Mutlu Olmanız İçin 10 Küçük İpucu

Daha Mutlu Olmanıza Yardımcı Olacak 10 Basit İpucu

1. Gülmek

Mutlu daha mutlu olmak istiyorsanız eğer gülmeyi unutmamalısınız. İnsanlar tebessüm ettikleri zaman etraflarına öyle pozitif enerji yayabilirler. Pozitif olmak her zaman her daim gülmek bir tebessüm etmek mutlu eder.

 

2. Negatif Olan İnsanlardan Uzak Durmak

Eğer mutlu olmak istiyorsanız kesinlikle negatif olan insanlardan uzak durun onları hayatınızdan çıkarmayı bilmeniz gerekmektedir. O negatif enerjisi olan insanlar radyasyon etkisi gibi zararlıdır.

 

3. Sabahları Erken Kalkmak

Sabahları erken saatlerde kalkmanız vücudunuzun erken uyanmasını sağlamaktadır. Sabah erkenden kalmak üstümüzdeki o uyuşukluk hissinin gitmesine yardımcı olur ve güne pozitif olarak başlamanıza katkı sağlar.

 

4. Spor Yapmak

Spor yapmanın sağlığa karşı olan katkıları saymakla bitmez. Spor üzerinizde birikmiş olan kötü enerjiyi yok eder ve üzerinizdeki stresi atmanıza katkıda bulunur. Böylelikle mutlu olursunuz.

 

5. Dostluk

Dostlarınız ile birlikte geçirecek olduğunuz saatler sizi mutlu edebilir.

 

6. Kitap Okumak

Kitap okumanız dünyaya karşı bakış açınızı değiştirir ufkunuzu ve gönlünüzü zenginleştirir. Kötü düşünceleri aklınızdan çıkarır, mutlu olursunuz.

 

7. İnsanları ve Çocukları Sevmek

İnsanın çocukları ve insanları sevmesi demek o kişinin kendisini sevmesidir.

 

8. Hayvanları Sevmek

Hayvanlar her ne kadar bizle konuşamasalar da üstümüzde bulunmakta olan o kötü enerjiyi bizden alırlar ve o sevimli canlıların hayvanların sakinliği bizim üzerimize geçer. Kızgın olduğumuz zamanlarda bir kedi bir köpek veya başka bir canlıyı sevdiğimiz zaman içimizde bulunmakta olan bütün öfkelerimizden kurtuluruz ve böylelikle onları sevdiğimizden dolayı da bizde mutlu oluruz.

 

9. Kendimizle Barışmak ( Barışık Olmak )

Kendimiz ile barışık olmadığımız sürece kesinlikle mutlu olamayız. Kendimizi hatalarımızla, öfkelerimizle yüzleşmemiz, günahımız ile sevabımız ile kendimizi affedip kendimiz ile barışmamız gereklidir. Kendimizle barıştığımız zaman mutlu oluruz.

 

10. Mutluluk

Mutluluk için başka şeylere gerek yoktur. Nefes alıyoruz, hayattayız mutluluk her şey bizim elimizde.

Check Also

Zayıflamak isterken canından oldu

Antalya’da 18 yaşında 177 kiloya ulaşan ve obezite ameliyatı sonrası 8 yıldır yatağa bağımlı olan …

3 Yorum

  1. aşşırı detaycı olmak berbat bir özellik. dikkat ettiyseniz mutlu insanlar hep düz. dümdüz.

  2. Mutlu olmak istiyorsanız kredi kartı kullanmayın, en büyük mutluluğu siz yaşarsınız

  3. mutlu olmak burda yazılan kadar kolay olsaydı, mutsuz insan hiç olmazdı, ne yazık ki bunlar sadece mutlu insanların nasihatinden başka bir şey değil!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir