Satın almadan önce kullanıcı yorumlarını ve şikayetlerini okuyun, işinizi şansa bırakmayın!

Dünya'nın En İyi 10 Sahil Bölgesi

Dünya’nın En İyi 10 Sahil Bölgesi

Sağlık 26 Eylül, 22:18'de eklendi

Dünya’nın En İyi 10 Sahil Bölgesi

Yaşadığımız coğrafyanın bile birçok güzelliğini henüz keşfetmemiş olsak da mavi bayraklı ve en temiz sulara sahip birçok sahil dünyanın farklı bölgelerinde bulunmaktadır. Ayrıca ülkemizin önemli bir turizm durağı olan Bodrumda bu listenin içinde bulunan harika sahillerden bir tanesi olarak yerini aldı.
1. Bora Bora Adaları

Bora Bora adaları Büyük Okyanusta bulunan, Fransız denizaşırı toprağıdır. Ayrıca egzotik tatil hayal eden ve seven kişilere hitap eden bir sahil bölgesidir. Tropikal meyvelere sahip ve Hindistan cevizinin bol bulunduğu bir sahil bölgesidir.

2. Primosten

Hırvatistan’ın Dalmaçya sahillerinden en meşhuru ve en güzelidir. Mistik ve tarihi yapısı ile göz kamaştıran bir güzelliğe sahiptir. Akdeniz’de sayılı güzelliklerden biri olan bu sahi bölgesi; Dubrovnik ve Trogir gibi tarihi bir kasabaya sahiptir. Ayrıca Primosten Hırvatistan’ın en gözde sahilidir.

3. Panari Adası

Bu ada diğer adalar gibi kasaba tarzına sahip bir bölge değildir ve yaşam yoktur. Sadece tur şirketlerinin özel izin alarak turist götürebildiği bir sahil bölgesidir. Japonya’ya bağlıdır. Mavisi ve yeşili ile huzura hitap ediyor.

4. Bonito

Dünya’nın en temiz tatlı sularından olan Bonito Nehri Brezilyada bu bölgede bulunmaktadır. Bu nehir dalış yapmak için çok ideal bir nehirdir. Meraklıları sıkça ziyaret eder.
5. Jenny Gölü

Amerika’da bulunan bu göl dağ manzarasıyla ünlü bir bölgedir. Buzul çağında buzların erimesiyle oluşmuştur. Yüzmek için ideal bir göldür.

6. Sabah

Dünyanın en büyük 3. adası olarak bilinmektedir. Doğu Malezya’da bulunan bu ada kristal deniz kumuna sahip beyaz kumu olan bir sahil bölgesidir. Dünyanın başlıca dalış alanlarındandır.

7. Bodrum

Turizm de ülkemizin en önemli bölgelerinden olan Bodrum Türkiye’de en temiz sahile sahip olan bir bölgedir. Ayrıca dünyada da adını duyurmuş tarihi dokusu ile de meşhurdur.

8. To Sua Çukuru

Büyük Okyanus’un Samoa adalarında bulunur. Okyanus sularının oluşturduğu doğal bir havuzdur. Turistlerin oldukça rağbet ettiği bölgedir.

9. Maldivler

Hint okyanusunda bulunan bu bölge 26 mercan bölgesinden oluşuyor. Dünyanın en fazla ziyaret edilen sahillerinden birisidir. Dünyanın en temiz yüzülebilir suları bu bölgede bulunmaktadır.

10. Cala Mecerellata

Balear Adalarının en büyük adaları arasında olan bu sahil bölgesi Akdeniz’in en güzel plajlarından birine sahiptir. Yeşil ile mavinin bütünleştiği cennetten bir köşedir.

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Betül 27 Haziran 2017

Kedinin paranın üstüne işediğini görmek neye yorumlanır..

İlginizi Çekebilir
Aktif Karbon Diş Beyazlatma Tozu

Aktif Karbon Diş Beyazlatma Tozu

0
0
17 Şubat, 01:36
Sağlık Raporu Kaç Para

Sağlık Raporu Kaç Para

0
0
16 Şubat, 10:22
Sağlık Raporu Nereden Alınır

Sağlık Raporu Nereden Alınır

0
0
16 Şubat, 10:05
Bepanthol Pişik Kremi

Bepanthol Pişik Kremi

0
0
13 Şubat, 13:05
Doğal Yollardan Zayıflama

Doğal Yollardan Zayıflama

0
0
27 Ocak, 18:04
Predictor 7’li Ovülasyon Testi

Predictor 7’li Ovülasyon Testi

0
0
29 Eylül, 22:51
Bosch Servisi | www.arcelikservisi.tv | fakro çatı merdivenleri | fakro çatı pencereleri | çatı merdiveni | çatı merdivenleri | İnci Ağda | ejzane.com