En İyi 10 Gangster Filmi
Kapat

En İyi 10 Gangster Filmi

Anasayfa Sağlık En İyi 10 Gangster Filmi

En İyi 10 Gangster Filmi

 

1-Baba (The Godfather, 1972); Gangster filmi denilince akla ilk gelen yapımlardan olan film, ünlü mafya babası Don Carleone’nin ve ailesinin hikâyesi anlatılmaktadır.

 

2-Sıkı Dostlar (Goodfellas, 1990); Gansgter Henry Hill çok yakın iki arkadaşı Jimmy Conway ve Tomy De Vito ile soygun yaparlar. Jimmy ve Tommy soyguna katılan diğerlerini öldürüp mafya içinde yükselmeye başlarlar. Bu durum Henry’i rahatsız eder ve olaylar gelişir.

 

3-Yaralı Yüz (Scarface, 1932); mafya patronlarından birini öldüren Tony Camonte’nin ailesi ve sistemle mücadelesi konu edilir.

 

4-Halk Düşmanları (The Public Enemy, 1931); 1909-1920 yılları arasında Gangster Tom Powers’ın ortağıyla birlikte mafya tetikçisi olarak başına gelenler konu ediliyor.

 

5-Dilinger (1945); Ünlü gangster John Dillinger’in hayatının sinemadaki ilk konu edilişi. Başroldeki oyuncu Lawrence Tierney’e, Anne Jeffreys, Ralp Lewis eşlik ediyor.

 

6-Bir Zamanlar Amerika’da (Once Upon a Time in America, 1984); 2. Dünya Savaşı yasaklısı olan Musevi kökenli bir gangsterin büyüdüğü yer olan Brooklyn’e geri dönerek geçmişiyle yüzleşmesi konu edilir. Başrollerinde Robert De Niro, James Woods ve Joe Pesci bulunmaktadır. Yönetmen Sergio Leone’dir.

İlginizi Çekebilir!  Tenga 3D Zen

 

7-Casino (1995), Ace Rothstein kumarhane sahibidir. Yakın dostu Nicky aynı zamanda onun yardımcısıdır. Ancak, bir zaman sonra Nicky’in amacının tüm kumar piyasasını ele geçirmek olduğu anlaşılır.

 

8-Günaha Davet (A Bronx Tale, 1993), 1960’larda New York’un kenar mahallelerinde geçen filmde, oğlunu mafya dünyasından uzak tutmaya çalışan Lorenzo Anello ve oğlu arasındaki mücadele konu ediliyor.

 

9-Carlito’nun Yolu (Carlito’s Way, 1993); Carlito hapishaneden yeni çıkmıştır ve eski hayatından farklı bir hayat planlamaktadır. Ancak, avukatı onu kirli bir işe bulaştırır. Oda bu durumdan kurtulmaya çalışacaktır.

 

10-Küçük Cesar (Little Cesar, 1931), “Küçük Cesar” lakaplı “Gino” adlı bir gangsterin başından geçenler konu edilmektedir.

En İyi 10 Gangster Filmi ile ilgili kısa bilgiler vermeye çalıştık. Listeye eklenmesini istediğiniz gangster filmi varsa konu altından yazın, listeyi güncelleyelim.

“En İyi 10 Gangster Filmi” üzerine 3 yorum

  1. nobodyyymm says:
  2. Tahsin says:
  3. Aaronsul says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arçelik Servisi | www.arcelikservisi.tv | Hasan Kalyoncu Üniversitesi | Kodak Tarayıcı | fakro çatı merdivenleri | fakro çatı pencereleri | çatı merdiveni | çatı merdivenleri | sinema izle
DMCA.com Protection Status