Ozan Tufan Kimdir?

 

Ozan Tufan, kaliteli kişiliği ve mükemmel oynadığı futbol ile taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanmış Fenerbahçeli futbolcudur. Fenerbahçe’nin unutulmazları arasına girmeye aday, genç oyuncu, bitmek bilmeyen hırsı ve takım içi mücadelesi ile adından söz ettirmektedir. Son yıllara damgasını vuran genç oyuncu, daha senelerce adından söz ettireceğe benziyor. Binlerce fanatiğinin yanında yüzbinlerce hayranı da olan Genç oyuncu sosyal medyanın da yakından takip ettiği bir oyuncudur. Son zamanlardaki saç stili ile uzun süre boyunca sosyal medyada tartışması yapılmış ve bir çok capsi yapılarak bu konuda zirveyi zorlamıştır. Saç stili tartışması yapılan bir diğer mecrada twitter’da da bir çok hashtagi yayınlanan Ozan Tufan kısa sürede trend topic olmayı başarmıştır.

Bursaspor’dan Fenerbahçe’ye transfer olan oyuncu orta saha mevkiinin vaz geçilmezleri arasına girmiş ve orta sahanın yanında ileriye dönük olarak da zaman zaman oynamıştır. Öyle ki bir süre önce ön libero mevkiinde de görev yapan oyuncu, sağlam kumaş olduğunu herkese kanıtlamıştır.

Ozan Tufan aynı zamanda A Milli Takımda da vazgeçilmez omurga takım kadrosunda  gösterilmektedir. Özellikle hem Fenerbahçe’de hem de Milli takımda mükemmel bir uyum gösterdikleri Mehmet Topal ile birebir takım içi iyi anlaşmaları onun işini kolaylaştırmakta ve daha cesur oynamasına zemin hazırlamaktadır. Defans ve Orta saha da olduğu gibi ileride de pas trafiğini en sağlam şekilde yapabilmekte ve fiziğini bu alanda da gösterebilmektedir.

Ozan Tufan son zamanlarda bir çok reklam firması tarafından reklamlarda oynatılmaktadır. Bunun  yanında bir çok teklif gelmesine rağmen futbolunu etkiler düşüncesi ile reddetmektedir. Öyle ki bazı dizi yapımcıları ona dizi ve filmlerde kısa bir rol vermek istemesine rağmen şimdiye kadar hiç birini kabul etmemiştir.

 

OZAN TUFAN HAYATI VE FUTBOL KARİYERİ

Ozan Tufan, 23 Mart 1995’te Bursa’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamlamıştır. Henüz 10 yaşında olmasına rağmen okul takımına seçilerek, burada kendini göstermiş ve birkaç yıl sonra da kendi memleketinin takımı olan Bursaspor’un alt yapısına seçilmiştir. Burada, antrenmanları hiç kaçırmayan Ozan Tufan, özellikle Ertuğrul Sağlam zamanında kadroya monte edilmeye çalışılmış ve Şenol Güneş tarafından daha çok şans verilmeye başlanmıştır. Bundan sonrası ise, Ozan Tufan için daha hareketli geçecek yılların yakın olduğunu göstermiştir.

Ozan Tufan’ın Bursaspor’da artan grafiği Fenerbahçe başta olmak üzere birçok takımın dikkatini çekmiştir. Aralarında Arsenal, Liverpool, Borussia Dortmund gibi dünya devlerinin yanında Uzakdoğu’dan da çılgın teklifler alan Tufan, menajeri dünyaca ünlü Ahmet Bulut ile görüştükten sonra kararını Fenerbahçe’den yana kullanmıştır.

 

BURSASPOR’DAN FENERBAHÇE’YE GİDEN SÜREÇ

Bursaspor alt yapısından yetişen genç oyuncu burada birkaç yıl A takımda oynadıktan sonra, gelen teklifleri değerlendirerek 12 Ağustos 2015 yılında 7.500.000 dolar karşılığı Fenerbahçe’ye transfer olmuştur. Transferi duyuran Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım Ozan Tufan’dan çok şey beklediğini imza töreninde ifade etmiştir. İleri de büyük paralara daha büyük takımlara transfer olacağını ümit etmiştir.

 

OZAN TUFAN VE MİLLİ TAKIMLAR SERÜVENİ

Ozan Tufan ilk milli takımda oynama deneyimini, 2012’de Azerbaycan ile karşılaştığımız U-17 milli takımında yaşamıştır. 2012-2013’te U-18 ve sonralarında da Ümit Milli ve şuan a Milli takımında oynamıştır. A milli takım ve diğer alt milli takımlar forması ile çıktığı 43 maçta 1 gol atmıştır.

 

Check Also

Ercüment Balakoğlu Kimdir?

Ercüment Balakoğlu Ercüment Balakoğlu sinema ve dizi oyunculuğunun yanı sıra, ses sanatçılığı da yapmaktadır. İstanbul Temaşa …

2 Yorum

  1. Kemal bertürk

    Duygu hanım siz ürünü nasıl kullandınız bilmiyorum ama ben çok memnunum. 3 kutuda 11 kg aldım. İsterseniz bana mail atın size nasıl kullandığımı detaylı anlatayım. Ürün gerçekten paranın hakkını veriyor. Helal olsun

  2. Olay Ronaldo’ya, Messi’ye benzemek değil, olay Ozan Tufan’a benzememek 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir