Warren Buffet Kimdir? Serveti ve Yatırımları
Kapat

Warren Buffet Kimdir? Serveti ve Yatırımları

Anasayfa Kimdir Warren Buffet Kimdir? Serveti ve Yatırımları

  WARREN BUFFET

Warren Buffet, ABD’nin Nebraska bölgesinde 30 Ağustos 1930 yılında doğdu. Kimisine göre iş adamı, kimisine göre fon yöneticisi, kimisine göre ise spekülatör olan Buffet’ın herkes tarafından kabul edilen yönü ise, onun Dünya’nın en zengin kişilerinden birisi olmasıdır. Dudak uçuklatan serveti, ilerleyen yaşına rağmen her geçen gün daha da artmakta ve Forbes Zenginler Sıralaması’nda her geçen gün daha da üst basamaklara yükselmektedir.

 

WARREN BUFFET’IN HAYATI

1930 yılında Nebraska’nın Omaha bölgesinde dünyaya gelen Buffet, henüz ilk okul ve lise çağında olmasına rağmen, para ile ilişkisi tam anlamı ile çok derin olan bir çocuktu. Paradan para kazanma tekniklerini, henüz o yaşta ki çocuktan beklememek Warren Buffet’a büyük haksızlık demektir. Bu onu, henüz o yaşta farklı kılan yapısı olmakla birlikte, ilerleyen yıllarda ne yapacağına dair küçük ipuçları oluyordu.

Leila ve Howard’ın tek oğulları olan Buffet, ileri görüşlülüğü sayesinde ileride çok paralar kazanacağını küçük yaşta herkese belli ediyor gibiydi. Nitekim, henüz 11 yaşında iken babasının yanında, yüksek finans sektörüne adım atmış ve elindeki hisse senetlerini en yüksek fiyatlar ile bozdurabilmişti. Öyle ki, bu gidiş onu, Dünyanın en zengin spekülatörü haline getirdi.

İlginizi Çekebilir!  ‪‪Henri Bedimo Kimdir ‪‪Henri Bedimo Hakkında

 

WARREN BUFFET ÖZEL HAYATI

Warren Buffet 22 yaşında, Susan Thompson ile evlendi. Bu evliliği sonucunda, Susan, Howard ve Peter adında 3 çocuk dünyaya geldi. Uzun bir ilişkiden sonra Susan’dan ayrılan Buffet, yine Susan Thompson’ın yönlendirmesi ile arkadaşı Astrid Menks ile evlendi. Buffet ve Astrid 2006 yılından beri birlikte olmalarına rağmen, Susan Thompson 2004’te dünyaya veda etmiştir.

Warren Buffet, ilerleyen yaşından dolayı prostat kanseri teşhisi yüzünden uzun zamandır tedavi görmektedir.

WARREN BUFFET’IN İŞ HAYATI

Küçük yaşına rağmen üstün ticari zekası, onu finans sektörüne yöneltmişti. Aynı zamanda bürokrat olan babasını da arkasına alarak, finans yönetimi alanında önemli özel ve tüzel kişiler ile iş ortaklığı yapmış, yahut değerli bilgiler edinmişti. Columbia Business School’da 2 yıl ekonomi alanında teknik bilgiler aldıktan sonra Pensilvanya Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptı. Wall Street’te çalışmak istemesine rağmen, babasının bu alanda devam etmesini istememesi üzerine tekrar babasının yanına döndü. Babasının ve kendisi için önemli bir kişilik olan eski hocası Benjamin Graham’ın yanında yaklaşık 2 sene çalıştıktan sonra Buffet Associates Ltd’yi kurdu. Bu onun nezdinde, finans dünyasına atılmak adına ilk ciddi sınavı idi. Bunun yanında kısa bir süre sonra 1962’de Buffet Partnership’i kurarak döviz ve kur hareketliliği piyasasına ilk adımı attı. Esasında bir finans kuruluşu olarak açmak istemesine rağmen Berkshire Hattaway’i tekstil sektörüne kaydırdı. Ama bu iş, hiçte yolunda gitmedi ve kısa sürede bu işi bırakmak zorunda kaldı. Diğer işlere vakit ayırdıktan sonra tekrar bu şirketi ele almış ve yatırımları ile  şirketi, dünya ölçeğinde bir firma haline getirmiştir.

İlginizi Çekebilir!  Demet Özdemir Kimdir? Demet Özdemir Hakkında Merak Edilenler

Warren Buffet, şu anda Dünyanın en zenginleri sıralamasında 65 milyar dolarlık serveti ile 3.sıradadır. Dünya’nın en zengin 10 insanı için şuradaki yazımızı okuyunuz.

 

 

“Warren Buffet Kimdir? Serveti ve Yatırımları” üzerine 2 yorum

  1. Dayı says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arçelik Servisi | www.arcelikservisi.tv | Hasan Kalyoncu Üniversitesi | Kodak Tarayıcı | fakro çatı merdivenleri | fakro çatı pencereleri | çatı merdiveni | çatı merdivenleri | sinema izle
DMCA.com Protection Status