Rüyada Köpek Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Köpek Görmek

Rüyada görünen köpek hem iyi hemde kötü anlamda yorumlanmıştır. Bizde yazımızda tüm rüya yorumcularının rüyada köpek görmek ile ilgili yorumlarını paylaşacağız. Ayrıca rüyada köpek gördüyseniz sayfanın altından gördüğünüz rüyayı yazın. Gerek biz gerek sayfamızı ziyaret eden ziyaretçiler rüyanızı yorumlayacaktır.

Rüyanızda Kedi gördüyseniz Rüyada Kedi Görmek yazımıza göz atabilirsiniz.

İslami rüya yorumcularından Cafer-i Sadık rüyada görünen köpeği 4 farklı şekilde tabir etmiştir. Cafer-i Sadık’a göre rüyada köpek görmek hasım, gözü pek erkek, iyi niyetli olmayan bir hizmetkar ve cahil bir erkeğe işaret eder. Rüyanızda gördüğünüz köpek tek başına rüyanızı yorumlamaya yeterli olmayacaktır, bu yüzden rüyanızın hatırlayabildiğiniz kadar çok detayını hatırlamaya çalışın.

 

Rüyada Köpek Isırması

Rüyada Köpek Isırması

Rüyanızda köpek tarafından ısırıldığınızı gördüyseniz, çalıştığınız ortamdan birilerinin size zarar verebilecek planlar yaptığına yada zararınıza olacak hamleler yapacaklarına işaret eder. Köpeğin sizi ısırdığı esnada yaşadığınız korku ne kadar fazla ise uğrayacağınız zarar da bir o kadar fazla olacaktır.

Farklı bir yorumda ise beklemede olan düşmanınızın size karşı yaptığı planları devreye sokacağına, ısıran köpeğin fazla olması durumunda düşmanlarınızın sayısının fazla olmasına yorumlanmıştır.

Ayrıca bu rüya dost sandığınız kişilerin sizi çekememesine sizi kıskanmasına ve sizi memnun etmeyecek faaliyetlerde bulunacakları şeklinde yorumlanmıştır.

 

Rüyada Köpek Saldırısı

Köpek saldırması

Rüyada köpek tarafından saldırısına uğradığını görmek, çevrenizde hısımlarınızın olduğuna yada olacağına işaret eder. Saldıran köpekler birden fazlaysa hısımlarınızın fazlalığına işaret eder. Saldıran köpekler ısırmadı ise hısımlarınızın size zararının dokunmayacağına, saldıran köpekleri bertaraf ederseniz aileniz yada yakın çevreniz ile aranızda sözlü bir münakaşanın geçeceğine, kendinizi doğru ifade ederseniz sorunun tatlıya bağlanacağı şeklinde yorumlanmıştır. Köpeğin salyaları üzerinize bulaştıysa uğrayacağınız bir iftiradan ötürü üzüntü yaşayacağınıza delalet eder.

Rüyada Köpek Sevmek

Rüyada Köpek Sevmek

Rüyanızda köpek sevdiğinizi gördüyseniz aranızda husumet olan hasımlarınızın size karşı bakış açılarının olumlu yönde değişeceğine, sevdiğiniz köpek elinizi yalar, kısık ses le havlar, kuyruğunu sallayarak size sevgi gösterisinde bulunursa sürecin o kadar hızlı ve verimli geçeceği şeklinde yorumlanmıştır.

 

 

 

Rüyada Dişi Köpek Görmek

Rüyada Dişi Köpek Görmek

Rüyada gördüğünüz köpek dişi ise etrafınızda bulunan ön yargılı, iyi niyetli olmayan bir kadına yorumlanır. Bu kadın yakın akraba olabildiği gibi komşu yada arkadaşınızda olabilir. Yüzünüze gülerken içinden sizin zarar görmeniz için iç çeker.

