En Güzel 10 Dekorasyon Fikirleri

En Güzel 10 Dekorasyon Fikirleri

1-Atıl, kullanılmayan bir duvarınız varsa, dağınık düzende koyacağınız duvar rafları ile, dekoratif ve modern bir kitaplık elde edebilirsiniz. İster kitaplarınızı sergileyin, isterseniz minik süsler, mumlar yerleştirin.

2-Eski, yıpranmış bir koltuğunuz varsa, renkli kumaşlarla yüzünü değiştirin ve içindeki renklerden minik minderler yaptırıp koltuğunuzu süsleyin. Eskisinden çok daha şık duracağına emin olabilirsiniz.

3-Büyük bakır bir bakraç ya da tepsi gibi otantik bir objeniz varsa, üstüne cam kestirip sehpa olarak kullanabilirsiniz.

4-Kullanmadığınız plastik bir çamaşır sepetini, şık ve desenli bir kumaşla kaplayıp, üzerlerine boncuklar yapıştırıp süsleyin. Dekoratif bir gazetelik olarak rahatça kullanabilirsiniz.

5-Meyve sebze kasalarını temizleyip, boyayarak, dekoratif kitaplıklar, duvar rafları ya da sehpalar yaratabilirsiniz. Hatta birçok kasayı bir araya getirip, üstüne bir sünger koyup, renkli bir örtü ve mimik yastıklarla süsleyip divan olarak dahi kullanabilirsiniz.

6-Eski, kullanmadığınız merdiveniz beyaza boyayıp, balkonunuzun bir köşesine saksılık ve çiçeklik olarak yerleştirebilirsiniz

7-Eski ayakkabı dolabınızı sakın atmayın. İyice bir temizledikten sonra zımparalayın ve dilediğiniz bir renge boyayın. Kapakları çıkartıp, içini de boyayın. Hole duvar rafı olarak asıp, resimlerinizi ve biblolarınızı sergileyebilirsiniz.

8-Salon ya da holünüze niş yaptırın. Spot ışıklarla ışıklandırıp, cam kestirerek raf yaptırın. Son derece şık bir hava elde ettiğinizi göreceksiniz.

9-Elyaf ya da sünger alıp, rengarenk kumaşlarla kaplatıp, balkon yada bahçeniz için yer minderleri yapın. Mekâna sıcak ve modern bir hava katacağı tartışılmazdır.

10-Salon ya da holünüzün bir duvarını ayna ile kaplatın. Auna mekâna derinlik katar ve olduğundan daha büyük gösterir. Aynı zamanda da son derece şık durur.

11-Kullanmadığınız bir vazoyu abajur haline getirebilirsiniz. Vazoya uygun bir başlık ve bir ampul eklemeniz yeterli. Salon ya da yatak odanızda sergileyebileceğiniz hoş ve tasarım bir lambanız olabilir.

Eski ve kullanmadığınız eşyalarınızı değiştirerek ya da mekânda bir takım değişiklikler yaparak, dekoratif anlamdaki yaratıcılığınız denemeniz sizin elinizde. Yeter ki mekânınızı tanıyın ve hayal ettiğiniz dekoratif fikirlerinizi ve tasarımlarınızı, söz konusu mekâna doğru uygulayabilin. En önemlisi de yakıştığına emin olabilin.

Check Also

Zayıflamak isterken canından oldu

Antalya’da 18 yaşında 177 kiloya ulaşan ve obezite ameliyatı sonrası 8 yıldır yatağa bağımlı olan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir