En İyi 10 Dövüş Filmi (Sizde Sevdiğiniz Filmleri Yazın )
Kapat

En İyi 10 Dövüş Filmi

Anasayfa Sağlık En İyi 10 Dövüş Filmi

(Bu listeyi kendimize göre yaptık ama gelen yorumlara göre listeyi güncelleyeceğiz. Lütfen beğendiğiniz dövüş filmleri isimlerini sayfa altından paylaşın)

 

En İyi 10 Dövüş Filmi

Herkesin kendine göre beğendiği film kategorisi/kategorileri vardır. Kimileri romantik filmlerden hoşlanırken, kimileri suç filmlerini sever. Kimisi korku filmi bağımlısıyken, kimisi komedi filmlerini tercih eder. Bunların yanı sıra dövüş filmlerini çok seven, o filmleri izlemeden yapamayan insanlar da vardır. Bruce Lee, Jackie Chan, Jason Statham, Sylvester Stallone gibi insanların büyük hayranı olan insanlar bu filmlerin tutkunudurlar. Bu zamana kadar birçok dövüş film çekilmiştir. Her film diğerlerine göre farklı konular içerse de dövüş sahneleri hepsinde fazladır. Bazı dövüş filmlerini beğeniriz, bazılarını hiç beğenmeyebiliriz. Bazı dövüş filmleri ise dövüş filmi severlerin kalbine taht kurmuş filmlerdir ve devamlı izlense de sıkılmayacağımız filmlerdir. Bunlardan 10 tanesini şu şekilde listeleyebiliriz;

The Karate Kıd

The Karate Kıd

1-) The Karate Kıd (2010)

ABD yapımı olan bu filmin başrollerinde Will Smith’in oğlu Jaden Smith ile Jackie Chan bulunuyor. Dre Parker (Jaden Smith) 12 yaşında ailesiyle Detroit’te yaşamaktadır. Annesinin işi dolayısıyla Detroit’ten Çin’e taşınmaları gerekir. Okula başlayan Dre, Mei Ying’e (Wenwen Han) âşık olur fakat kızın ailesi bu ilişkiyi onaylamaz. Bütün bunlar yaşanırken Chang isimli biri Dre’nin başına bela olur. Bu nedenle Dre karate dersleri almak ister. Dre dersleri Mr. Han’dan (Jackie Chan) almaya başlar. Şehirde düzenlenen bir karete şampiyonası vardır. Dre bu yarışmaya katılır. Aynı yarışmaya Chang’de katılmıştır. Dre ve Chang’in karşılaşması çok çekişmeli olmaktadır.

 Never Back Down (Asla Pes Etme)

Never Back Down (Asla Pes Etme)

2-) Never Back Down (Asla Pes Etme) – (2008)

Jake Tyler (Sean Faris), okulundaki Baja Miller(Amber Heard) ile tanışır ve ona âşık olur. Baja, Jake’i bir partiye davet eder ve Jake bu partide Ryan McCarthy (Cam Gigandet) ile dövüşmek zorunda kalır. Yenilgiyi kabullenemeyen Jake arkadaşının tavsiyesini kabul ederek MMA (Karma Dövüş Sanatları)na başlar. Burada Jean Roqua (Djimon Hounsou) ile tanışır. Yapılan turnuvada Jake ve Ryan karşı karşıya gelmektedir.

İlginizi Çekebilir!  Porcodile Geciktirici Sprey

3-) Tekken (2010)

Tekken oyununun beyaz perdeye uyarlanmış hali olan bir filmdir. Jin Kazama (Jon Foo), Tekken şehrinde her yıl yenisi düzenlenen Tekken turnuvasına katılır. Bu turnuvaya Tekken’ deki katı rejimden kendisini ve halkı kurtarabilmek için katılmaktadır.

4-)Kan Ve Kemik (2009)

Isaiah Bone (Michael Jai White) hapishanedeyken arkadaşına söz vermiştir. Hapishaneden çıktığında arkadaşının ailesini bulur ve onlarla yaşamaya başlar. Aileyi geçindirebilmek için sokak dövüşlerine katılır. Fakat her maç diğerine göre daha zor bir hal almaktadır.

5-)Ong Bak (2003)

Film Buda heykelinin başının çalınmasıyla başlar. Ting (Tony Jaa), heykelin kafasını bulabilmek için Bangkok’a gider. Böylece büyük bir macera başlar.

6-)Yenilmez (2006)

Bu film 3 filmlik bir seriden oluşur. Yenilmez 2’nin konusu şu şekildedir;

George Chambers (Michael Jai White), eski bir Dünya Boks Şampiyonu’dur fakat reklamcılıkla uğraşmaktadır. Uyuşturucu nedeniyle Rusya’da bir hapse atılır. Bu hapiste en iyi dövüşçü olmak isteyen Yuri Boyka (Scott Adkins) vardır. George Chambers ve Yuri Boyka karşıkarşıya geleceklerdir.

7-)Koruyucu (2005)

Kham (Tony Jaa), Tayland’da kaçırılan filinin peşine düşer. Bir mafya filini kesip yurtdışına satmak için çalmıştır. Kham filini kurtarmak için yola koyulur.

İlginizi Çekebilir!  Jeomed Lubricant Gel

8-)Baskın (2012)

Rama (Iko Uwais) özel timde çalışmaktadır. Endonezya’nın en kötü işlerinin yapıldığı bir apartmana baskına giderler. 30 katlı apartmanın her katı suçlularla doludur.

9-)Ip Man (2008)

2 filmlik seriden oluşmaktadır. Film iki bölüme ayrılmıştır. İlk bölümde Ip Man ve hayatı anlatılmaktadır. İkinci bölümde Ip Man ve ailesinin zor hayatı konu almaktadır.

10-)Crows Zero (2007)

Japonya’da Suzuran adında bir lise vardır ve bu lisedeki öğrenciler holigan olmak için birbirleriyle dövüşmektedirler. Takiya Genji (Shun Oguri) okula yeni gelmiştir ve o da holigan olmak istemektedir. Önündeki tek engel ise Tamao Serizawa (Takayuki Yamada)’dır.

“En İyi 10 Dövüş Filmi” üzerine 2 yorum

  1. tubidy says:
  2. babadiyorki says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arçelik Servisi | www.arcelikservisi.tv | Hasan Kalyoncu Üniversitesi | Kodak Tarayıcı | fakro çatı merdivenleri | fakro çatı pencereleri | çatı merdiveni | çatı merdivenleri | sinema izle
DMCA.com Protection Status