Satın almadan önce kullanıcı yorumlarını ve şikayetlerini okuyun, işinizi şansa bırakmayın!

Josef Mengele Kimdir? Hakkında Yapılan

Josef Mengele Kimdir?

Kimdir 4 Haziran, 17:22'de eklendi

Josef Mengele

16 Mart 1911 yılında Alman İmparatorluğu Günzburg şehrinde dünyaya gelmiş olup 7 Şubat 1979 yılında Bertioga, Brezilya da hayatını kaybetmiştir. Alman Nazi doktor olarak bilinen Josef Mengele yaptığı deneyler ile bulduğu ilaçları kullanarak yaklaşık olarak 2 milyon kişinin öldürülmesine vesile olmasından dolayı sorumlu olarak gösterilmektedir.
Josef Mengele gençlik yıllarında Münih ile Frankfurt üzerinden tıbbı antropoloji üzerine doktora yapmış olup yaptığı genetik üzerine araştırmalar ile tanınan bir bilim adamı olmuş ve büyük bir profesör olmuştur.
1937 yılında Nazi partisine katılan Josef Mengele 3 sene sonra SS katıldı. 1940 yılında bir asker olarak orduya katılmış olup Rus cephesi ile mücadele etmiş olup yaralandı. Yüzbaşı olarak rütbesi yükseldi.
Nazi zamanında toplama kamplarından yaşanan olaylardan özellikle toplu ölümlerden Josef Mengele sorumlu tutulmuş ve Doktor bir kişiliğine sahip olduktan toplama kamplarında bir çok deneyler yapmış olup burada bir çok toplu ölümlere neden olunmuştur. Toplama kamplarında bulunan bütün bireylerinde öleceği için Nazi de SS olarak görev alan Josef Mengele insanlar üzerinden ilginç deneyler yapmış ve burada nasıl zorla öleceği ve nasıl öldürmeleri hakkında bir çok tüyler ürperten ölümler gerçekleşmiştir. Bu yüzden kendisine Ölüm Meleği ismi takılmıştır.
Josef Mengele Brezilya’nın Bertioga kampında ölmüştür. Ölüm nedeni ise yüzerken inme inmesi sonucu denizde hayatı kaybetmiş ve yapılan DNA testleri ile kimliği belirlenmiştir.

Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

erdalkonca1 4 Haziran 2016

HİTLER’İN DOKTORU MENGELE’NİN KORKUNÇ DENEYLERİNİ YAPAN ADAM!

ertan 4 Haziran 2016

Auschwitz toplama kampı ve Josef Mengele isimleri bile milyonlarca insanın katliamını hatırlatmaya yetiyor.Almanya unutmuş hatırlatın

İlginizi Çekebilir
Ercüment Balakoğlu Kimdir?

Ercüment Balakoğlu Kimdir?

0
0
29 Ağustos, 16:56
Oğuzhan Özyakup Kimdir?

Oğuzhan Özyakup Kimdir?

0
0
29 Ağustos, 03:19
Melike Öcalan Kimdir?

Melike Öcalan Kimdir?

0
0
28 Ağustos, 13:15
İbrahim Saraçoğlu Kimdir?

İbrahim Saraçoğlu Kimdir?

0
0
2 Kasım, 12:55
Lokman Hekim Kimdir?

Lokman Hekim Kimdir?

0
0
1 Kasım, 11:28
Ozan Tufan Kimdir?

Ozan Tufan Kimdir?

0
0
30 Ekim, 12:42
Belçim Bilgin Kimdir?

Belçim Bilgin Kimdir?

0
0
29 Ekim, 11:38
Rıza Sarraf Kimdir?

Rıza Sarraf Kimdir?

0
0
28 Ekim, 00:07
Erhan Afyoncu Kimdir?

Erhan Afyoncu Kimdir?

0
0
26 Ekim, 12:20
DMCA.com Protection Status
Bosch Servisi | www.arcelikservisi.tv | fakro çatı merdivenleri | fakro çatı pencereleri | çatı merdiveni | çatı merdivenleri | İnci Ağda |