Satın almadan önce kullanıcı yorumlarını ve şikayetlerini okuyun, işinizi şansa bırakmayın! Sitemizden okuyabileceğiniz başlıca yorumlar ise şu şekilde; Banka kredi yorumları, telefon yorumları, otel yorumları, dizüstü bilgisayar yorumları ve Aktüel ürünler hakkında bilgiler edinebilir, deneyimlerinizi üye olmadan paylaşabilirsiniz.

Hayvanlar Âleminin Bilinmeyen 10 Yanı

Goldmaster GFPS-7203 Mutfak Robotu Yorumları

MAZDA E2200 DEBRİYAJ 2,2L E.M. 85-91 225X150X22 DİSK

Torch Mondial 150Rf A7Tc (Ngk C7Hsa) Torch Buji

Canon EOS 700D + 50mm Lens Dijital SLR Fotoğraf Makinası

Hayvanlar Âleminin Bilinmeyen 10 Yanı

Bilgi Bankası 11 Ekim, 02:51'de eklendi

 

1. Bukalemun adlı hayvan türünün dili tam olarak kendi vücudunun boyu kadar uzayabilmektedir.

 

2. Köpek balıkları koku alma duyuları oldukça gelişmiştir. Yani köpek balıkları ta 94 litre su içerisinde bir damla kan olduğunu bile fark edebilmektedirler ve köpek balıkları ta 5 km uzakta olsa bile bir damlacık olsa bile kan damlasını fark edebilmektedirler.

 

3. Mavi balinaların dilinin ağırlığı büyük bir yetişkin filin ağırlığı kadardır.

 

4. Kunduz adlı hayvan türünün dişlerinin uzama süreci hiçbir zaman durmaz. Her zaman devam eder. Kunduzlar dişlerinin uzunluklarını dengede tutabilmek amacı ile ağaç dalları ve ağaç gövdelerinde dişlerini törpülerler.

 

5. Alpheidae karidesi kendi türünün içinde en gürültücü olan hayvandır. Diğer kıskacından daha büyük yapısı olan kıskacını kullanarak suyu tam olarak 100 km hızla itebilmektedir ve bu tam olarak 200 desibel kadar ses meydana getirmekte olan bir sestir. Bu çıkardığı gürültünün şiddeti ile birlikte kurbanını şaşırtır ve öldürür.

 

6. Erkek olan imparator pengueni hiçbir şey yemeden kuluçkada tam olarak 2 ay kadar dişisinin ona yemek getirmesini beklemekte olan bir canlıdır.

 

7. Dişi olan penguen 2 ay boyunca her bir avlanması için 80 km kadar yol kat etmektedir ve eğer ki başarabilirse bu avlanma süresinin sonunda ağzına kadar tıka basa dolu olan midesi ile yeni doğmuş olan yavrusuna dönmektedir.

 

8. Denizatı canlısı tek eşli olan canlılardır. Denizatlarının ömürleri boyunca yalnız tek bir tane eşi olur. Erkekleri doğum olan tek canlıdır.

 

9. Akrepler oldukça dayanıklı olan hayvan türüdür. Bilim insanlarının bulmuş olduğu donmuş olan akrep buzu çözüldükten hemen sonra akrep yürümeye başlamıştır.

 

10. Yetişkin olan panda bir gününün 12 saatini yemek yemeye harcamaktadır ve bu harcadığı sürede de 12 kg kadar bambu yemektedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bosch Servisi | www.arcelikservisi.tv | fakro çatı merdivenleri | fakro çatı pencereleri | çatı merdiveni | çatı merdivenleri | İnci Ağda | ejzane.com