Satın almadan önce kullanıcı yorumlarını ve şikayetlerini okuyun, işinizi şansa bırakmayın! Sitemizden okuyabileceğiniz başlıca yorumlar ise şu şekilde; Banka kredi yorumları, telefon yorumları, otel yorumları, dizüstü bilgisayar yorumları ve Aktüel ürünler hakkında bilgiler edinebilir, deneyimlerinizi üye olmadan paylaşabilirsiniz.

Dünyanın En Güçlü 10 Ordusu

Crystal Baby CB-295 Solara Kırmızı Bebek Arabası

Renault Megane 1 Sağ Arka Cam Kriko Klipsi

Siemens SN26M232TR Bulaşık Makinesi Yorumları

Prestigio MultiPad 7.0 HD Tablet Kullanıcı Yorumları

Dünyanın En Güçlü 10 Ordusu 2016

Bilgi Bankası 23 Ekim, 02:02'de eklendi

1. ABD: dünyadaki tüm diğer ülkelerden daha fazla savaş uçağına sahiptir. Savunma bütçesi yaklaşık olarak 612 milyar dolar düzeyindedir. ABD yaptığı silahlar üzerinde son teknolojiyi kullanarak daha da ilerleme sağlıyor. Filosunda bulunan uçak gemileri diğer ülkelere oldukça üstünlük sağlamaktadır. Yalnızca ABD’de bulunan uçak gemisi sayısı 19’dur.

2. Rusya: savunma bütçesinin yetmiş altı milyar dolar düzeyinde olduğu Rusya ordusunun yedi yüz atmış altı aktif personeli bulunmaktadır. Rus ordusunun en büyük sorunlarından birisi tanklarının gün geçtikçe eskimesi olmaktadır.

3. Çin: savunma bütçesine yapılan harcamaları son yıllarda oldukça artırmış olan Çin ordusu iki milyon iyi yüz seksen beş bin aktif personele sahiptir. Savunmaya ayrılan toplam bütçe yüz yirmi altı milyar dolardır.

4. Hindistan: dünyanın en büyük askeri malzeme ithalatçısı olma özelliğine sahiptir. Ellerinde bulunan uzun menzilli balistik silahlar Pakistan ve Çin’i vurabilecek seviyededir. Savunmaya yaptıkları harcama ise kırk altı milyar dolardır.

5. İngiltere: savunmaya ayırdıkları bütçe elli dört milyar lira civarındadır. Yeni savunma gemisi ve silahlar üzerinde çalışmalar yapılmaktadır.

6. Fransa: savunmaya ayırdıkları bütçe yılda kırk üç milyar doları bulmaktadır. Son yıllarda yapılan operasyonlarda Fransa ordusu kendisini göstermiştir.

7. Almanya: savunmaya ayrılan bütçe yıllık yaklaşık kırk beş milyar dolar civarındadır. Almanya toplamda yüz seksen üç bin askere sahiptir.

8. Türkiye: savunma bütçesine yılda on sekiz milyar ayıran Türkiye uluslararası barış gücü operasyonlarında oldukça etkili bir rol oynamaktadır. Nato orduları arasında 2. büyük ordu konumunda olan Türkiye Dünya sıralamasında ise 8. sıradadır.

9. Güney Kore: kuzey Kore nedeniyle savunma harcamalarını sürekli artırmaktadır ve yıllık bütçe olarak otuz dört milyar dolar ayrılmaktadır.

10. Japonya: uzun yıllar sonra savunmaya yaptıkları harcamaları artıran Japonya savunmaya yıllık kırk dokuz milyar dolarlık bir bütçe ayırıyor.

Yorumlar

Yazıya 5 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Rookieesimayy 25 Ekim 2016

Türkiye ilk 10 olmasa bile her zaman ilk 15 içerisinde olmuştur, hem ekonomi hem büyüklük hemde ordu gücü anlamında.

barisatay 1 Kasım 2016

En güçlü olduğunuz konu savaşçı yapımız, tek eksiğimiz savaş tekenolojisi, zamanla buda olduktan sonra işte o zaman dünyaya hükmederiz.

Buse 11 Şubat 2017

Türkiye 8. sıraya yükseldi bu yıl

kamil can 14 Şubat 2017

Türkiye 1 basamak ykseldi listeyi güncelleyin lütfen

fahri 18 Şubat 2017

bence çin gizli lider, adamların neler yaptığını hiç kimse bilmiyor

Bosch Servisi | www.arcelikservisi.tv | fakro çatı merdivenleri | fakro çatı pencereleri | çatı merdiveni | çatı merdivenleri | İnci Ağda | ejzane.com