Satın almadan önce kullanıcı yorumlarını ve şikayetlerini okuyun, işinizi şansa bırakmayın! Sitemizden okuyabileceğiniz başlıca yorumlar ise şu şekilde; Banka kredi yorumları, telefon yorumları, otel yorumları, dizüstü bilgisayar yorumları ve Aktüel ürünler hakkında bilgiler edinebilir, deneyimlerinizi üye olmadan paylaşabilirsiniz.

Mark Zuckerberg Kimdir? Hayatı, Ailesi ve Serveti...

Meşale Antik Turbo 6 Demlikli Kahveci Çay Kazanı

Carraro Force 325 26 Jant HD Siyah-Fuşya 43 cm Kadro Dağ Bisikleti

Vestel AOB-3121W Ankastre Ocak

Hotpoint Ariston AQ93F 29X EU Çamaşır Makinesi

Mark Zuckerberg Kimdir? Hayatı, Ailesi ve Serveti

Kimdir 7 Ekim, 12:35'de eklendi

       MARK ZUCKERBERG

Mark Zuckerberg Çocukluğu

Mark Zuckerberg Çocukluğu

Sosyal medyanın efendisi olarak kabul edilen Facebook’un kurucusu dahi çocuk Mark Zuckerberg, 14 Mayıs 1984’te doğmuştur. New York’un doğa harikası White Plains şehrinin Westecher bölgesinde dünyaya gelen Zuckerberg, diş hekimi baba Edward ve psikiyatrist anne Karen’in himayesinde 3 kız kardeş ile birlikte Yahudi aile yaşamını benimsemişlerdir. Zuckerberg, yıllar sonra, bu aile yaşamından çok sıkıldığını ve ateist olduğunu ilan ettikten kısa bir süre sonra, kendini bilgisayar programcılığına verdi. İlk okul çağları ve lise çağları, Zuckerberg’in belki de bundan sonraki yaşamı için birer ipucu veriyordu. Çünkü, Zuckerberg, özellikle bilgisayar algoritması alanında önemli çalışmalar içerisine girmiştir. Kolej yıllarında, bu alanda bir çok ödül alan genç dahi, kabına sığmadığının farkına varılmış ve devamında dönemin önemli programcıları ile bir çok ulusal ve uluslar arası projeye imza atmıştır.

 

ÇOCUKLUK YILLARI

Mark Zuckerberg, çocuk yaşlarda Yahudi aile geleneğine göre büyütülmüş ve anne babası tarafından mark-zuckerberg-genclikdindar bir çocuk olarak yetiştirilmek istenmiştir. 13 yaşına vardığında ise Bar Mitsva olarak bilinen, Yahudi geleneğinde ergenlik yaşına geldiğinin habercisi olan ayin yapılır. Ne varki ilerleyen yıllarda, Küçük Zuckerberg Yahudi din anlayışını artık benimsemediğini ilan etmiştir. İlk okul ve lise döneminde parlak bir öğrenci olduğu bilinen Mark Zuckerberg, sayısal ve kıvrak zekası ile diğer arkadaşlarından ayrışmıştır. Bu özelliği kısa sürede onun, New York’un önemli program yazılımcıları ile tanışmasını sağlamıştır. Zuckerberg için artık hayat yeni başlamaktadır.

 

ÜNİVERSİTE YILLARI

zuckerberg-universite-yillariFacebook’un çılgın patronu Zuckerberg, Harvard üniversitesini kazanarak idealine bir adım daha yaklaştı. Çünkü burada tanıştığı yeni takım arkadaşları, onun bu yola girmesinde önemli etken olarak kabul edilir. Hughes, Saverin ve Moskovitz kendisi gibi girişimci kişilerdi. Bu arkadaşları ile özellikle Program algoritmalarını geliştirerek bir bakımdan, uzun yıllar boyunca etkisini hissedeceğimiz bir devin ilk adımını atmaya hazırlandılar. Bazı önemli kurum ve şirket sitelerindeki eksiklikleri ve açıkları göstererek çözüm yolu aramakta ve bunun sayesinde küçük harçlıklar kazanmaktaydılar, ama bu hep böyle devam edemezdi.

 

FACEBOOK’UN KURULUŞU

Mark Zuckerberg ve arkadaşları, Harvard üniversitesinde bazı verileri araştırmaktaydılar. Bu verileri bulabilmek için ise, Dünyanın en değerli üniversitelerinden biri olarak kabul edilen bu saygın kurumun, veri sistemine girmeleri gerekmekteydi. Neyse ki öyle de oldu. Ama durum kısa sürede ortaya çıkınca Zuckerberg disipline sevke dildi. Herhangi bir karar çıkmadan Zuckerberg üniversiteyi terk etti. Ama bu, onun arkadaşları ile arasını koparmaya yetmedi. Zuckerberg, arkadaşları ile iletişimi koparmamak adına Facebook’u kurdu. Bu adım ilk başlarda sadece birkaç kişi ile başlarken yıllar sonra milyarlarca kişiyi etkileyen bir akıma dönüştü. Şu an dünyanın en değerli kuruluşları arasında gösterilen Facebook, kullanıcı sayısını da her geçen  gün arttırmaktadır.

 

İLİŞKİ DURUMU VE KİŞİLİĞİ

Mark Zuckerberg verdiği bir söyleşide “Birkaç düşman edinemezseniz milyonlarca arkadaş edinemezsiniz” demiştir. Söyleminden de belli olduğu gibi Mark, kendi hayat tarzını benimsemiş, dost düşman kavramını bir birinden ayırt etmeyi bilmiştir. Ayrıca üniversite yıllarından itibaren birlikte oldukları arkadaşları Hughes, Saverin ve Moskovitz ile de Facebook’u kurması, onun arkadaşlarına ne kadar değer verdiğini göstermektedir. Duygusal ve akılcı olduğu bilinen Zuckerberg, 2012 yılında Priscilla Chan ile evlenmiş ve evliliği şu an devam etmektedir.

Mark Zuckerberg’in Eşi Priscilla Chan

Mark Zuckerberg’in Eşi Priscilla Chan

 

Yorumlar

Yazıya 3 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

biebermorose 9 Ekim 2016

Mark bildiğin hırsızdır, kendisine para verilerek yaptırılan projeyi araklayıp milyarlar kaznmıştır. Zaten projenin gerçek sahipleri haklı bulundu ve tazminat ödemek zorunda kalmıştı bu yahudi dangalağı

Getr 24 Aralık 2016

Mark Zuckerberg an itibari ile güncel serveti 6 milyar dolar daha arttı

mustafa sevindik 12 Ocak 2018

tşkler kıral

İlginizi Çekebilir
Ercüment Balakoğlu Kimdir?

Ercüment Balakoğlu Kimdir?

0
0
29 Ağustos, 16:56
Oğuzhan Özyakup Kimdir?

Oğuzhan Özyakup Kimdir?

0
0
29 Ağustos, 03:19
Melike Öcalan Kimdir?

Melike Öcalan Kimdir?

0
0
28 Ağustos, 13:15
İbrahim Saraçoğlu Kimdir?

İbrahim Saraçoğlu Kimdir?

0
0
2 Kasım, 12:55
Lokman Hekim Kimdir?

Lokman Hekim Kimdir?

0
0
1 Kasım, 11:28
Ozan Tufan Kimdir?

Ozan Tufan Kimdir?

0
0
30 Ekim, 12:42
Belçim Bilgin Kimdir?

Belçim Bilgin Kimdir?

0
0
29 Ekim, 11:38
Rıza Sarraf Kimdir?

Rıza Sarraf Kimdir?

0
0
28 Ekim, 00:07
Erhan Afyoncu Kimdir?

Erhan Afyoncu Kimdir?

0
0
26 Ekim, 12:20
Bosch Servisi | www.arcelikservisi.tv | fakro çatı merdivenleri | fakro çatı pencereleri | çatı merdiveni | çatı merdivenleri | İnci Ağda | ejzane.com