Hüseyin Özdilek

Özdilek Şirketlerinin Sahibi Hüseyin Özdilek Kimdir?

Gamze 05 Haz 2016 Kimdir?  1

Hüseyin Özdilek

1950 Yılında Tokat, Erbaa ilçesinde doğmuş olup şu an Türkiye’nin en saygın iş adamları arasında yer almakta olup ayrıca Özdilek Yönetim Kurulu Başkanıdır. 1957 yılında Erbaa ilçesin ilk okuluna başlamış olup hafta sonları çakmak taşı satarak harçlık lığını çıkarmaktadır. Yaz tatilleri olunca ise Erbaa bulunan kiremit fabrikasında işe girmekte olup burada çalışmaktadır. Bursa Akşam Ticaret Lisesinde okumakta olup lise okurken ayrıca dayısının yanında havlu dükkanında çalışmaktadır. 1967 yılında baba evini o zaman parası 14.000 Türk Lirasına satarak kendine ait bir havlu mağazası açmıştır. Eğitim öğretimine aynı şekilde devam etmekte olup olup Bursa Uludağ üniversitesinden mezun olup ilim tahsiline devam etmiştir.

 
İlk fabrikası 70.000 TL sermaye ile birlikte Bursa da kurmuş olup ilk etapta 2 adet havlu dokuma tezgahı ve kiraladığı devere makinesi bulunmaktaydı. Şirketini her geçen gün daha da büyüterek 5500 çalışan ulaşmış Dünyada 6 Avrupa’da ise 1 konuma gelmiştir. Havlu- Bornoz bakımından çok büyük kapasiteye sahip olan fabrikası ile birlikte Hüseyin Özdilek farklı alanlarda yatırımlar yapmış ve bir çok açtığı showroom, alışveriş merkezleri ile şirketinin değerini her geçen gün yükseltmiştir. Hüseyin Özdilek kurmuş olduğu Özdilek Holding şu an Türkiye 500 sanayi kuruluş içerisinde yer almış olmakta olup yaptığı yatırımlar ve ödediği vergiler ile Türkiye için büyük katkılar sağlamış olup bir çok sosyal sorumluluk projesine katılmıştır.

Gamze Başaran {Gamze}

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Dış Ticaret (Açıköğretim) Son sınıf öğrencisiyim. Sinema ve belgeseller favorilerim arasındadır. Ayrıca iyi bir Squash oyuncusuyum.
Larry Ellison
Larry Ellison Kimdir?
mehmet-muderrisoglu
Mehmet Müderrisoğlu Kimdir?
Warren Buffet
Warren Buffet Kimdir? Serveti ve Yatırımları
Mark Zuckerberg
Mark Zuckerberg Kimdir? Hayatı, Ailesi ve Serveti

“Özdilek Şirketlerinin Sahibi Hüseyin Özdilek Kimdir?” üzerine 1 yorum

  1. Busesenay16 diyor ki:

    Tam bir başarı öyküsüdür, Hüseyin bey sıfırdan zirveye kendi imkanları ile gelen bir beyefendi, hemde memleketlimdir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir