En Uzun yaşayan hayvanları Merak Ediyorsan Buraya Bak!
Kapat

En Uzun Yaşayan 10 Hayvan

Anasayfa Sağlık En Uzun Yaşayan 10 Hayvan

En Uzun Yaşayan 10 Hayvan

Hayvan türleri bizlerden farklı olarak daha uzun yaşayabilmektedir. Gerek metabolizmaları gerek kas iskelet yapası, gerekse insanlığın devam etmesi için daha uzun süreler de yaşayabilir halde dünyaya gelmişlerdir. Peki, en uzun yaşayan canlılara göz attığımızda neler ile karşılaşıyoruz birlikte görelim. En uzun yaşayan 10 hayvan hangileridir?

1-Deniz Anası

Denizanası denizde serbestçe yüzen canlılardır. Şapkayı andıran bir görüntüsü bulunmaktadır. 500 milyon yılı aşkın yaşayan bir canlı türüdür ve kaç yıl yaşadığı hakkında bir fikre sahip olmamıştır bilim çevreleri tarafından teoride ölümsüz olarak bilinmektedir.

 

2-Antartika Süngeri

Antarktika’da bulunan bir sünger türüdür. Çok düşük sıcaklıklarda yaşayabilen bir türdür. Bitkiye benze bir görüntüye sahiptir en yaşlı türü 1550 yaşında olduğu araştırmacılar tarafından tespit edilmiştir.

 

3-Okyanus Tarağı

Midyeye benzeyen bir canlıdır. İskoç sahillerinde sıkça rastlanmaktadır. 400 yıla kadar yaşamaktadırlar.

 

4-Kaplumbağa

Karada yaşayan bir canlı olarak yavaşlığı ile bildiğimiz kaplumbağa, uzun süre yaşayan diğer bir canlı türüdür. Hindistan’da bir hayvanat bahçesinde en uzun yaşayan kaplumbağanın 250 yaşına kadar hayatta kaldığı bilinmektedir.

İlginizi Çekebilir!  Predictor Early Digital Gebelik Testi

 

5-Siğilli Oreo

Güney okyanusunda 1600 metre derinliğe kadar yaşayabilen bir deniz canlısıdır. Diğer balıklarla ve karidesle beslenirler. En uzun yaşayan tür 210 yaşına kadar hayatına devam etmiştir.

 

6-Tatlı Su İnci Midyesi

Suda yaşayan bir yumuşakça türüdür. En yaşlı örneği Estonya ‘da yakalanarak 134 yıl yaşadığı tespit edilmiştir.

 

7-Kısa Tırmık Kaya Balığı

Açık denizlerde yaşayan bir balık türüdür. 90-125 yıl arasında yaşadığı tespit edilmektedir.

 

8-Grönland Balinası

Sırtında yüzgeci bulunmayan bir balina türüdür. Bilim adamları tarafından 100 yaşını geçkin oldukları tespit edilmiştir.

 

9-Kızıl Deniz Kestanesi

Kızıl Deniz Kestaneleri isimlerini renklerinden alırlar. Aynı zamanda 30-200 yıl aralığında yaşadıkları tespit edilmiştir.

 

10-Kaba Göz Kaya Balığı

Kayabalıkları çok dayanıklı ve uzun ömürlü hayvanlardır.97 cm yakın en uzun boylu kayabalığıdır. Bu balık en fazla yaşayan deniz canlılarındandır. 200 yıl yaşayabildiği Pasifik Okyanusu sularında gözlemlenmiştir. Balık diğer küçük balıklar ile beslenmektedir.

“En Uzun Yaşayan 10 Hayvan” üzerine 1 yorum

  1. arzu says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arçelik Servisi | www.arcelikservisi.tv | Hasan Kalyoncu Üniversitesi | Kodak Tarayıcı | fakro çatı merdivenleri | fakro çatı pencereleri | çatı merdiveni | çatı merdivenleri | sinema izle
DMCA.com Protection Status