Dünyan'ın En Gizemli 10 İnsanı Kim Merak Ediyor Musun?
Kapat

Dünyan’ın En Gizemli 10 İnsanı

Anasayfa Bilgi Bankası Dünyan’ın En Gizemli 10 İnsanı

Dünyanın En Gizemli 10 İnsanı

Karındeşen Jack

Karındeşen Jack

1-Karındeşen Jack; Londra da bulunan Whitechapel semtinde 1888 yılında yaşanmış seri cinayetlerin katiline verilen isimdir. Hayat kadınlarını hedef alan katilin en az 5 hayat kadınının katili olduğu düşünülmektedir. Katil hiçbir zaman bulunamamıştır. Zamanla efsane hale gelmiş, filmlere bile konu olmuştur.

2-Kaspar Hauser; 1825 yılında, Almanya’nın Nürnberg Şehrinde halk, yürümekte zorlanan ve neredeyse hiç konuşamayan 16 yaşında bir genç bulurlar. Çocuk yalnızca “Babam gibi süvari olmak istiyorum” diyordu. Deli sanılıp hapishaneye kapatılmış, yalnızca su ve ekmek istemişti. Doktorun yaptığı muayeneler sonucunda akıl hastası olmadığı belirlenmişti. Eklem yerlerinde gelişim bozuklukları vardı. Nürnberg Belediye Başkanı ile görüşmesinde yıllarca iki büklüm tutsak yaşadığını, yalnızca ekmek ve su ile beslendiğini, iki tahta ata sahip olduğunu belirtmişti. Daha sonra bir profesör gözetiminde eğitim almaya başlamış ve gelişme kaydetmişti. 1830’da bıçaklı saldırıya uğramış, saldırgan bulunamamıştı. 1833’de yine bıçaklı saldırıya uğramış dört gün sonra da ölmüştür. Bu kadar gizemli olması nedeniyle birçok söylenti çıkmış hatta Baden Prensi olduğu iddiaları ortaya atılmıştır. Ancak, bu fikir daha sonraki yıllarda DNA testleri sonucu çürütülmüştür.

3-Sain Germain Kontu; Avrupa Saraylarında yaklaşık 300 yıl boyunca tanınan, Tıp adamı, simyacı, milyarder, müzisyen ve büyücü olarak ünlenen biridir. Francis Bacon, Shakeaspeare hatta Francis Tudor olduğu söylenmiştir. Yaşadığı bile kesin olarak bilinemeyen bu adamın gizemi hiçbir zaman çözülemedi.

4-Fulcanelli; 20 Yüzyılın başında yaşadığı düşünülen Fransız Simyacı ve yazırın takma adıdır. Gerçek adı bilinmemektedir. 1926’da Paris’den ayrılmış 1936’ya kadar gören olmamıştır. 1936’da onunla İspanya’da görüşen öğrencisi 80’lerinde olan ustasının 50 gösterdiğini söylemiştir.

5-D.B. Cooper; Amerika’daki çözülememiş tek uçak kaçırma olayını gerçekleştiren kişinin uçak biletindeki adıdır. D.B. Cooper 24 Kasım 1971’de Portland-Seattle seferini gerçekleştiren uçağa biner. Görevliye 200.000 dolar nakit ve 4 paraşüt istediğini belirten bir not verir. Seattle’da istekleri karşılanır, yolcular indirilir. Uçak Meksika’ya gitmek için tekrar havalanır. D.B. Cooper, Colombia Nehri üzerinde uçaktan atlar. Yanındaki paralar seri numaraları alınmış 20 dolarlık banknotlardır ve yaklaşık 10 kg’dır. D.B. Cooper’dan, nehir kenarında 5800 dolar değerinde seri numaraları alınmış banknotlardan başka hiçbir iz kalmamıştır.

6-Demir Maskeli Adam; Birçok kitaba ve filme konu olmuş biridir. Kim olduğu bilinmemektedir. En önemli efsane ise Kral 14. Louis’in ikiz kardeşi olduğudur.

7-Gil Perez; Filipin hükümet binasında görevi sırasında kendini Mexico City’de bulmuş, sorgulama sonucunda Gil Perez’in bir gün önce Filipinler’de olduğunu söyleyen yeminli şahitler bulunmuştur. Daha sonra ülkesine gönderilmiştir, ancak bir günde okyanusu nasıl geçtiği gizemini korumaktadır.

8-Woolpit’in Yeşil Çocukları; Kral Stephen zamanında, bir kız, bir erkek iki yeşil çocuk bulunmuştur. Kendi aralarında konuşup ağlıyorlardı. Yalnızca verilen baklaların içini yediler, erkek çocuk bir süre sonra öldü. Kız iyileşti yeşil rengi normale döndü İngilizceyi öğrendi ve nereden geldiğini soranlara, herkesin yeşil tenli olduğu güneşi olmayan bir yerden, Aziz Martin’den geldiğini söylemiştir.

9-Babushka Lady; 1963 yılında John F. Kennedy suikastı sırasında olayı fotoğraflamış olabileceği düşünülerek araştırılmış, ancak kim olduğu bulunamamıştır. İlginç olan ise saldırı sırasında herkes kaçışırken o sakin bir şekilde olayı fotoğraflamaya devam etmiştir.

10-Fuat Avni; İnternetteki yorumları nedeniyle, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nın üst düzey danışmanlarından olduğu düşünülmekteydi. Ancak, başarısız bir kalkışma sonucunda yapılan soruşturmalar neticesinde, bir kişi değil birçok kişinin ortak kullandığı bir isim olduğu ortaya çıkmıştır.

Dünyanın En Gizemli 10 İnsanı ile ilgili kısa bilgiler vermeye çalıştık.

“Dünyan’ın En Gizemli 10 İnsanı” üzerine 1 yorum

  1. hakan says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arçelik Servisi | www.arcelikservisi.tv | Hasan Kalyoncu Üniversitesi | Kodak Tarayıcı | fakro çatı merdivenleri | fakro çatı pencereleri | çatı merdiveni | çatı merdivenleri |
DMCA.com Protection Status