Karbonat ile saç boyası akıtma

Saç Boyasını Akıtmak İçin Kabartma Tozu

Gizem Başaran 23 Eyl 2016 İlginç Bilgiler  1

Saç Boyasını Akıtmak İçin Kabartma Tozu

Saçını boyatan ve sonrasında pişman olanlar ya da saç rengini değiştirmeyi düşünüp saç boyasının hızlı bir şekilde akmasını isteyen kişilerin kullanabileceği çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler sayesinde saç boyası hızlı bir şekilde akmakta ve saç renginiz açılmakta, eski haline dönmektedir. Saç boyasını akıtmak için kullanabileceğiniz yöntemlerden bir tanesi de kabartma tozu kullanarak boyayı akıtma yöntemidir. Bu yöntem için kullanacağınız kabartma tozu paketi miktarı saçınızın uzunluğuna göre 1 ile 4 paket arasında kullanılacaktır.

Saç uzunluğunuza göre kabartma tozlarını alıp bir kaba koyduğunuzda üzerine saçlarınıza yetecek miktarda su eklemeniz ve iyice karıştırmanız gerekmektedir. Hazırlanan bu karışım saçlara masaj şeklinde iyice yedirilmelidir. Yaklaşık olarak 1 saat sonra da saçın yıkanması gerekmektedir. Bu yöntem sayesinde saç renginiz kolay ve hızlı bir şekilde akacaktır. Bu yöntemden sonra saçınız sertleşecektir, bu doğal bir durumdur. Bu sertliği gidermek için saçlarınızı saç kremi ile durulayabilirsiniz.

Saç boyasını akıtma konusunda kabartma tozu kullanımının dışında çeşitli diğer yöntemler de bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bazıları limon, sıcak su, beyaz sabun, karbonat ve C vitamini ile boyanın akıtılması saç renginin açılmasıdır. Bu yöntemleri kullanarak saçlarınıza uygulamış olduğunuz boyayı hızlı, kolay ve sağlıklı bir şekilde akıtabilir ve doğal saç renginizi geri getirebilir ve uygulayacağınız yeni boyaları daha sağlıklı bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Gizem Başaran {Gizem Başaran}

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Dış Ticaret (Açıköğretim) Son sınıf öğrencisiyim. Sinema ve belgeseller favorilerim arasındadır. Ayrıca iyi bir Squash oyuncusuyum.
en-guclu-ordu
Dünyanın En Güçlü 10 Ordusu 2016
Sivrisineklerin Kaç Dişi Vardır?
Sivrisineklerin Kaç Dişi Vardır?
yıldırım kaç derece sıcaklığında
Yıldırım Kaç Derecedir? Yıldırımın Hızı? Yıldırım Hakkında Bilgiler
13-gun
13 Rakamı Neden Uğursuzdur?

“Saç Boyasını Akıtmak İçin Kabartma Tozu” üzerine 2 yorum

  1. Tülay Cebeci diyor ki:

    benim yıllardır kullandığım bi yöntemdir, ama sürekli uygulamayın çünkü saça zarar verebilir.

  2. SaglikveHayatim diyor ki:

    bir yaşıma daha girdim,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir