Saç Boyasını Akıtmak İçin Kabartma Tozu

Gamze 23 Eyl 2016 Kişisel Bakım Ürünleri  2
Saç Boyasını Akıtmak İçin Kabartma Tozu
4 (80%) 3 değerlendirme

Saç Boyasını Akıtmak İçin Kabartma Tozu

Saçını boyatan ve sonrasında pişman olanlar ya da saç rengini değiştirmeyi düşünüp saç boyasının hızlı bir şekilde akmasını isteyen kişilerin kullanabileceği çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler sayesinde saç boyası hızlı bir şekilde akmakta ve saç renginiz açılmakta, eski haline dönmektedir. Saç boyasını akıtmak için kullanabileceğiniz yöntemlerden bir tanesi de kabartma tozu kullanarak boyayı akıtma yöntemidir. Bu yöntem için kullanacağınız kabartma tozu paketi miktarı saçınızın uzunluğuna göre 1 ile 4 paket arasında kullanılacaktır.

Saç uzunluğunuza göre kabartma tozlarını alıp bir kaba koyduğunuzda üzerine saçlarınıza yetecek miktarda su eklemeniz ve iyice karıştırmanız gerekmektedir. Hazırlanan bu karışım saçlara masaj şeklinde iyice yedirilmelidir. Yaklaşık olarak 1 saat sonra da saçın yıkanması gerekmektedir. Bu yöntem sayesinde saç renginiz kolay ve hızlı bir şekilde akacaktır. Bu yöntemden sonra saçınız sertleşecektir, bu doğal bir durumdur. Bu sertliği gidermek için saçlarınızı saç kremi ile durulayabilirsiniz.

Saç boyasını akıtma konusunda kabartma tozu kullanımının dışında çeşitli diğer yöntemler de bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bazıları limon, sıcak su, beyaz sabun, karbonat ve C vitamini ile boyanın akıtılması saç renginin açılmasıdır. Bu yöntemleri kullanarak saçlarınıza uygulamış olduğunuz boyayı hızlı, kolay ve sağlıklı bir şekilde akıtabilir ve doğal saç renginizi geri getirebilir ve uygulayacağınız yeni boyaları daha sağlıklı bir şekilde uygulayabilirsiniz.

BABYLISS C900E Curl Saç Şekillendirici Yorumları
Hair Care Serum Kullanıcı Yorumları
Vicem Siyah Karbon Maske Kullanıcı Yorumları
Cold Face By Aysestetik Kullanıcı Yorumları

“Saç Boyasını Akıtmak İçin Kabartma Tozu” üzerine 6 yorum

 1. cereen dedi ki:

  ölçülü kullanın çünkü fazlası saçları kurutuyor

 2. Çiğdem dedi ki:

  Arkadaşlar doğru mu anladım,lütfen aydınlatın bu yöntemle saçımız ana (doğal)rengine mi dönüyormuş?

 3. demet dedi ki:

  güzel bilgi teşekkürler

 4. SaglikveHayatim dedi ki:

  bir yaşıma daha girdim,

 5. Tülay Cebeci dedi ki:

  benim yıllardır kullandığım bi yöntemdir, ama sürekli uygulamayın çünkü saça zarar verebilir.

  1. Çiğdem dedi ki:

   Tülay Hn.selamlar saçınızdaki boyaları bu yöntemle kendi renginde mi döndürdünüz?doğru mu anladım acaba, eğer öyleyse bende hemen yapacağım da.Paketli kabartma tozlarından alıp(1-2paket)hani şu vanilya gibi olanlardan suyla karıştırıp saçıma sürüp bir saat bekletcem ve normal şampuan-saç kremimle yıkıyarak değilmi?aydınlatırsanız minnettar olacağım.teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir