Hayata Pozitif Bakan İnsanların 10 Sinir Bozucu Davranışı

 

Hayata pozitif bakan insanların 9 sinir bozucu davranışı şunlardır;

1) En sıkıntılı en buhranlı anlarda bile mutlu olabilecek bir aktivite bulmaları diğer insanlar üzerinde sinir edici bir özellik bırakmaktadır.

 

2) Her olumsuz davranış ya da hatadan ibret alırlar ve ders çıkararak bu durumu çevresindekilere çok büyük bir durummuş gibi anlatırlar. Bu özellik diğer insanları oldukça rahatsız etmektedir.

 

3) Özgüven konusunda oldukça gelişmiş özellikleri vardır. Bu durumları yeni tanışmış insanlar tarafından hemen fark edilir. Ancak bu durum bazen onların havalı kişilikler olduğu kanısını yaratabilmektedir.

 

4) Hemen hemen herkes her olay neticesinde iyi ve kötü yan mukayesesi yaparlarken onlar olayların neticelerinden sadece iyi yanlarından bahsederler. Kötü yanlardan bahsedenlere ise katılmadıklarını dile getirirler.

 

5) Herkes tarafından oldukça kötü olarak bilinen olaylardan iyi sonuçlar çıkararak kendilerine yeni bir yol çizerek devam ederler.

 

6) Birçok kişinin sevmediği hatta nefret ettiği kişileri oldukları gibi kabul ederek onlara kucak açarlar. Bu durum diğer insanlar üzerinde olumsuz etki yaratmaktadır.

 

7) Bir konuda bir karar alınacak ise alınacak kararın olumsuz yönlerini hiçbir zaman hesaba katmazlar. Hep olumlu ve iyi yönlerini ele alırlar.

 

8) Olaylar karşısında pozitif olma durumları bazen o kadar yüksek olur ki birçok insan onların rol yaptığını dahi düşünebilmektedir.

 

9) Olabilecek kötü olayların kötü sonuçlarını düşünmeyerek çevresindeki insanların endişelenmelerine neden olabilmektedirler.

 

10) Kendi düşüncelerinin vazgeçilmez doğru düşünceler olduğunu düşünürler. Başkalarının düşüncelerini de dinlerler ancak en son karar olarak kendi düşüncelerinin baskın olduğunu hissettirmeye çalışarak gözde olmayı severler.

Check Also

Zayıflamak isterken canından oldu

Antalya’da 18 yaşında 177 kiloya ulaşan ve obezite ameliyatı sonrası 8 yıldır yatağa bağımlı olan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir