş onu, Dünyanın en zengin spekülatörü haline getirdi.

 

WARREN BUFFET ÖZEL HAYATI

Warren Buffet 22 yaşında, Susan Thompson ile evlendi. Bu evliliği sonucunda, Susan, Howard ve Peter adında 3 çocuk dünyaya geldi. Uzun bir ilişkiden sonra Susan’dan ayrılan Buffet, yine Susan Thompson’ın yönlendirmesi ile arkadaşı Astrid Menks ile evlendi. Buffet ve Astrid 2006 yılından beri birlikte olmalarına rağmen, Susan Thompson 2004’te dünyaya veda etmiştir.

Warren Buffet, ilerleyen yaşından dolayı prostat kanseri teşhisi yüzünden uzun zamandır tedavi görmektedir.

WARREN BUFFET’IN İŞ HAYATI

Küçük yaşına rağmen üstün ticari zekası, onu finans sektörüne yöneltmişti. Aynı zamanda bürokrat olan babasını da arkasına alarak, finans yönetimi alanında önemli özel ve tüzel kişiler ile iş ortaklığı yapmış, yahut değerli bilgiler edinmişti. Columbia Business School’da 2 yıl ekonomi alanında teknik bilgiler aldıktan sonra Pensilvanya Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptı. Wall Street’te çalışmak istemesine rağmen, babasının bu alanda devam etmesini istememesi üzerine tekrar babasının yanına döndü. Babasının ve kendisi için önemli bir kişilik olan eski hocası Benjamin Graham’ın yanında yaklaşık 2 sene çalıştıktan sonra Buffet Associates Ltd’yi kurdu. Bu onun nezdinde, finans dünyasına atılmak adına ilk ciddi sınavı idi. Bunun yanında kısa bir süre sonra 1962’de Buffet Partnership’i kurarak döviz ve kur hareketliliği piyasasına ilk adımı attı. Esasında bir finans kuruluşu olarak açmak istemesine rağmen Berkshire Hattaway’i tekstil sektörüne kaydırdı. Ama bu iş, hiçte yolunda gitmedi ve kısa sürede bu işi bırakmak zorunda kaldı. Diğer işlere vakit ayırdıktan sonra tekrar bu şirketi ele almış ve yatırımları ile  şirketi, dünya ölçeğinde bir firma haline getirmiştir.

Warren Buffet, şu anda Dünyanın en zenginleri sıralamasında 65 milyar dolarlık serveti ile 3.sıradadır. Dünya’nın en zengin 10 insanı için şuradaki yazımızı okuyunuz.

 

 

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Dayı 9 Ekim 2016

Adam yakında yolcu gibi, servetinin paylaşım haberlerini duyarız yakında. Warren Buffet’da olsan gireceğin yer 2 m2 kara toprak!

Başlıklar:
İlginizi Çekebilir
Ercüment Balakoğlu Kimdir?

Ercüment Balakoğlu Kimdir?

0
0
29 Ağustos, 16:56
Oğuzhan Özyakup Kimdir?

Oğuzhan Özyakup Kimdir?

0
0
29 Ağustos, 03:19
Melike Öcalan Kimdir?

Melike Öcalan Kimdir?

0
0
28 Ağustos, 13:15
İbrahim Saraçoğlu Kimdir?

İbrahim Saraçoğlu Kimdir?

0
0
2 Kasım, 12:55
Lokman Hekim Kimdir?

Lokman Hekim Kimdir?

0
0
1 Kasım, 11:28
Ozan Tufan Kimdir?

Ozan Tufan Kimdir?

0
0
30 Ekim, 12:42
Belçim Bilgin Kimdir?

Belçim Bilgin Kimdir?

0
0
29 Ekim, 11:38
Rıza Sarraf Kimdir?

Rıza Sarraf Kimdir?

0
0
28 Ekim, 00:07
Erhan Afyoncu Kimdir?

Erhan Afyoncu Kimdir?

0
0
26 Ekim, 12:20
Bosch Servisi | www.arcelikservisi.tv | fakro çatı merdivenleri | fakro çatı pencereleri | çatı merdiveni | çatı merdivenleri | İnci Ağda | ejzane.com