Hibisküs

Hibiscus Nedir? Faydaları ve Zararları ile Hibiscus

Gamze 31 Eki 2016 Sağlık  1

Hatmi çiçeği olarak ta bilinen Hibiscus bir çiçek türüdür. Beyaz, turuncu, kırmızı, sarı, pembe, mor renklerde görülebilen Hibiscus özellikle kan basıncını düzenlemesi ve zayıflamaya etkisi olduğu için çay olarak tüketilmektedir. 

 

Hibiscus

 

Malvaceae Ebegümecigiller familyasından gelen Hibiscus belirgin ve canlı renkleri ile dikkat çekici bir çiçek olmasına karşın, üretiminin zahmetli olduğundan ötürü bu çiçeği çiçekçilerde  bulmak mümkün değildir. Hibiscus bitkisinin 200’ün üzerinde türü bulunmaktadır. Tropikal iklim görülen bölgelerde daha verimli yetişen bitki sağlığa olan faydalarından ötürü ilaç sanayinin vazgeçilmez bitkileri arasında yer almaktadır.

 

Hibiscus Bitkisinin Faydaları

Çeşitli ilaç firmaları bu bitkiyi ilaçlarının ana maddesi olarak kullanmakta bunun yanında bitkiyi, çeşitleri fazla olan aktarlarda bulabilmekte mümkün.

Kan Basıncını Düzenler: Hibiscus kan basıncını düşürdüğü için kan kolesterolünü kontrol altında tutmak için kullanılır.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir: Barındırdığı yüksek c vitamini sayesinde hem c vitamini ihtiyacını karşılamakta hemde vücut direncinin güçlenmesi için kullanır.

Mide Kanseri: Mide kanserinin tedavisinde kullanıldığına dair internette oldukça fazla. Ancak harhangi bir ilaç ismi bulamadık bu konuda.

Zayıflama: Zayıflama çaylarının popüler bitkilerinden birisidir. Bir çok firmanın ürettiği zayıflama çayları halen satıştadır. Bir kaç gün içerisinde Hibiscus Zayıflama Çayı ile ilgili inceleme yazımızı yayımlayacağız.

 

 

 

Hibiskür, Gülşah Saraçoğlu’nun Hibisküs Zayıflama Çayı Diyeti

2017-resmi-tatil-gunleri
2017 Tatil Günleri 2017 Yılında Kaç Gün Resmi Tatil?
Tüy dökücü krem kullananlar
Tüy Dökücü Krem Kullanıcı Yorumları
Panaheat ısı bandı
Panaheat Isı Bandı Almadan Önce Kullanıcı Yorumlarını Oku!
Supradyn All Day
Supradyn All Day Kullananlar Ne Söylüyor? Okumadan Karar Verme

“Hibiscus Nedir? Faydaları ve Zararları ile Hibiscus” üzerine 1 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir