Ella Ertesi Gün Hapı Almadan Önce Mutlaka Yorumları Okuyun!
Yorum Yazın
Sizin Yorumlarınız Bizim İçin Ve Tüketiciler İçin Önemli. Lütfen Yorum Yapın. Deneyimlerinizi Paylaşın!

Ella Ertesi Gün Hapı Kullanıcı Yorumları

Ella Ertesi Gün Hapı Kullanıcı Yorumları

Ertesi Gün Hapı İlişki yaşandıktan 5 gün sonrasına kadar hamile olma riskini ortadan kaldıran hapı HRA Pharma firması geliştirilmiş, firma ünlü Fransız ilaç sanayisinde öncüler arasında bulunmakta. Şunu belirtmekte fayda var, ella ertesi gün hapı gebelik riskini tamamen ortadan kaldırmıyor. İlişki sonrasında ne kadar erken alınırsa hap o kadar etkili olabiliyor. Üst sınır olarak 5 gün […]

Ertesi Gün Hapı

İlişki yaşandıktan 5 gün sonrasına kadar hamile olma riskini ortadan kaldıran hapı HRA Pharma firması geliştirilmiş, firma ünlü Fransız ilaç sanayisinde öncüler arasında bulunmakta. Şunu belirtmekte fayda var, ella ertesi gün hapı gebelik riskini tamamen ortadan kaldırmıyor. İlişki sonrasında ne kadar erken alınırsa hap o kadar etkili olabiliyor. Üst sınır olarak 5 gün belirlenmiş, yani ilişki sonrasında ilk gün içerisinde bu hapı kullanırsanız gebe kalma riskinizi %90’a kadar azaltıyor, en azından firmanın iddiası bu yönde. Hapın ülkemizdeki üretimini gerçekleştiren firma ise ABDİ İBRAHİM

 

Ella Ertesi Gün Hapı Yan Etkileri

Ella ertesi gün hapının kullanıcılar tarafından rapor edilmiş bazı yan etkileri şu şekildedir; Kasıklarda ağrı, mide bulantısı, alt karın bölgesinde ağrı, baş dönmesi, adet düzensizliği. Dipnot olarak ekleyelim yukarıdaki etkileri görmeniz gebe kalacağınız yada gebeliğinizi engellediğiniz anlamına gelmez.

 

Ella Ertesi Gün Hapı Fiyatı

Ella ertesi gün hapını tüm eczanelerden satın alabilirsiniz. 2016 Ekim itibariyle ella ertesi gün hapı satış fiyatı 52 lira 76 kuruş.  1 tablet ve 30 mg şeklinde satılmakta.

 

Ella Ertesi Gün Hapı Şikayetleri

Ella ertesi gün hapı ile ilgili yapılan şikayetler genellikle etkili olmadığı yönünde, şunu özellikle belirtmek lazım ertesi gün hapları %100 gebelik önlemek için etkili değildir. Özellikle ilişki sonrasında ne kadar çok erken hap kullanılırsa etkisini gösterme oranda aynı orantıda artacaktır. İlişki gerçekleştikten hemen sonra dahi ertesi gün hapını kullansanız geme kalmayacağınız anlamına gelmez bunu lütfen unutmayın.


Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

70 yorum

 1. Erkek arkadaşımla ilişkiye girdik içime boşaldı ella hap kullandım ama ilişkiye devam ettik iki kere daha boşaldı sıkıntı olurmu ?

 2. ella içtim dünyam şaştı..içtikten 3 gün sonra ne kanamam duruyor nede karın ağrım bu gün 9.cu günüm çok acı çekiyorum yan etkisi bitmiyor,geçmiyor bir türlü ..berbat bir hap içmeyin..dikkat edin tetbir alın içmeyin kızlar.

  • MERHABA NEŞE BENİMDE ÖYLE 9 .GÜNÜ MİDE BULANTISI KASIK AĞRIM İNANILMAZ ACI ÇEKİYORUM HAMİLELİK OLAMAZ DAHA ERKEN AMA BUGUN İÇİN DOKTORDAN RANDEVU ALDIM.

 3. Kızlar ellaya ok fazla güvenmeyin derim, ben geçen yıl ilişkiden hemen sonra almıştım, şuan kızım kucağımda:)

 4. Ben adetimden 4 gün sonra sevgşimle seviştim İçime boşalma oldu. Ertesi gün ella içtim . Hemen Diane 35 kullanmaya başladım. Adetim zamanında oldu fakat normalde 4 5 gün sürerken 3 gün sürdü ve azaldı . Gebelik riski var midir? Lütfen bilenler cevaplasın

 5. 14 şubatta grinn elli tonu devam filmi ve ertesi gün hapı rekor kırmış:) gerçekten haberlerde okudum

 6. içime geldimi gelmedi bilmiyorum 2 gün oldu ama acaip bi huzursuzluk var içimde ya geldiyse diye düşünmeden edemiyorum, kulanmalımıyım sizce?

 7. geri çekme yöntemi ile ilişki yaşayan çiftlerin çok dikkat etmesi lazım. Çünkü geri çekme yöntemi ile en az %1 hamile kalma riski vardır. Az gibi görünebilir ama dünyaya getireceğiniz çocuğu düşünün.

 8. erkek arkadaşım geri çekilme ile boşladı ama korkuyorum hamile kalırım diye alsam zararı olmaz değil mi bana?

 9. Merhaba 10 gün önce erkek arkadaşımla birlikte olduk ella kullandım 2 günde bir az az kanamam oluyo ve kesiliyo bunun sebebi nedir

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

izmir travesti