Gördüğünüz dişi köpek bir erkek köpeği kovalıyor ise kem gözlü bir kadın tarafından zarara uğrayacağınız ve itibarsızlaşacağınıza yorumlanmıştır. Şayet dişi köpek önden gidiyor arkasından erkek köpekler takip ediyorsa, sizin vasıtanız ile kötü yola düşmüş bir kadını durumdan haberdar olmayan bir erkek ile evlenmelerine vesile olacağınız şeklinde yorumlanmıştır. Şayet gördüğünüz köpek yavrularını emziriyor ise, evliyseniz çocuklarınızın size düşkün olacağına, bekar iseniz iyi bir eşle evleneceğiniz şeklinde yorumlanmıştır.

 

Rüyada Köpek Beslemek

Rüyada Köpek Beslemek

Rüyada köpek beslediğinizi gördüyseniz mallarınızın fazlalaşacağına ticari işlerinizde başarılarınızın artacağına işaret eder. Beslediğiniz köpekler ne kadar fazlaysa ticari başarınız da o kadar fazla olacaktır. Beslediğiniz köpek hasta ve halsiz ise hanenizde bir hırsızlığın yaşanacağına mallarınızda bazı kişilerin gözleri olduğuna işaret etmektedir.

Beslediğiniz köpek sizin ise ve rüyayı gören bir kadın ise, rüyayı gören kadının yakın zaman içinde bir hastalık geçireceği şeklinde yorumlanmıştır.

 

 

Rüyada Çoban Köpeği Görmek

Rüyada Çoban Köpeği Görmek

Rüyanızda çoban köpeğinizin olduğunu gördüyseniz, etrafınızda bulunan kadınların sizden korktuğuna işaret eder. Rüyada çoban köpeği görmek aynı zamanda ailenizin size karşı duyduğu saygıyı simgeler. Çoban köpeği görmek genel anlamda iyi yorumlanmıştır, bazı rüya yorumcuları çoban köpeği görmenin maddi kazançlar elde edileceği yönünde fikir belirtmişlerdir. Şayet yaptığınız bir yatırım varsa yakın zaman içerisinde bu yatırımın çok fazla değer kazanacağına, yatırım yapmayı düşünüyorsanız bu girişimden büyük kazanç sağlayacağınıza yorumlanmıştır.

 

Rüyada Av Köpeği Görmek

Av Köpeği Görmek

Size ait bir av köpeği ile ava çıktığınızı gördüyseniz mevcut düşmanlarınızdan bir yarar sağlayacağınıza, şayet av köpeğini kovduğunuzu gördüyseniz, yarar sağlayacağınız durumdan uzaklaşacağınıza yorumlanmıştır.

Şayet av köpeğinin etini gördüyseniz yakın zaman içerisinde elde edeceğiniz mirası simgeler.

Av köpeğini avdan döndüğünü görmeniz durumunda işinizle ilgili bazı sorunların başınızı ağrıtacağına yorumlanmıştır. Aynı zamanda bu rüya sıkıntılı bir iş sürecinin yaklaştığı şeklinde yorumlanmıştır.

 

Rüyada Evcil Köpek Görmek

Rüyada evcil köpek

Rüyada bir köpeğinizin olduğunu gördüyseniz, merhametli bir kişi olduğunuz anlamına gelir. Bu merhametiniz bazen başınıza bela açabilme potansiyeli taşımaktadır. Rüyanızda köpeğinizi gezdirmeye çıkmışsanız aynı şekilde yorumlanır. Rüyada av köpeğinizin olduğunu gördüyseniz gösterişe meraklı birisi olduğunuz şeklinde yorumlanmıştır. Rüyada köpek sahibi olduğunuzu görmek yukarıda belirtildiği gibi rüyayı gören kişinin karakteri ile ilgili bilgiler taşımaktadır.

 

Rüyada Süs Köpeği Görmek

Rüyada süs köpeği görmek

Rüyada görülen süsü köpeği, karı koca arasında yaşanan sorunları işaret eder. Rüyada bir süs köpeğini kucağınıza aldığınızı gördüyseniz eşinizi aldatacağınız şeklinde yorumlanmıştır. Bu aldatma cinsel yada düşünsel olarak gerçekleşebilir. Ayrıca rüyada görünen süs köpeği mutluluk, neşe ve sevince işaret eder. Süs köpeği satın aldığınızı gördüyseniz yada birisi size süs köpeği hediye ettiyse mal paylaşımı ile ilgili yakın çevre, akrabalarınız yada yakın aileniz ile sorunlar yaşayabileceğiniz, ancak yakın zaman içinde tatlıya bağlanacağına işaret eder.

 

 

Rüyada Tazı Köpeği Görmek

Rüyanızda tazı köpeği gördüyseniz etrafınızda zalim vede güçlü bir düşmanın bulunduğuna işaret eder. Ayrıca bazı rüya yorumcuları rüyada görünen tazı köpeğinin rüyayı gören kişinin devlet memuru olması halinde makam, mevki artışının yaşanacağına, çok hızlı bir yükseliş ve refaha ulaşacağı şekline yorumlanmıştır.

Rüyada Köpeğin Eve Pislediğini Görmek

Rüyanızda köpeğin evinizin herhangi bir yerine pislediğini gördüyseniz, eşinizin/sevgilinizin size karşı bir sadakatsizlik yapacağına işaret eder.

Rüyada Köpek Eti Yediğini Görmek

Rüyada köpek eti yediyseniz problem yaşadığınız hasımlarınızı alt ederek problem olmalarını engelleyeceğinize yorumlanmış iken bir diğer rüya tabirinde köpek eti yiyen kişinin haram lokma yediği yada yiyeceği şeklinde yorumlanmıştır.

 

Rüyada Köpeğe Dönüştüğünü Görmek

Gördüğünüz rüyada köpeğe dönüştü iseniz, bu sizin etrafınıza karşı çok kibirli davranışlar içerisinde olduğunuzun işaretidir. Şayet rüyanızda köpek iken insana dönüştüğünüzü gördüyseniz, daha önce yapmış olduğunuz bir kötülükten, kötü huylarınız dan kurtulmak için adım atacağınıza delalet eder. Köpek iken insana dönüştü iseniz yaşadığınız pişmanlıklardan ders alıp tövbe edeceğinize ve yaşananlardan ders alacağınız şeklinde yorumlanmıştır.

 

Check Also

En İyi Antivirüs Hangisi?

En İyi Antivirüsler Antivirüsler ilgisayarımıza sızan virüs, solucan, trojan gibi zararlı yazılımları tespit eden gerektiğinde …

37 Yorum

 1. Rüyamda heryer kar bembeyaz apartmanımın kapısından içeriye girecekken tam o sırada komşumuz köpeğiyle dışarıya çıkıyosu köpek bizi görünce havlayarak sahibinin elinden kurtuldu ve koşarark üzerime gelmeye başladı ben hiç hareket etmedim bir anda önümde durdu hiç birşey yapmadan sadece. Durmadan havladı

 2. Rüyam da eski esimin akrabalarunin evinin onunden gecerken kocaman bir kopek gi hamurla besliyidu okuldan bir arkadsim onlara bakip guldum sinra arkadim bunu fark etti kopege komut verdi kacmaya basladim ama kopek cok buyuk ve güçlüydü ama sadece sariliyodu kopek sim siki isirmiyidu hic kurtulmaya calisiyodum son gucumle kopegin adi hasan di hic alakam yik ken boyke bir isimle neyseki kurtuldum tam o an uyandim ne anlama gelir acaba benim ruyam yorum laya bilirmusiniz

 3. Rüyamda kaybolan köpeğimin başkasının gezdirdiğini görmek

 4. Rüyamda büyük bir köpek dişlerini sıkarak ve hırlayarak üzerime doğru geldi tam kulağımı ısıracakken bu arada nefesini hissediyordum ayet-el kürsü ya hafız ya rauf ya rauf tekrarladım köpek uyudu

 5. Rüyamda patronum ölmüş. Sözde patron kısa bir süreliğine patron ama patron dediğim insan öldü ve hayvan beslerdi. De. 3 tane köpegi var beyaz kahve rengi gibi bu ikisini hatırlamakla birlikte. Asıl siyah köpegi görüp seviyorum. Vardiya amiri gelip köpek almak isteyen varsa etrafına söylesin. Sonra ben söylüyorum gib etrafa. Bir anda köpegi sevip sonra ben alıyım diye niyetleniyorum. Köpegin belini okşuyor o da kuyruk sallıyor. Siyah köpek yani. Kendi kendime acaba bizimkiler ne der gibi kendi kendime söyleniyorum ama Alcam ne diyebilirler ki.seviniyorum içim kıpır uyanıyorum ordan.

 6. Rüyamda okula gitmek için yola çıkarken karşıma köpek çıkıyor. Ama asla benim sol bileğimi ısırdığını ve acıdığını hissetmiyorum. Bi bakıyorum sol bileğimin üstünde ufak bir kızarma ve daha sonra orası büyüyerek sanki timsaha dönüşmüş ve kararmış, yanmış. Timsahı gördüm ama orda. Daha sonra tanıdık birkaç kişi gördüm. Ve orayı koparmasını söyledim. Böyle okula gidemeyeceğimi söyleyerek. Acı hissetmedim. Bildiğiniz piliç nugget var ya onun gibiydi sanki kızarmış et ve hafif yan tarafı yanmış ve timsah. Sonra koparıyorlar birazını ve orda uyandım.

 7. Rüyanda da elimde çiğ et pasetiyle eve gidiyorum ve köpek aldı ve kaçtı poşeti bende başka etlerle takas etmeye çalışıyorum

 8. Rüyamda bir köpek gördüm köpek merdiven çıkarken birden sağ arka ayağı sakatlandi.cantaya kattim ve veterinere götürdüm veteriner köpek ölmüş dedi bende dedim keşke çantanın ağzını açık biraksaydim

 9. Rüyamda kendi köpeğimi gördüm banyo gibi biryerde yatiyodu bir bakıyorum bacağının biri kopmuş kenarda şaşırıyorum ve nasil oldu die düşünüyorum köpeğimi ayakta görüyorum ve oon bacağının biri yok yuruyodu aklımdan neyse on bacağı yok Allah tan hiç deilse yyuruyebiliyo diye düşünüyorum

 10. Rüyamda uyuz gibi bir köpek cekyatta yatıyordu benim elimde yanında yatıyordu ben diyorum bu köpek yuzunden evi pire bastı ne işi var bunun evde benim esimde gülüyor not ( biz ailem eşim aynı evde oturuyoruz ve araları hiç iyi değil )

 11. Ayşegül Gürleyen

  Rüyamda kaldığım yurt odasindan taşıyordum.Oda arkadaşım yoktu oda da gitmişti. Ben son kontrolleri yaparken onun yatağının altında parmağımin boyunda bir canlı köpek buldum. Çok küçük ve çok hareketliydi. Ben eşyalarımi toplayana kadar onu yatağıma bıraktım. Geri elime aldığımda biraz büyümüştü avuç içim kadar olmuştu fakat hala küçük boydaydi.

 12. Rüyamda bi büyük köpeğin bana doğru geldiğini gördüm bende hiç deprendemedn bekledim sırf pesime vermesin ısırmasın ddie ama ısırmadı hep pesimden geldi n nereye gitsem . Kuzenim de bana dedi ki bu köpek dah once birine saldirip onu isirmis dedi bicak cikardi sivri mi ooldurelimmi dedi evet sivri dedim tam ona karşı yönelttik köpek durup bakınca korktuk yapmaya oldurmedik sonra her ne oolduysa sonradan bitti herşey bi adam s surekli pesimden geliyodu birakmiodu pesimi biktim seni istemiorum dedim yiyinede geliodu kacmaya calisiodum n birakmiodu

 13. Ben ruyamda k9 gordum ve k9 benim cok istedigim bi kopek cinsi almistik ama tam onu sevmeknicin evin icinde araken yengemin kkopegi götürdüğünü ogrendim ve aglamaya basladim zaten sonrada uyandim ve hala ağlıyordum

 14. selam köpeğimi öldüğü sabahın gecesi rüyamda gördüm hafif karanlık ve çok kalabalıktı kimsenin yüzünü görmedim tam karşımda ağaçlar gördüm aydınlık gökyüzü masmavi köpeğim ağaçların etrafından dolaştı yanıma geldi az ilerde yemek dağıtılıyormuş oraya doğru yürüdü seslendim beni duymadı yemek dağıtılan yere baktı döndü sola kalabalığın içinde kayboldu o anda uyandım

 15. Ruyamda sevdıgım cocuk kendı kopegını yanıma yolluyordu kopegı hemen benı sevmeye basladı sonra dıgerını kucagıma yyolladı ama alamadım

 16. ailecek bir parka giriyoruz ve cok yagmurlu hava berbat parka geldik ve bir demire cıktık ardından köpek geldi kücük ben asayaga inmiyorum köpek isiracak diye sonra bir baktım kuzenim köpeye tekme atıyor başın dogru sonra bir cocuk gelıyor elinde sopayla bize vuruyor cocugun zor durumda oldugunu görüyorum ve ben cocugu üzüyorum dövdüğüme pek emin degilim ardından o cocuk üzüldü aglamamak icin zor tutuyor ama gözleri cok kızardı kan kırmızısı oldu sonra egildim ve cocuga döndüm benim param yok annemden para istiyorum annem bana 2 euro veriyor ve 6 cent alıyorum parayı cocuga dönüyorum ve diyorum cocuga bende tek bu para var daha baska param yok param olmadığı icin sana öyle davrandım utandım dedim o yüzden kötü davrandım beni affet dedim sonra cocuga parayı verdim iki euro yü almadı 6 centi aldı bende parayı tamamen verdim ve sag elimle kalbine dokundum ve dedim ki bana para degil elimle kalbini dokunduğum yeri gösterim bana burası lazım beni affet dedim aglıyordum sonra cocuk bana sarıldı ve uyandım

 17. Rüyamda eşimle gezinirken komşunuzda gezindiqini görüp elinde köpek olduqunu gördüm ve eşime diyorum canım şu köşeye bişe ver bize karışmasın diyorum ve bizde arpa var eşim avuç avuç arpayı köpege atıyo ki bize karışmasın die ben korkuyorum ama bize dokunamıyor aslında sevmiyo ama dokunamıyo bende anlamadım yazdımda net cvp alamadım merakediyorum.?

 18. Rüyamda gözleri mavi bir kız sürekli bana geliyordu ve onu bir sürü köpek takip ediyordu beni tutsalar iyecekler yani ne anlama geliyor kaç oldu ayni rüya

 19. Ŕüyada köpegin allaha secde ettigini gördüm bu ne anlama geliyor bilgilendirirseniz sevinirim

 20. Üç tane sokak köpeği bana ve yanımda biri daha var hırlıyorlardı bende şişeden su atıyodum köpeklere sudan kaçıyolardı ama yinede hırlıyorlardı sanki yanımdaki kişiyi koruyordum bir elimle yanımdaki kişiyi tutuyordum bir elimle köpeklere su atıyordum teşekkürler

 21. rüyamda kopegımı goruyorum koydeyım yesıllık alanda ve Başka Bır kopek yada Başka Bırşey kopegımın derılerını yıyor Bacagından derılerı sallanıyo cok korkuyom yıneden o halde yanıma gelıyo cok aglıyorum yalvarıyom acıle goturelım dıye her tarafını yemış o ne ise uyandım halen aglıyorum ne anlama gelır 8akındım Bulamadım

 22. Rüyada bizim köyde ayı tarafından kovalanıyodum sonra bizim köpeğimiz var bağlıydı sonra beni ayıdan kurtarmak için otların altına saklamıştı ayı gelip sanki bir insan gibi ama ayı beni bulup üstümü açmıştı sonra uyanmistim

 23. Mustafa mert

  Besledigim av köpegi gece 9 yaşındaki oglumu ısırıyor ve ben evin kapısı açık bagırmadan bana baba köpegin ismş söyleyerek kaçın aglamaklı birtonda sesleniyor be koşarak orata gidiyorum köpege tekme atmak için tam oglumu sanırım belşnde yada bacagından ısırmış ben köpege vuaramadan uyandım

 24. Ruyamda ailemi bahceli bir evin kapisindan iceri qirmeleri icin kapiyi actim qirdiler fakat o sirada sari renkli uslu bir kopek qordum yatiyordu o sekilde surunerek bana yaklasti biraz qitmesi icin uqrastim kisik bir sesle havladi sonrada onumde elleri ust uste koydu kafasinida ellerinin ustune koydu ve yatti

 25. Rüyamda bir erkek ve iki kadın ellerinde tüfek ve üç tane sarı renkli av köpekleri ile av yapıyorlardı ne anlama gelir
  Birde rüyamda düğünde saz çalmaya uğraştım saz çalmayı beremedim aydınlatırsanız sevinirim

 26. Rüyamda köpeği bir hayvana saldirtiriyodum sonra kopek bayılıyodu yanına gidip okunduğunda kasılıyodu kopek dilini yutmustu dilini çıkarmaya tim ama cıkartamadım kopek kolunda oldu yorumlarmısını

 27. Başak hanım rüyanızın yorumu çok basit. Kızgınlık dönemine girmişsiniz;)

 28. Mrb rüyamda bi sokak kopegi beni yanaklarim ve alnimdan opuyodu bi erkek gibi davranıyordu.nr demek acaba

 29. Rüyamda köpeğin bnm elimi öpmesi beni sevmesi bnm yanımdan ayrılmaması bn nereye gitsem yanıma gelmesi güzel bir ruyaydı ama açıklaması nedir

 30. Rüyamda vefat eden kızım annem iki yeğenim ve kardeşimin hanımı ve çocuğumun annesi eski eşimi üç tanede enik onları yeğenim ve annem seviyor o esnada kızım tekerlekli sandalyede yaşarken nasılsa öyle duruyor konuşamıyordu rahmetli kızım ama gülüyor bende yanağını okşuyorum gözünün önünde bir ip gibi bir şey var onu alıyorum bakıyorum gözünün önünde çizik var annesine bende kızıyorum ne oldu kızımın yanağına diyorum çok etkilendim kızım çok güzel gülüyordu bende mutlu oldum

 31. Rüyamda köpek sürüsünun bir köpeği yediklerini gördüm ve bugün de ailemle kavga ettim bilen biri acil anlatsın

 32. Rüyamda orman gibi bir yerden geçerken iki küçük çocuk tarafından saldırganların iş köpekler bana kızıma ve oğluma doğru gelmekteydiler yolun sonunda bulunan bir eve doğru koştuk ve içeri girdik kapıyı kapatmaya çalışıyorum ama köpek içeri girmeye çalışıyor ev sahipleri köpekleri kovmak için uğraşıyorlar pencereden dahi girmek isteyen köpek ye varr en sonunda biri girdi ama onu sevmeye oynama ya başladım ve köpek durdu birden korkum geçti diğerlerini de sevmek isterken uyandım ama rüyamda benim yaşlarda genç bir erkek vardı ve bana çok yardım etti Çorum yaparsanız sevinirim

 33. Ruyamda sahibinle gezen bi kopek bana geldi ve bidaha sahibine gitmek istemefibende kaldi cok sevimli vevkucuktu tesekkurler

 34. Rüyamda sarı renkte bi köpek bana yaklasiyor korkmuyorum hatta seviyorum ama sonradan bisekilde bana hükmediyor üstüme yatıyor yanından ayrılmak istediğimde uyarı amaçlı ısırıyor ama acıtmıyor sonrasında yuksek sesle bağırıp köpeğe kızıyorum ozaman beni rahat bırakıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir