Dünyanın En Tuhaf Yemekleri ve İçecekleri Listemize Göz Atın
Yorum Yazın
Sizin Yorumlarınız Bizim İçin Ve Tüketiciler İçin Önemli. Lütfen Yorum Yapın. Deneyimlerinizi Paylaşın!

 • DOLAR
  3,6426
  % 0,03
 • EURO
  3,9283
  % 0,58
 • ALTIN
  150,4636
  % 0,21
 • BIST
  92.424
  % 0,42
En Tuhaf 10 Yemek

En Tuhaf 10 Yemek

Bu İçeriği Değerlendirin

En Tuhaf 10 Yemek ve İçecek

Dünya üzerinde pek çok iklim yer almaktadır. Bu iklimler de beraberinde farklı yaşam alanları, farklı yaşam şartları ve farklı beslenme tarzları getirmiştir. Dünyanın bir yerinde afiyetle yenen bir yiyecek diğer bir bölgede nefret konusu olabilmekte. Dünyanın bir yerinde kutsal sayılan bir yiyecek, diğer bir yerinde dikkate bile alınmamaktadır. İşte tüm bunlar dünyanın ne kadar zengin bir beslenme anlayışına sahip olduğunu göstermektedir. Gelin bu farklılıklar sonucu oluşan yemek listemize hep beraber bir göz atalım:

 

Akrep Çorbası

Akrep Çorbası
Akrep Çorbası

Bir besin maddesinden neler yapılabilir sorusuna verilen cevaplardan ilki muhakkak çorbadır. Çin’de özellikle Çin’in güneyinde en çok tüketilen besin maddelerinden birisi akreptir. Akrepten yapılan Akrep çorbası da meşhur bir yiyecektir onlar için. Akrep zararlı bir hayvandır ama çorba pişirilirken zehri akıtılmaktadır. Çorbayı görmek bile çoğu kişiyi ürkütmeye yetmektedir.

 

 Öküz Penisi

Öküz Penisi
Öküz Penisi

Öküz penisi hem Batı’da hem de Doğu’da kullanılmaktadır. Ancak kullanım amaçları her iki yöre için de farklıdır. Batı’da kurutulup hayvanları tedavi etmek için kullanılan Öküz penisi, Doğu’da özellikle Çin’de bir çorba ham maddesi olarak kullanılmaktadır. Hatta Öküz penisinin kızartması ve haşlaması da yapılmaktadır. Öküz penisinin Çin’de bu kadar rağbet görmesinin sebebi cinsel gücü artırdığına inanılmasıdır. Ve genelde pahalı restoranlarda servis edilmektedir.

 

Maymun Beyni

Tuhaf yemekler ülkesi Çin’de yenilen başka bir yiyecek de Maymun beynidir. Maymun beyni, restoranlarda canlı maymunlarla servis edilmektedir. Masaya canlı bir maymun getirip kafasına darbe vurduktan sonra yemeye hazır hale geliyor. İstenirse daha sonra çorbası da yapılıyor.

Bebek Fare Şarabı

Bu içecek yine Uzak Doğu’ya ait. Özellikle Kore’de en çok tüketilen içkilerden birisidir. Çin’de ve Kore’de sağlık içeceği olarak biliniyor. Benzine benzeyen tadı Uzak Doğuluları büyülemiş. Yeni doğmuş bir fare, şarap şişesine atılıyor, burada mayalanıyor ve şarapla beraber yenebiliyor.

 

Deve Dolması

Bir deveyi doldurmak suretiyle yapılmaktadır. Teknik açıdan bizdeki biber dolması gibi dolduruluyor. İçi doldurulan deve, kuzu ve 20 tavuk ile pişiriliyor.

 

Fugu

Japon Balon Balığı anlamına gelmektedir. Dikenli ve zehirli bir balıktır. Temizlemesi için iki sene sertifika eğitimi almış özel aşçılar görevlendirilmektedir. Yiyenlerin dili ve damağı hafif uyuşurmuş. Çünkü aşçılar içine hafif zehir katarmış.

 

Sannakji

Canlı ahtapot anlamına gelmektedir. Yine Uzak Doğu’da tüketilmektedir. Soya sosu ile beraber yenmektedir.

 

Deniz Papağanı Kalbi

İzlanda ve Faroe adalarına yetişen bir kuş olan Deniz Papağanı, İzlanda’da oldukça revaçta.

İpek Böceği

Kore’de sıkça tüketilir. Öncelerde ölü larvalardan yemek yapılırken günümüzde canlı olarak kullanılmaktadır.
Kopi Luwak Kahvesi

Dünya üzerinde oldukça pahalı bir kahve türüdür. Fiyatı 100$ – 600$ arasında değişmektedir. Asian Palm Civet adlı hayvanın yiyip dışkıladığı kahve çekirdeklerinden yapılmaktadır.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?