Selina Doğan Kimdir? Selina Doğan Yorumları
Kapat

Selina Doğan Kimdir? Selina Doğan Yorumları

Anasayfa Kimdir Selina Doğan Kimdir? Selina Doğan Yorumları

Selina Doğan

Seline Doğan 1977 doğumlu olup İstanbul’da doğmuştur. Ermeni asıllı olan Türk siyasetçi ve avukat olup 25. Dönem Milletvekilliği yapmıştır. Cumhuriyet Halk Partisinde 7 Haziran 2015 seçimlerinde milletvekili olarak seçilmiştir. Öğrenim hayatı Noter Dame de Sion Fransız Lisesini bitirdikten sonra Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi kazanmış ve avukat olarak mezun olmuştur. Bilgi Üniversitesinde master yapmış olup Türkçe, Ermenice, Fransızca ve İngilizce bilmektedir. Selina Doğan eski Bakırköy Belediye Başkan yardımcı Yervant Özuzun kızı olup ayrıca Erdal Doğan nın ise eşidir.
Ermeni asıllı olan Selina Doğan Alman yanın Ermeni soykırımını kabul etmesinden sonra tepki ve desteğini açıkça belli etmiş olup yaptığı açıklamada ise Türkiye Kafasını kuma gömmekten vazgeçmeli ifadelerini kullanmış ve bu şekilde ermeni meselesine destek vermiştir. Sosyal medyada yazdıkları ile birlikte olay yaratmış ve sosyal medya üzerinden çok fazla tepki toplayan isimlerden bir tanesi olmuştur. Ayrıca ermeni asıllı CHP milletvekili Selina Doğan yakın zaman anneannesini kaybetmiş ve Bakırköy den cenazesi kalkmıştır.
Ankara patlamasından sonra sosyal medya üzerinden paylaştığı yayınlar ve sözler olay olmuş olup bir çok kişinin tepkisini toplamıştır. Özellikle Melih Gökçek ile aralarından geçen sosyal medya üzerinden tartışma ve olayları yorumlara bir çok farklı kesim tarafından farklı yorumlanmıştır. Bunun sonucunda CHP milletvekili Selina Doğan zorunlu olarak bir basın açıklaması yapmak durumunda kalmıştır.

İlginizi Çekebilir!  ‪‪Henri Bedimo Kimdir ‪‪Henri Bedimo Hakkında

“Selina Doğan Kimdir? Selina Doğan Yorumları” üzerine 1 yorum

  1. ASLi says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arçelik Servisi | www.arcelikservisi.tv | Hasan Kalyoncu Üniversitesi | Kodak Tarayıcı | fakro çatı merdivenleri | fakro çatı pencereleri | çatı merdiveni | çatı merdivenleri | sinema izle
DMCA.com Protection Status