Josef Mengele

Josef Mengele Kimdir?

Gamze 04 Haz 2016 Kimdir?  2

Josef Mengele

16 Mart 1911 yılında Alman İmparatorluğu Günzburg şehrinde dünyaya gelmiş olup 7 Şubat 1979 yılında Bertioga, Brezilya da hayatını kaybetmiştir. Alman Nazi doktor olarak bilinen Josef Mengele yaptığı deneyler ile bulduğu ilaçları kullanarak yaklaşık olarak 2 milyon kişinin öldürülmesine vesile olmasından dolayı sorumlu olarak gösterilmektedir.
Josef Mengele gençlik yıllarında Münih ile Frankfurt üzerinden tıbbı antropoloji üzerine doktora yapmış olup yaptığı genetik üzerine araştırmalar ile tanınan bir bilim adamı olmuş ve büyük bir profesör olmuştur.
1937 yılında Nazi partisine katılan Josef Mengele 3 sene sonra SS katıldı. 1940 yılında bir asker olarak orduya katılmış olup Rus cephesi ile mücadele etmiş olup yaralandı. Yüzbaşı olarak rütbesi yükseldi.
Nazi zamanında toplama kamplarından yaşanan olaylardan özellikle toplu ölümlerden Josef Mengele sorumlu tutulmuş ve Doktor bir kişiliğine sahip olduktan toplama kamplarında bir çok deneyler yapmış olup burada bir çok toplu ölümlere neden olunmuştur. Toplama kamplarında bulunan bütün bireylerinde öleceği için Nazi de SS olarak görev alan Josef Mengele insanlar üzerinden ilginç deneyler yapmış ve burada nasıl zorla öleceği ve nasıl öldürmeleri hakkında bir çok tüyler ürperten ölümler gerçekleşmiştir. Bu yüzden kendisine Ölüm Meleği ismi takılmıştır.
Josef Mengele Brezilya’nın Bertioga kampında ölmüştür. Ölüm nedeni ise yüzerken inme inmesi sonucu denizde hayatı kaybetmiş ve yapılan DNA testleri ile kimliği belirlenmiştir.

Gamze Başaran {Gamze}

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Dış Ticaret (Açıköğretim) Son sınıf öğrencisiyim. Sinema ve belgeseller favorilerim arasındadır. Ayrıca iyi bir Squash oyuncusuyum.
Larry Ellison
Larry Ellison Kimdir?
mehmet-muderrisoglu
Mehmet Müderrisoğlu Kimdir?
Warren Buffet
Warren Buffet Kimdir? Serveti ve Yatırımları
Mark Zuckerberg
Mark Zuckerberg Kimdir? Hayatı, Ailesi ve Serveti

“Josef Mengele Kimdir?” üzerine 2 yorum

  1. erdalkonca1 diyor ki:

    HİTLER’İN DOKTORU MENGELE’NİN KORKUNÇ DENEYLERİNİ YAPAN ADAM!

  2. ertan diyor ki:

    Auschwitz toplama kampı ve Josef Mengele isimleri bile milyonlarca insanın katliamını hatırlatmaya yetiyor.Almanya unutmuş hatırlatın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir