Emre Mor Kimdir?

 

Son zamanların en çok konuşulan ismi Emre Mor, taraflı tarafsız tüm futbolseverlerin takdirini kazanmış durumda, hem de henüz 19 yaşında olmasına rağmen. Bu gencecik oyuncu, daha şimdiden dünya devlerini peşine takmış durumda bile. Hırçın ve çocuksu tavırlarına rağmen, en çok beğenilen ve en çok şey beklenilen oyuncu olması, Emre Mor’u farklı kılmaktadır. Hızlı pas trafiği ve ayağına yakışan klas çalımları ile rakiplerin korkulu rüyası haline gelmiştir. Emre Mor, hırslı ve azimli görüntüsü ile Türk Futbol hayatına adını altın harflerle yazdırabileceğini son günlerde oynanan Milli maçlarda göstermiştir. Milli takımdaki yerini artık sağlamlaştıran Mor için, özel taktikler bile denenmekte ve Milli takımın oyun kurgusunun değişmesine neden olmaktadır. Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim’in ısrarla istediği ve milli takıma aldırdığı Emre Mor için, önceleri bir çok futbol otoritesi olumsuz yorumlar yaparken, şimdilerde ise onu yere göğe sığdıramamaktadırlar. Emre Mor’un son maçlardan biri olan Ukrayna maçında abilerinden aldığı serbest atışı kullanması, kendisine olan güvenin yansıması olarak görülmüş ve ilerisi için sorumluluk alacağını göstermiştir. Bu durum, ileriki yıllarda özellikle büyük turnuvalarda, Milli takımın en büyük kozlarından biri olacağını göstermektedir. Emre Mor, teknik kapasitesi ve bitmeyen hırsı ile Türk Milli Takımın ayrılmaz bir parçası olacağını şimdiden herkese göstermiş oldu.

 

EMRE MOR’UN HAYATI VE FUTBOL KARİYERİ

24 Temmuz 1997’de doğan emre Mor henüz 19 yaşında. Danimarka Broshoj’da doğup büyümüştür. Babası Türk olan Emre Mor’un annesi ise Makedon göçmenidir. Babası tarafından aslen Uşaklı Sivas ilçesindendir.

İlk ve orta öğrenimi ile lise eğitimini yine Danimarka Broshoj’da tamamlamıştır. 1.68 m boyunda olan Emre, Kısa boyuna rağmen, fiziksel olarak kuvvetli bir oyuncudur.

Kanatta ve orta alanın göbeğinde görev alabilen ve tüm mevkilerde hünerlerini sergileyebilen genç oyuncu, klas oyun tarzı ile beğeni kazanmıştır. Fatih Terim tarafından özellikle sağ kanatta oynatılan oyuncunun en verimli olduğu bölge ise, ileri orta saha mevkisidir. Bu bölgede kendisini daha rahat hissettiğini dile getiren Emre Mor, oynatılması durumunda diğer bölgelerde de oynayabileceğini ve bunu sorun haline getirmeyeceğini ifade etmiştir.

Emre Mor’un futbol kariyeri, Danimarka’da doğup büyüdüğü kentin takımı olan Bronshoj Boldklup kulübü ile başlar. Henüz  4 yaşında bu kulübe yazılmıştır. Daha sonra ise Lyngby FC takımına transfer olmuş ve uzun süre bu takımda top koşturmuştur. 2014 yılına gelindiğinde ise; Fransanın köklü takımlarından FC Saint-Etienne Takımı tarafından denenmiş ve 2015 Ocak ayında Norsaejeland takımına transfer olmuştur.

Burada ilk profesyonel maçına Brodby Fc takımına karşı sonradan oyuna girmesi ile çıkmıştır. 84. dakikadan sonra oyuna dahil olan genç oyuncu, bugünden sonra, tüm ulusal ve uluslar arası kulüplerin radarına girmiştir. Aynı lig takımlarından Viborg FF takımına attığı gol, profesyonel kariyeri boyunca attığı ilk resmi gol olmuştur. İlk sezonda 2 gol ve 2 asist yaptığı toplam 13 maça çıkmıştır.

 

EMRE MOR VE BORUSSİA DORTMUND

Emre Mor’un artan talipleri arasında Alman devi Borussia Dortmund da vardı. Özellikle alt yapıdaki ve gelecek vadeden oyunculara yönelen Dortmund, Emre Mor’u 7 Haziran 2016 tarihinde 16 milyon euroya transfer etmiştir. Dortmunda, önemli bir grafik gösteren Mor, şimdiden Alman Bundesliga’nın en değerli oyuncuları arasında gösterilmektedir.

 

EMRE MOR VE A MİLLİ TAKIM

Emre Mor henüz Danimarka’da kimsenin adını dahi duymadığı bir dönemde Fatih Terim ve ekibi tarafından keşfedilmiş ve Türk Milli takımına hediye edilmiştir. Emre Mor’un önemli performansı sonrasında Fatih Terim ve ekibi haklı takdiri almışlardır.

Emre Mor Milli takımlarda toplam 28 maça çıkmış ve 5 gol atmış bir de asist yapmıştır.

Check Also

Zayıflamak isterken canından oldu

Antalya’da 18 yaşında 177 kiloya ulaşan ve obezite ameliyatı sonrası 8 yıldır yatağa bağımlı olan …

2 Yorum

  1. Çocuğu bitirmeye çalışıyorlar, tam zamanı süper lige transfer etmek lazım

  2. Emre mor geleceğin messisi olacak tarihe not düşün!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir