Hibiscus Nedir? Faydaları ve Zararları ile Hibiscus
Yorum Yazın
Sizin Yorumlarınız Bizim İçin Ve Tüketiciler İçin Önemli. Lütfen Yorum Yapın. Deneyimlerinizi Paylaşın!

 • DOLAR
  3,6426
  % 0,03
 • EURO
  3,9283
  % 0,58
 • ALTIN
  150,4636
  % 0,21
 • BIST
  92.424
  % 0,42
Hibiscus Nedir? Faydaları ve Zararları ile Hibiscus

Hibiscus Nedir? Faydaları ve Zararları ile Hibiscus

Bu İçeriği Değerlendirin

Hatmi çiçeği olarak ta bilinen Hibiscus bir çiçek türüdür. Beyaz, turuncu, kırmızı, sarı, pembe, mor renklerde görülebilen Hibiscus özellikle kan basıncını düzenlemesi ve zayıflamaya etkisi olduğu için çay olarak tüketilmektedir. 

 

Hibiscus

 

Malvaceae Ebegümecigiller familyasından gelen Hibiscus belirgin ve canlı renkleri ile dikkat çekici bir çiçek olmasına karşın, üretiminin zahmetli olduğundan ötürü bu çiçeği çiçekçilerde  bulmak mümkün değildir. Hibiscus bitkisinin 200’ün üzerinde türü bulunmaktadır. Tropikal iklim görülen bölgelerde daha verimli yetişen bitki sağlığa olan faydalarından ötürü ilaç sanayinin vazgeçilmez bitkileri arasında yer almaktadır.

 

Hibiscus Bitkisinin Faydaları

Çeşitli ilaç firmaları bu bitkiyi ilaçlarının ana maddesi olarak kullanmakta bunun yanında bitkiyi, çeşitleri fazla olan aktarlarda bulabilmekte mümkün.

Kan Basıncını Düzenler: Hibiscus kan basıncını düşürdüğü için kan kolesterolünü kontrol altında tutmak için kullanılır.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir: Barındırdığı yüksek c vitamini sayesinde hem c vitamini ihtiyacını karşılamakta hemde vücut direncinin güçlenmesi için kullanır.

Mide Kanseri: Mide kanserinin tedavisinde kullanıldığına dair internette oldukça fazla. Ancak harhangi bir ilaç ismi bulamadık bu konuda.

Zayıflama: Zayıflama çaylarının popüler bitkilerinden birisidir. Bir çok firmanın ürettiği zayıflama çayları halen satıştadır. Bir kaç gün içerisinde Hibiscus Zayıflama Çayı ile ilgili inceleme yazımızı yayımlayacağız.

 

 

 

Hibiskür, Gülşah Saraçoğlu’nun Hibisküs Zayıflama Çayı Diyeti


Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?