Selina Doğan

Selina Doğan Kimdir? Selina Doğan Yorumları

Gamze 04 Haz 2016 Kimdir?  2

Selina Doğan

Seline Doğan 1977 doğumlu olup İstanbul’da doğmuştur. Ermeni asıllı olan Türk siyasetçi ve avukat olup 25. Dönem Milletvekilliği yapmıştır. Cumhuriyet Halk Partisinde 7 Haziran 2015 seçimlerinde milletvekili olarak seçilmiştir. Öğrenim hayatı Noter Dame de Sion Fransız Lisesini bitirdikten sonra Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi kazanmış ve avukat olarak mezun olmuştur. Bilgi Üniversitesinde master yapmış olup Türkçe, Ermenice, Fransızca ve İngilizce bilmektedir. Selina Doğan eski Bakırköy Belediye Başkan yardımcı Yervant Özuzun kızı olup ayrıca Erdal Doğan nın ise eşidir.
Ermeni asıllı olan Selina Doğan Alman yanın Ermeni soykırımını kabul etmesinden sonra tepki ve desteğini açıkça belli etmiş olup yaptığı açıklamada ise Türkiye Kafasını kuma gömmekten vazgeçmeli ifadelerini kullanmış ve bu şekilde ermeni meselesine destek vermiştir. Sosyal medyada yazdıkları ile birlikte olay yaratmış ve sosyal medya üzerinden çok fazla tepki toplayan isimlerden bir tanesi olmuştur. Ayrıca ermeni asıllı CHP milletvekili Selina Doğan yakın zaman anneannesini kaybetmiş ve Bakırköy den cenazesi kalkmıştır.
Ankara patlamasından sonra sosyal medya üzerinden paylaştığı yayınlar ve sözler olay olmuş olup bir çok kişinin tepkisini toplamıştır. Özellikle Melih Gökçek ile aralarından geçen sosyal medya üzerinden tartışma ve olayları yorumlara bir çok farklı kesim tarafından farklı yorumlanmıştır. Bunun sonucunda CHP milletvekili Selina Doğan zorunlu olarak bir basın açıklaması yapmak durumunda kalmıştır.

Gamze Başaran {Gamze}

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Dış Ticaret (Açıköğretim) Son sınıf öğrencisiyim. Sinema ve belgeseller favorilerim arasındadır. Ayrıca iyi bir Squash oyuncusuyum.
riza-sarraf
Rıza Sarraf Kimdir?
seda akgül resim
Seda Akgül Kimdir?
erhan-afyoncu
Erhan Afyoncu Kimdir?
Larry Ellison
Larry Ellison Kimdir?

“Selina Doğan Kimdir? Selina Doğan Yorumları” üzerine 1 yorum

  1. ASLi diyor ki:

    CHP Milletvekili Selina Doğan sözde soykırım tasarısını savundu! Peki şaşırdı mı? Tabiki de hayır!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir