Josef Mengele Kimdir? Hakkında Yapılan
Yorum Yazın
Sizin Yorumlarınız Bizim İçin Ve Tüketiciler İçin Önemli. Lütfen Yorum Yapın. Deneyimlerinizi Paylaşın!

Josef Mengele Kimdir?

Josef Mengele Kimdir?

Josef Mengele 16 Mart 1911 yılında Alman İmparatorluğu Günzburg şehrinde dünyaya gelmiş olup 7 Şubat 1979 yılında Bertioga, Brezilya da hayatını kaybetmiştir. Alman Nazi doktor olarak bilinen Josef Mengele yaptığı deneyler ile bulduğu ilaçları kullanarak yaklaşık olarak 2 milyon kişinin öldürülmesine vesile olmasından dolayı sorumlu olarak gösterilmektedir. Josef Mengele gençlik yıllarında Münih ile Frankfurt üzerinden […]

Josef Mengele

16 Mart 1911 yılında Alman İmparatorluğu Günzburg şehrinde dünyaya gelmiş olup 7 Şubat 1979 yılında Bertioga, Brezilya da hayatını kaybetmiştir. Alman Nazi doktor olarak bilinen Josef Mengele yaptığı deneyler ile bulduğu ilaçları kullanarak yaklaşık olarak 2 milyon kişinin öldürülmesine vesile olmasından dolayı sorumlu olarak gösterilmektedir.
Josef Mengele gençlik yıllarında Münih ile Frankfurt üzerinden tıbbı antropoloji üzerine doktora yapmış olup yaptığı genetik üzerine araştırmalar ile tanınan bir bilim adamı olmuş ve büyük bir profesör olmuştur.
1937 yılında Nazi partisine katılan Josef Mengele 3 sene sonra SS katıldı. 1940 yılında bir asker olarak orduya katılmış olup Rus cephesi ile mücadele etmiş olup yaralandı. Yüzbaşı olarak rütbesi yükseldi.
Nazi zamanında toplama kamplarından yaşanan olaylardan özellikle toplu ölümlerden Josef Mengele sorumlu tutulmuş ve Doktor bir kişiliğine sahip olduktan toplama kamplarında bir çok deneyler yapmış olup burada bir çok toplu ölümlere neden olunmuştur. Toplama kamplarında bulunan bütün bireylerinde öleceği için Nazi de SS olarak görev alan Josef Mengele insanlar üzerinden ilginç deneyler yapmış ve burada nasıl zorla öleceği ve nasıl öldürmeleri hakkında bir çok tüyler ürperten ölümler gerçekleşmiştir. Bu yüzden kendisine Ölüm Meleği ismi takılmıştır.
Josef Mengele Brezilya’nın Bertioga kampında ölmüştür. Ölüm nedeni ise yüzerken inme inmesi sonucu denizde hayatı kaybetmiş ve yapılan DNA testleri ile kimliği belirlenmiştir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Auschwitz toplama kampı ve Josef Mengele isimleri bile milyonlarca insanın katliamını hatırlatmaya yetiyor.Almanya unutmuş hatırlatın

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

izmir travesti