İsimtescil Domain Transferi Resimli ve Videolu Anlatım

İsimtescil Domain Transferi Resimli ve Videolu Anlatım

İsimtescil’den Başka Firmaya Domain Transfer İşlemi

Bu anlatımda isimtescil firmasından farklı bir firmaya domain taşıma işlemi anlatılmıştır. İsimtescil firma içi başka bir kullanıcıya domain transfer etmek için İsimtescil Firma İçi Domain Taşıma yazımızı okuyabilirsiniz.

İsimtescil’de hesabından bir başka domain firmasına domaininizi transfer etmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Bu anlatımda isimtescil firmasından ihs firmasına domain transferi adımları anlatılmaktadır. Karşı firma ihs olmak zorunda değil, başka bir firma da olsa isimtescil’den başka bir firmaya domain taşıma işlemi aynıdır.

Öncelikle domainin bulunduğu isimtescil hesabınıza giriş yapıyorsunuz. Sağ üst tarafta bulunan kontrol paneli linkinden domain yönetimine tıklıyorsunuz.

 

isimtescilden-disariya-1

 

 

Daha sonra domainlerinizin listelendiği sayfa açılacaktır. Buradan transfer etmek istediğiniz domainin yanında bulunan Detaylı Yönetim linkine tıklayın.

isimtescilden-disariya-2

Açılan pencerede Kilitleme linkine tıklayarak öncelikle domain kilidini kaldırmamız gerekiyor.

isimtescilden-disariya-3

Domainler genelde kilitli olurlar ve bu kilidi kaldırmadan domain transferi yapamazsınız. Bu nedenle ilk işlem domain kilidini kaldırmak olacaktır.

isimtescilden-disariya-4

 

Kilidi de kaldırdığımıza göre artık domaini transfer edebiliriz. Domaini başka firmaya transfer edeceğimiz için Transfer Şifresi linkine tıklayacağız.

isimtescilden-disariya-5

 

Açılan pencerede T.C. Kimlik Numaranızı girmeniz yeterli. Daha sonra size 3 aşamadan oluşan pencere açılacaktır.

isimtescilden-disariya-6

Ve artık isimtescil panelinde işlem bitmiştir. Şifreniz e-mail adresine gönderilmiştir.

isimtescilden-disariya-7

NOT: Domainin iletişim bilgilerindeki (whois) kayıtlı adrese gönderilir.

isimtescilden-disariya-8

 

E-posta hesabımıza giriş yaptıktan sonra postayı açıyoruz ve şifre gelmiş. Artık transfer etmek istediğimiz firmanın hesabına giriş yapıyoruz ve işlemleri başlatıyoruz. Biz burada ihs firmasını temsili olarak seçtik. Domain transferi işlemi başlatıyorsunuz, daha sonra domain adını yazıp bu pencereye geliyorsunuz.

isimtescilden-disariya-9

Açılan pencerede de şifreyi girip, işlemi ödemeyi yapıyorsunuz. Daha sonra yine e-posta hesabınıza bir mail gelecek. Gelen postada onay linkine tıklayarak son işlemi tamamlıyorsunuz. Böylece 3-5 gün sürecek işlem başlamış oluyor. Sizin yapacağınız başka bir şey kalmıyor. Yaklaşık 3-5 gün içerisinde domain transferi tamamlanıyor.

İsimtescil’den Farklı Bir Firmaya Domain Taşımak İçin Video:

Bu Yazıyı Paylaş! Facebook Twitter Google+

Yorum Yaz (4 Yorum)

  1. isimtescil kampanya maili atarken müşterilerini iyi seçiyor(!). Biz de hosting varken domain, domain varken hosting kampanyası atıyor adamlar

  2. isimtescil de domain barındırmak şu sıralar biraz riskli gibi geliyor bana, yaşanan süreç malumunuz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın