titanik-bilinmeyenleri

Titanic Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Sıra Dışı Bilgi

Gamze 09 Eki 2016 İlginç Bilgiler  3

Titanic Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Sıra Dışı Bilgi

1. Titanik filminde gemi batarken müzisyenler hala çalmaya devam etmişlerdir. Müzisyenlerin hala çalması senaryonun güzelleşmesi için yaratılmış olan bir sahne değildir. Gerçekte de müzisyenler çalmaya devam etmiştir gemi batana kadar insanları sakinleştirmek amacı ile.

2. Titanik gemisi oldukça büyüktür bu geminin sadece kazan dairesinde fırına kömür dolduran 176 adam bulunmaktaydı.

3. Gemide çalışmakta olan aşçılardan birisi o kadar aşırı alkol almış ki o dondurucu suda 2 saat hayatta kalmayı başarabilmiştir.

4. Titan iğin yolculuğundan sadece bir gün önce filikaların nasıl kullanılması gerektiği hakkında bir tatbikat planlanmış ama bu plan bilinmeyen bir nedenden dolayı iptal edilmiştir.

5. Gemide yer almakta olan filikaların çoğu alabilecek olduğu kapasitenin oldukça altında doldurulmuş denize indirilmiştir.

6. İşte bu yüzden dolayı da gemideki toplam olarak yolcu sayısının yüzde 53′ ü yerine yüzde 31′ i kurtulabilmiştir.

7. Titanik adlı gemiyi batıracak olan buz dağı yalnızca 30 saniye kadar erken fark edilseydi eğer böyle bir olay yaşanmayabilirdi.

8. Titanik adlı gemi buz dağına çarptıktan sonra geminin batma süreci 2 saat 40 dakika kadar sürmüştü. Geminin batmasının o kadar uzun sürmesinin sebebi de 30′ un üzerinde mühendis çalışmaktaydı gemide mühendisler insanların gemiden kaçabilmeleri için mühendisler gemiyi çalışır halde tutmuşlardır ve mühendisler gemideki yolcuların hayatlarını kurtarabilmek amacı ile kendi hayatlarını feda etmişlerdir.

9. Uzmanlara göre geminin 6 kompartıman yerine yalnızca 4 tane kompartımanı suların altında kalsaydı eğer gemi kesinlikle hayatta batmayacaktı. 4. baca tamamı ile sahteydi. Bu baca sonradan eklenmişti çünkü geminin daha heybetli ve daha simetrik bir görüntüsünün olması istenmiştir.

10. Titanik adlı gemi faciasından kurtulmuş olan Japon yolcu diğer yolcularla beraber ölmediğinden dolayı kendi ülkesinde korkak olarak ilan edilmiştir.

Gamze Başaran {Gamze}

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Dış Ticaret (Açıköğretim) Son sınıf öğrencisiyim. Sinema ve belgeseller favorilerim arasındadır. Ayrıca iyi bir Squash oyuncusuyum.
en-guclu-ordu
Dünyanın En Güçlü 10 Ordusu 2016
Sivrisineklerin Kaç Dişi Vardır?
Sivrisineklerin Kaç Dişi Vardır?
yıldırım kaç derece sıcaklığında
Yıldırım Kaç Derecedir? Yıldırımın Hızı? Yıldırım Hakkında Bilgiler
13-gun
13 Rakamı Neden Uğursuzdur?

“Titanic Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Sıra Dışı Bilgi” üzerine 1 yorum

  1. juhu diyor ki:

    Hacılar onu bilmem, batmayan denilen koca gemi bi buz parçasına çarpıp battı mı? BATTI!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir