dunyanin-en-zengin-10-insani

Dünyanın En Zengin 10 İnsanı

Gizem Başaran 30 Eyl 2016 Enler  2

Dünyanın En Zengin 10 İnsanı

Dünya üzerinde birçok zengin insan bulunmaktadır. Fakat bazıları zenginlikte çığır aşmış durumdadır. Kimisi tırnakları ile kazıyarak servet sahibi olmuştur. Kimisi ise elindeki serveti değerlendirerek bu derecelere gelmiştir. Bazıları adeta çalışmanın değerini gösterir nitelikte çalışmalar yaparak en zenginler listesine girmiştir. Kimisi umudunu kaybetmemeyi göstermiştir. Kimisi ise gerçekten istenildiği zaman neler başarılabileceğini gözler önüne sermiştir. Gelin dünyanın en zengin 10 insanına göz atalım.

 

1) Bernand Arnault

1949 Fransa doğumlu Bernand Arnault iş piyasasındaki girişimciliği ve üreticiliği ile ön plana çıkmaktadır. Konyak, Şampanya, Saat ve Mücevherler üzerinde üretimler yapmaktadır. Fransız iş adamının toplam serveti 30 Milyar $ civarındadır.

 

2) Charles De Ganahl Koch

1935 ABD doğumlu iş adamı Petrol, Gübre ve Kimyasallar üzerinden çalışmalar çapmaktadır. ABD ‘ li iş adamı 34 Milyar $ serveti ile dünyanın en zenginleri arasındaki yerini ayırtmıştır.

 

3) Lılıane Bettencourt

1922 Fransa doğumlu Lılıane Bettencourt, L’oreal’ in sahibi konumundadır. Kozmetik ve Güzellik üzerine üretim gerçekleştirir. Toplam serveti 31 Milyar $’ dır.

 

4) Warren Buffett Kimdir?

1930 doğumlu ABD Uyruklu yatırımcı. Berkshire Hathaway, zenginlik kaynağı olarak görünmektedir. Toplam serveti Toplam serveti 55 Milyar $’ dır.

 

5) Larry Ellison

ABD uyruklu, 1944 doğumlu olan Larry Ellison Oracle Bilgisayar Teknoloji Şirketinin sahibidir. Toplam serveti 45 Milyar $ civarıdır.

 

6) Amancıo Ortega Gaona

İspanya 1936 doğumludur. Indıtex’ in sahibidir. Toplam serveti 85 Milyar $’ dır.

 

7) Carlos Slim Helu Kimdir?

50 milyar $’ lık serveti ile Meksika’nın en zengin kişisidir. Bu serveti ile Dünyanın da en zenginleri arasındadır. Telmex ve America Movil gibi telekom şirketlerinin sahibidir.

 

8) Mark Zuckernberg Kimdir?

Sosyal paylaşım sitesi olan Facebook ile zenginleşen Mark, 48 Milyar $’lık serveti ile en zenginler arasındadır.

 

9) Jeff Bezos Kimdir?

Amazon’un kurucusudur. 52 yaşındaki girişimcinin toplam serveti 49 Milyar $ civarıdır.

 

10) Bill Gates

ABD doğumlu, Microsoft’un sahibi Bill Gates, şuanda dünyanın en zengin adamı konumundadır. 75 Milyar $’ lık serveti bulunmaktadır.

Gizem Başaran {Gizem Başaran}

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Dış Ticaret (Açıköğretim) Son sınıf öğrencisiyim. Sinema ve belgeseller favorilerim arasındadır. Ayrıca iyi bir Squash oyuncusuyum.
dovme
En İyi 10 Dövme Modelleri
Sivrisineklerin Kaç Dişi Vardır?
Sivrisineklerin Kaç Dişi Vardır?
yıldırım kaç derece sıcaklığında
Yıldırım Kaç Derecedir? Yıldırımın Hızı? Yıldırım Hakkında Bilgiler
dede
Bir Dedeye Sahip Olmanın 10 Faydası

“Dünyanın En Zengin 10 İnsanı” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir