Satın almadan önce kullanıcı yorumlarını ve şikayetlerini okuyun, işinizi şansa bırakmayın! Sitemizden okuyabileceğiniz başlıca yorumlar ise şu şekilde; Banka kredi yorumları, telefon yorumları, otel yorumları, dizüstü bilgisayar yorumları ve Aktüel ürünler hakkında bilgiler edinebilir, deneyimlerinizi üye olmadan paylaşabilirsiniz.

Dünyadaki Görülmesi Gereken 9 Sıra Dışı Nehir

Tunca Torrini Lady 20 Jant Çocuk Bisikleti

PTT Kargo Konya Mobilyacılar Sanayi Sitesi Şubesi

Emir 40 L Üç Demlikli Doğalgazlı Çay&Kahve Seti

Thalia Jive 100 ml EDP Kadın Parfümü

Dünyadaki Görülmesi Gereken 9 Sıra Dışı Nehir

Sağlık 25 Eylül, 12:46'de eklendi

Dünyadaki Görülmesi Gereken 9 Sıra Dışı Nehir

Dünya birçok güzel sıra dışı kiminin kutsallığı olan kiminin ise esrarengiz farklı gizemleri olan birçok nehre ev sahipliği yapmaktadır. Bunlardan bazıları tek ülkenin sınırları içindeyken bazıları ise birden fazla ülkenin sınırları içerisinde akmaktadır. Bazı nehirlerin ise gerçek anlamda eşleri ve benzerleri yoktur neredeyse. O muhteşem sıra dışı nehirleri okuyarak gözümüzün önünde canlandırmaya başlarsak…

İşte Dünyadaki Görülmesi Gereken 9 Sıra Dışı Nehir:

1) YANGTZE NEHRİ, ÇİN: Çin de bulunan bu nehir Asya kıtasında bulunan en uzun nehirdir. Amazon ve Nil nehirlerinden sonra dünyada bulunan üçüncü sırada yer alan en uzun nehirdir. Zaten isminin anlamada Çince uzun anlamına gelmektedir. İçinde bulunan Three Gorges Barajı sayesinde nehirde dünyanın en büyük enerji santralleri yer almaktadır. Nehrin tam arkasında bulunan Nanjing Mor Dağı ise nehirle birlikte göründüğünde adeta bir kartpostal havası yaratır.

2) REN NEHRİ, AVRUPA: 6 adet ülkenin sınırlarında akan nehir Avrupa‘nın en bilindik ve en meşhur nehridir. Avusturya, Fransa, Almanya, Lihtenştayn, Hollanda ve İsviçre sınırları içerinde akan bu muhteşem nehir Avrupa’nın en güzel suyolu olarak adlandırılır. Tarih boyunca birden fazla faklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır.

3) DOURA NEHRİ, PORTEKİZ VE İSPANYA: İber yarım adasının en uzun üçüncü nehri olma özelliğini taşır. Nehir etrafında halı işlemecileri, çini el boyamacıları ve beyaz evleri yine şarap üreticilerini görebilmek mümkündür.

4) NERETVA NEHRİ BOSNA-HERSEK: Avrupa’nın en temiz nehirlerinden birisidir. Tarihi mostar köprüsünün altından akmaktadır. Zümrüt yeşili olan muhteşem bir renge sahiptir ve hala bu rengi korumaktadır.

5) TUNA NEHRİ, AVRUPA: Avrupa’nın sınırları içinde olan en büyük ikinci nehridir. 10 ülkenin sınırlarından geçen nehir 2860 km’dir. Üzerinde muhteşem köprüler bulunmaktadır ve göz dolduracak şekildedir.

6)NİL NEHRİ, MISIR: Kuzeydoğu Afrika bölgesinde bulunan nehir garip bir şekilde güneyden kuzeye akmaktadır. Akan yön tarafında üç adet büyük göl oluşturmuştur. Victoria, beyaz ve mavi Nil gölü olarak adlandırılmaktadır göller.

7)AMAZON NEHRİ, GÜNEY AMERİKA: Taşıdığı su miktarı olarak dünyanın en büyük en uzun nehri sayılmaktadır. Kaynağını Peru’ da bulunan Alp Dağları’ndan almaktadır. Nehrin havzası Türkiye topraklarının yedi kat büyüklüğü ile eşittir.

8)GANJ NEHRİ, HİNDİSTAN-BANGLADEŞ: Hindistan’ın Hinduizm topraklarında nehir ve suyu çok kutsal sayılmaktadır. Tanrıça Ganga ile bağ kurulduğu söylenen nehirde haftanın belli günlerinde yıkanarak günahlarından arındırır insanlar kendilerini. Hindistan da ölen kişilerin külleri de bu nehre dökülmektedir.

9)MEKONG NEHRİ, GÜNEY DOĞU ASYA: Görüntü olarak kozmopolit bir yapıya sahiptir ve uğradığı bölgelerde ise tarım alanlarına katkı sağlamaktadır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Başlıklar:
İlginizi Çekebilir
Aktif Karbon Diş Beyazlatma Tozu

Aktif Karbon Diş Beyazlatma Tozu

0
0
17 Şubat, 01:36
Sağlık Raporu Kaç Para

Sağlık Raporu Kaç Para

0
0
16 Şubat, 10:22
Sağlık Raporu Nereden Alınır

Sağlık Raporu Nereden Alınır

0
0
16 Şubat, 10:05
Bepanthol Pişik Kremi

Bepanthol Pişik Kremi

0
0
13 Şubat, 13:05
Doğal Yollardan Zayıflama

Doğal Yollardan Zayıflama

0
0
27 Ocak, 18:04
Predictor 7’li Ovülasyon Testi

Predictor 7’li Ovülasyon Testi

0
0
29 Eylül, 22:51
Bosch Servisi | www.arcelikservisi.tv | fakro çatı merdivenleri | fakro çatı pencereleri | çatı merdiveni | çatı merdivenleri | İnci Ağda | ejzane.com