Satın almadan önce kullanıcı yorumlarını ve şikayetlerini okuyun, işinizi şansa bırakmayın!

Erhan Afyoncu Kimdir?

Erhan Afyoncu Kimdir?

Kimdir 26 Ekim, 12:20'de eklendi

 

15 Temmuz Darbe Girişimi sonrası, bir çok askeri okulun kapatılması ve bazı kışlaların varlığına son verilmesi sonrasında, meydana gelebilecek nitelikli asker açığını kapatmak ve daha profesyonel bir ordunun kurulması için ilk hedef olarak belirlenen Milli Savunma Üniversitesinin kurulması için adım atılmıştı. Bu adımın atılmasında önemli bir görev alan kişilerden biri de hiç kuşkusuz Erhan Afyoncu idi. Davet edildiği bir çok üniversite ve sivil toplum kuruluşlarınca düzenlenen sempozyum, söyleşi ve konferanslarda sık sık bu hain darbe planı ve arka planı ile ilgili gerçekleri ifade etmesi, onu bu alanda farklı kılan yönlerinden sadece bir kısmı idi. İşte bu ve özellikle derin tarihi ve stratejik bilgileri dolayısı ile Milli Savunma Üniversitesi rektörlüğü görevine layık görüldü ve 31 Temmuzda kurulan bu üniversite için rektör adayı olarak gösterilmiş ve kazanmıştı.

Erhan Afyoncu’yu popüler kılan ve kendisini ülke gündemini yorumlarken sadık ve hayran bir kitleye ulaştıran en önemli adım ise; Murat Bardakçı’nın hazırlayıp sunduğu ve konukları arasında Pelin Batu’nun da bulunduğu “ Tarihin Arka Odası” isimli tarih programıdır. Bu programda özellikle, Sosyalist Pelin Batu ile girdiği sert ve hararetli polemikleri, Erhan Afyoncu’yu başlarda sosyal medyada sonralarda ise tüm görsel ve yazılı medyada tanınır hale getirdi. Bundan sonrası ise, tamamı ile Erhan Afyoncu’nun keskin ve kıvrak zekası ile önemli tarihi araştırmacı kimliği sayesinde eriştiği noktadır. Kim bilir belki de ileride onu daha ileri seviyelerde ve makamlarda görmek mümkün olabilir.

 

ERHAN AFYONCU HAYATI

Doğum yeri Tokat olan Erhan Afyoncu, 1967’de doğmuştur.  49 yaşındaki deneyimli araştırmacı-yazar ve şimdilerde rektör, ilk ve orta öğrenimini de yine doğduğu Tokat’ta tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi’nde 1984 yılında başladığı  Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümünü 1988 yılında bitirmiştir. 1 yılda bu bölümde araştırma görevlisi olarak görev almıştır.

1997 yılında Osmanlı Tarihi üzerine konu aldığı Osmanlı Devlet Teşkilatında Defterhane-i Amire ( 16.-18. Yüzyıllar arası) tezi ile doktorasını tamamlayarak doktor unvanını aldı. Yine bu alanda yaptığı çalışmalar sonucunda 2000 yılında Yardımcı Doçent, 8 yıl sonra 2008 yılında Doçent ve 2014 yılı başlarında da Profesörlüğe yükselmiştir. Şu anda Hocaların Hocası olarak önemli Eğitmenlere dersler vermekte ve tez-doktora döneminde jürilik yapmaktadır.

 

ERHAN AFYONCU VE TARİHİN ARKA ODASI

Erhan Afyoncu’nun ülke gündemine ismini duyurduğu en büyük dönemeç ise Prof. Dr. Murat Bardakçı’nın Habertürk’te hazırlayıp sunduğu “Tarihin Arka Odası” isimli tarih programıdır. Bu programda, Tarihin geri planında kalan bir çok olay belgelere dayandırılarak açıklanmaktadır. Programın daimi konuklarından olan Erhan Afyoncu da deneyimlerini ve değerli bilgilerini seyircilere aktarmakta ve hiç bilinmeyenleri bu programda ifade etmektedir.

 

ERHAN AFYONCU’NUN ESERLERİ

Tatav Yayınlarından Ermeni Meselesi Üzerine Araştırmalar kitabında Ermeni Meselesini tüm çarpıklığıyla okuyucularına aktaran Afyoncu, Kıbrıs Meselesi isimli kitabı ile de Kıbrıs Meselesine sessiz kalmamıştır.

Erhan Afyoncunun en önemli eserleri; Fatih ve Fetih Albümü, Kanuni ve Şehzade Mustafa, Son Dünya Düzeni ve Turhan Sultan gibi bir çok eserlerden oluşmaktadır.

 

ERHAN AFYONCU VE MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

31 Temmuz 2016’da kurulan Milli Savunma Üniversitesi’ne 4 Ekim 2016 tarihinde T.C Anayasasının 130. Ve 669. Kanun maddeleri uyarınca, Savunma Bakanı Fikri Işık’ın teklifi ve Başbakan Binali Yıldırım’ın uygun görmesi üzerine, T.C Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanmış ve halen bu görevi sürdürmektedir.

Erhan Afyoncu evli ve 3 çocuk babası olup, İngilizce, Arapça ve Osmanlıca’ya hakimdir.

 

Yorumlar

Yazıya 4 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

tokatlı 1 Kasım 2016

Erhan afyoncu toprağım tokatlıdır kendisi, rektörlükte çok yakışır kendisine. Tokatlı diğer ünlülere benzemez senden benden biri gibidir.

erhan 20 Şubat 2017

kendisi Tokat aşığı bir adamdır

Furkan 15 Temmuz 2017

Valla yorum yapan herkese teşekkür ederim.Ben iphone den geçmeyi düşünüyordum ama yanına bile yaklaşmam bundan sonra.Tiksindim resmen telefondan :D.En iyisi iphone 7,lg g6 sanırım :).

Furkan 15 Temmuz 2017

PARDON yanlış yere yorum yazmışım :D.

İlginizi Çekebilir
Ercüment Balakoğlu Kimdir?

Ercüment Balakoğlu Kimdir?

0
0
29 Ağustos, 16:56
Oğuzhan Özyakup Kimdir?

Oğuzhan Özyakup Kimdir?

0
0
29 Ağustos, 03:19
Melike Öcalan Kimdir?

Melike Öcalan Kimdir?

0
0
28 Ağustos, 13:15
İbrahim Saraçoğlu Kimdir?

İbrahim Saraçoğlu Kimdir?

0
0
2 Kasım, 12:55
Lokman Hekim Kimdir?

Lokman Hekim Kimdir?

0
0
1 Kasım, 11:28
Ozan Tufan Kimdir?

Ozan Tufan Kimdir?

0
0
30 Ekim, 12:42
Belçim Bilgin Kimdir?

Belçim Bilgin Kimdir?

0
0
29 Ekim, 11:38
Rıza Sarraf Kimdir?

Rıza Sarraf Kimdir?

0
0
28 Ekim, 00:07
Larry Ellison Kimdir?

Larry Ellison Kimdir?

0
0
15 Ekim, 00:14
Bosch Servisi | www.arcelikservisi.tv | fakro çatı merdivenleri | fakro çatı pencereleri | çatı merdiveni | çatı merdivenleri | İnci Ağda | ejzane.com