Josef Mengele Kimdir? Hakkında Yapılan
Kapat

Josef Mengele Kimdir?

Anasayfa Kimdir Josef Mengele Kimdir?

Josef Mengele

16 Mart 1911 yılında Alman İmparatorluğu Günzburg şehrinde dünyaya gelmiş olup 7 Şubat 1979 yılında Bertioga, Brezilya da hayatını kaybetmiştir. Alman Nazi doktor olarak bilinen Josef Mengele yaptığı deneyler ile bulduğu ilaçları kullanarak yaklaşık olarak 2 milyon kişinin öldürülmesine vesile olmasından dolayı sorumlu olarak gösterilmektedir.
Josef Mengele gençlik yıllarında Münih ile Frankfurt üzerinden tıbbı antropoloji üzerine doktora yapmış olup yaptığı genetik üzerine araştırmalar ile tanınan bir bilim adamı olmuş ve büyük bir profesör olmuştur.
1937 yılında Nazi partisine katılan Josef Mengele 3 sene sonra SS katıldı. 1940 yılında bir asker olarak orduya katılmış olup Rus cephesi ile mücadele etmiş olup yaralandı. Yüzbaşı olarak rütbesi yükseldi.
Nazi zamanında toplama kamplarından yaşanan olaylardan özellikle toplu ölümlerden Josef Mengele sorumlu tutulmuş ve Doktor bir kişiliğine sahip olduktan toplama kamplarında bir çok deneyler yapmış olup burada bir çok toplu ölümlere neden olunmuştur. Toplama kamplarında bulunan bütün bireylerinde öleceği için Nazi de SS olarak görev alan Josef Mengele insanlar üzerinden ilginç deneyler yapmış ve burada nasıl zorla öleceği ve nasıl öldürmeleri hakkında bir çok tüyler ürperten ölümler gerçekleşmiştir. Bu yüzden kendisine Ölüm Meleği ismi takılmıştır.
Josef Mengele Brezilya’nın Bertioga kampında ölmüştür. Ölüm nedeni ise yüzerken inme inmesi sonucu denizde hayatı kaybetmiş ve yapılan DNA testleri ile kimliği belirlenmiştir.

İlginizi Çekebilir!  Aleksandar Kolarov Kimdir? Aleksandar Kolarov Hakkında Yapılan Yorumlar

“Josef Mengele Kimdir?” üzerine 2 yorum

  1. ertan says:
  2. erdalkonca1 says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arçelik Servisi | www.arcelikservisi.tv | Hasan Kalyoncu Üniversitesi | Kodak Tarayıcı | fakro çatı merdivenleri | fakro çatı pencereleri | çatı merdiveni | çatı merdivenleri | sinema izle
DMCA.com Protection Status