Kahveyi Sevmenin 10 Sebebi
Yorum Yazın
Sizin Yorumlarınız Bizim İçin Ve Tüketiciler İçin Önemli. Lütfen Yorum Yapın. Deneyimlerinizi Paylaşın!

 • DOLAR
  3,6426
  % 0,03
 • EURO
  3,9283
  % 0,58
 • ALTIN
  150,4636
  % 0,21
 • BIST
  92.424
  % 0,42
Kahveyi Sevmenin 10 Sebebi

Kahveyi Sevmenin 10 Sebebi

Kahveyi Sevmenin 10 Sebebi
4 (80%) 1 değerlendirme

Kahve hemen hemen tüm insanların hayatında olan bazıları için onsuz bir günün geçmediği bir içecektir. Kahve falı öncesi içilen kahveyi sevmenin 10 sebebi şu şekilde belirtilebilir;

 

1) Bilindiği gibi kahve ülkemizde üretilmez. Genellikle Güney Amerika bölgesinde yetiştirilen bu üründen mükemmel bir tat almak kahveyi sevme nedenlerinden birisi olarak dikkat çekmektedir.

 

2) Kahve severler arkadaşları ve sevdikleri ile neşeli bir gün geçirirken ya da haraketli sohbetler yaparlarken kahvenin kendilerine iyi bir arkadaşlık yapmaları nedeni ile ilgi çekmektedir. Kahve içerisinde bulunan etken madde nedeni ile stresli ve asabi olma durumlarda sakinleştirdiği için sevilmektedir.

 

3) Kahve tadı itibari ile sevilse de içimi sonrasında inanılmasa da fala bakılma özelliği olduğu için sevilmektedir. Bazı kişiler kahve içme istekleri olmasa bile sırf fal için bu içecekten içmektedirler

 

4) Kahve bir çok kişi tarafından sevilen bir içecek olduğu gibi toplumumuzda kız isteme ritüelinin değişmez bir parçası olduğu için sevilmektedir.

 

5) Yoğun iş temposu dönemlerinde işler yoluna konulduğunda dinlenmek ve nefes almak için içilerek sakinleştirici ve dinlendirici özelliği olduğu için tutulan ve sevilen bir içecektir.

 

6) İş yükünün hafiflediği akşam saatlerinde günün yorgunluğun atmasına yardımcı olduğu için sevilen bir içecektir.

 

7) Pişirilmesi durumunda etrafa eşsiz bir koku yayarak insanda büyük bir rahatlama hissettirdiği için sevilen ve aranan bir içecektir.

 

8) Kendine has kahve fincanlarının egzotik varlığı ile içildiği için herkesi kendine çeken özelliği nedeni ile sevilmektedir.

 

9) Höpürdetme kültürünü yarattığı için sevilen bir içecek olarak dikkat çekmektedir

 

10) İçimi esnasında yanında ikram edilen su ve gül kokulu lokumların eşsiz tadı için birçok kişi tarafından vazgeçilmez ve sevilen bir içecek olarak dikkat çekmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?