Erhan Afyoncu Kimdir?
Kapat

Erhan Afyoncu Kimdir?

Anasayfa Kimdir Erhan Afyoncu Kimdir?

 

15 Temmuz Darbe Girişimi sonrası, bir çok askeri okulun kapatılması ve bazı kışlaların varlığına son verilmesi sonrasında, meydana gelebilecek nitelikli asker açığını kapatmak ve daha profesyonel bir ordunun kurulması için ilk hedef olarak belirlenen Milli Savunma Üniversitesinin kurulması için adım atılmıştı. Bu adımın atılmasında önemli bir görev alan kişilerden biri de hiç kuşkusuz Erhan Afyoncu idi. Davet edildiği bir çok üniversite ve sivil toplum kuruluşlarınca düzenlenen sempozyum, söyleşi ve konferanslarda sık sık bu hain darbe planı ve arka planı ile ilgili gerçekleri ifade etmesi, onu bu alanda farklı kılan yönlerinden sadece bir kısmı idi. İşte bu ve özellikle derin tarihi ve stratejik bilgileri dolayısı ile Milli Savunma Üniversitesi rektörlüğü görevine layık görüldü ve 31 Temmuzda kurulan bu üniversite için rektör adayı olarak gösterilmiş ve kazanmıştı.

Erhan Afyoncu’yu popüler kılan ve kendisini ülke gündemini yorumlarken sadık ve hayran bir kitleye ulaştıran en önemli adım ise; Murat Bardakçı’nın hazırlayıp sunduğu ve konukları arasında Pelin Batu’nun da bulunduğu “ Tarihin Arka Odası” isimli tarih programıdır. Bu programda özellikle, Sosyalist Pelin Batu ile girdiği sert ve hararetli polemikleri, Erhan Afyoncu’yu başlarda sosyal medyada sonralarda ise tüm görsel ve yazılı medyada tanınır hale getirdi. Bundan sonrası ise, tamamı ile Erhan Afyoncu’nun keskin ve kıvrak zekası ile önemli tarihi araştırmacı kimliği sayesinde eriştiği noktadır. Kim bilir belki de ileride onu daha ileri seviyelerde ve makamlarda görmek mümkün olabilir.

İlginizi Çekebilir!  James Rodriguez Kimdir? James Rodriguez Hakkında

 

ERHAN AFYONCU HAYATI

Doğum yeri Tokat olan Erhan Afyoncu, 1967’de doğmuştur.  49 yaşındaki deneyimli araştırmacı-yazar ve şimdilerde rektör, ilk ve orta öğrenimini de yine doğduğu Tokat’ta tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi’nde 1984 yılında başladığı  Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümünü 1988 yılında bitirmiştir. 1 yılda bu bölümde araştırma görevlisi olarak görev almıştır.

1997 yılında Osmanlı Tarihi üzerine konu aldığı Osmanlı Devlet Teşkilatında Defterhane-i Amire ( 16.-18. Yüzyıllar arası) tezi ile doktorasını tamamlayarak doktor unvanını aldı. Yine bu alanda yaptığı çalışmalar sonucunda 2000 yılında Yardımcı Doçent, 8 yıl sonra 2008 yılında Doçent ve 2014 yılı başlarında da Profesörlüğe yükselmiştir. Şu anda Hocaların Hocası olarak önemli Eğitmenlere dersler vermekte ve tez-doktora döneminde jürilik yapmaktadır.

 

ERHAN AFYONCU VE TARİHİN ARKA ODASI

Erhan Afyoncu’nun ülke gündemine ismini duyurduğu en büyük dönemeç ise Prof. Dr. Murat Bardakçı’nın Habertürk’te hazırlayıp sunduğu “Tarihin Arka Odası” isimli tarih programıdır. Bu programda, Tarihin geri planında kalan bir çok olay belgelere dayandırılarak açıklanmaktadır. Programın daimi konuklarından olan Erhan Afyoncu da deneyimlerini ve değerli bilgilerini seyircilere aktarmakta ve hiç bilinmeyenleri bu programda ifade etmektedir.

İlginizi Çekebilir!  Medyum Aslan Hoca 27 Yıllık Tecrübe Sahibidir

 

ERHAN AFYONCU’NUN ESERLERİ

Tatav Yayınlarından Ermeni Meselesi Üzerine Araştırmalar kitabında Ermeni Meselesini tüm çarpıklığıyla okuyucularına aktaran Afyoncu, Kıbrıs Meselesi isimli kitabı ile de Kıbrıs Meselesine sessiz kalmamıştır.

Erhan Afyoncunun en önemli eserleri; Fatih ve Fetih Albümü, Kanuni ve Şehzade Mustafa, Son Dünya Düzeni ve Turhan Sultan gibi bir çok eserlerden oluşmaktadır.

 

ERHAN AFYONCU VE MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

31 Temmuz 2016’da kurulan Milli Savunma Üniversitesi’ne 4 Ekim 2016 tarihinde T.C Anayasasının 130. Ve 669. Kanun maddeleri uyarınca, Savunma Bakanı Fikri Işık’ın teklifi ve Başbakan Binali Yıldırım’ın uygun görmesi üzerine, T.C Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanmış ve halen bu görevi sürdürmektedir.

Erhan Afyoncu evli ve 3 çocuk babası olup, İngilizce, Arapça ve Osmanlıca’ya hakimdir.

 

“Erhan Afyoncu Kimdir?” üzerine 4 yorum

  1. Furkan says:
  2. Furkan says:
  3. erhan says:
  4. tokatlı says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arçelik Servisi | www.arcelikservisi.tv | Hasan Kalyoncu Üniversitesi | Kodak Tarayıcı | fakro çatı merdivenleri | fakro çatı pencereleri | çatı merdiveni | çatı merdivenleri | sinema izle
DMCA.com Protection Status