Satın almadan önce kullanıcı yorumlarını ve şikayetlerini okuyun, işinizi şansa bırakmayın! Sitemizden okuyabileceğiniz başlıca yorumlar ise şu şekilde; Banka kredi yorumları, telefon yorumları, otel yorumları, dizüstü bilgisayar yorumları ve Aktüel ürünler hakkında bilgiler edinebilir, deneyimlerinizi üye olmadan paylaşabilirsiniz.

Facebook Ve Twitter Arasındaki Farklar

Aras Kargo Tepeören Şubesi

Remington HC5400 Pro Power Saç Kesme Makinası

Aerocool ThunderX3 TM50 Mouse Kullanıcı Yorumları

Nuvo N210SFGN Yan Flüt

Facebook Ve Twitter Arasındaki 10 Fark?

İnternet 2 Ekim, 23:27'de eklendi

Facebook Ve Twitter Arasındaki 10 Fark?

Son yıllarda günlük yaşamımız da önemli yer tutan ve hayatımızın önemli bir parçası haline gelen “sosyal medya” kelimesi artık en çok duyulan kavramlar arasında ilk sıralarda geliyor. İlk önce facebook ile başlayıp arkasından twitter ile sürekliliğini devam ettiren bu internet akımı insanlar arasında ki paylaşımı arttırıyor. Artık insanlar birbirinden çok uzakta olmasına rağmen mesafe fark etmeksizin birbirleri ile iletişim kurup haberleşebiliyor hale geldi. Sosyal medya adı verilen facebook ve twitter arasında nasıl bir fark var diye düşünenler mutlaka vardır. Bu sorunun cevabı şu şekilde sıralanabilir;
1. Twitter her ne kadar çok kullanıcıya sahip bir sosyal medya aracı olsa dahi dünya üzerinde bulunan her 7 kişiden biri facebook kullanmaktadır. Facebook kullananların sayısı 1 milyara aşkın iken twitter ise 517 milyon civarı bir kullanıcı kitlesine mevcuttur.

2. Facebook kullanıcıları siteyi daha çok eski arkadaşlarını bulup iletişim kurmak için kaydolurken twitter kullanıcıların çoğu ise ünlü kişilerin yaşamlarını takip etmek için kaydoluyor.

3. Twitter’da “takip et” seçeneği mevcutken facebook’ta “arkadaş ekle” seçeneği vardır.

4. Facebook profilleri daha ayrıntılı bilgiler içerirken twitter profilleri daha kısa bilgiler içerir,

5. Twitter’da daha çok haber ve resim paylaşımı yapılırken Facebook’ta video paylaşımı daha çoktur.

6. Facebook’ta birçok çeşitli oyun ve uygulama var iken twitter’da ise henüz oyun ve uygulama özelliği bulunmamaktadır.

7. Facebook’ta genellikle tanınmış olan arkadaşlar eklenirken Twitter’da ise ünlü oyuncular, sanatçılar veya mankenler gibi istenilen herkes takip ediliyor.

8. Gençlerin en çok rehavet gösterdiği site facebook iken Twitter’ı ise daha çok yetişkin insanlar kullanmaktadır.

9. Twitter anlık paylaşımları içerirken Facebook ise eski zamanlarda bulunan paylaşımları dahi içermektedir.

10. Facebook üzerinde beğenilen gruplara ve ya sayfaya abone oluna bilinirken ve kişiye özel sayfalar açılabilirken Twitter’da sadece kullanıcı olarak kaydolunuz.

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Deli Can 5 Ekim 2016

facebook acemilerin, twitter az palazlananların tumblr ise özgürlerin sitesidir.

Bosch Servisi | www.arcelikservisi.tv | fakro çatı merdivenleri | fakro çatı pencereleri | çatı merdiveni | çatı merdivenleri | İnci Ağda | ejzane.com