Selina Doğan Kimdir? Selina Doğan Yorumları
Yorum Yazın
Sizin Yorumlarınız Bizim İçin Ve Tüketiciler İçin Önemli. Lütfen Yorum Yapın. Deneyimlerinizi Paylaşın!

 • DOLAR
  3,5756
  % -1,77
 • EURO
  3,8874
  % -0,42
 • ALTIN
  146,6878
  % -0,66
 • BIST
  93.803
  % 1,49
Selina Doğan Kimdir? Selina Doğan Yorumları

Selina Doğan Kimdir? Selina Doğan Yorumları

Bu İçeriği Değerlendirin

Selina Doğan

Seline Doğan 1977 doğumlu olup İstanbul’da doğmuştur. Ermeni asıllı olan Türk siyasetçi ve avukat olup 25. Dönem Milletvekilliği yapmıştır. Cumhuriyet Halk Partisinde 7 Haziran 2015 seçimlerinde milletvekili olarak seçilmiştir. Öğrenim hayatı Noter Dame de Sion Fransız Lisesini bitirdikten sonra Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi kazanmış ve avukat olarak mezun olmuştur. Bilgi Üniversitesinde master yapmış olup Türkçe, Ermenice, Fransızca ve İngilizce bilmektedir. Selina Doğan eski Bakırköy Belediye Başkan yardımcı Yervant Özuzun kızı olup ayrıca Erdal Doğan nın ise eşidir.
Ermeni asıllı olan Selina Doğan Alman yanın Ermeni soykırımını kabul etmesinden sonra tepki ve desteğini açıkça belli etmiş olup yaptığı açıklamada ise Türkiye Kafasını kuma gömmekten vazgeçmeli ifadelerini kullanmış ve bu şekilde ermeni meselesine destek vermiştir. Sosyal medyada yazdıkları ile birlikte olay yaratmış ve sosyal medya üzerinden çok fazla tepki toplayan isimlerden bir tanesi olmuştur. Ayrıca ermeni asıllı CHP milletvekili Selina Doğan yakın zaman anneannesini kaybetmiş ve Bakırköy den cenazesi kalkmıştır.
Ankara patlamasından sonra sosyal medya üzerinden paylaştığı yayınlar ve sözler olay olmuş olup bir çok kişinin tepkisini toplamıştır. Özellikle Melih Gökçek ile aralarından geçen sosyal medya üzerinden tartışma ve olayları yorumlara bir çok farklı kesim tarafından farklı yorumlanmıştır. Bunun sonucunda CHP milletvekili Selina Doğan zorunlu olarak bir basın açıklaması yapmak durumunda kalmıştır.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. CHP Milletvekili Selina Doğan sözde soykırım tasarısını savundu! Peki şaşırdı mı? Tabiki de hayır!

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?