Dünyada Görmeniz Gereken En Güzel 10 Turistik Mekân

Dünyada Görmeniz Gereken En Güzel 10 Turistik Mekân

Dünya henüz keşfedilmeyi bekleyen birbirinden farklı güzelliklerle doludur. Çoğunuzun hayallerini süsleyen en güzel turistik yerler kimilerine hayatlarının bir parçası olmaktadır. İşte dünyada görmeniz gereken en güzel 10 turistik mekân.

1. Ürdün- Petra

Petra dünyanın en büyük antik kentlerine ev sahipliği yapmaktadır. Bir çölün ortasına kurulu görenleri büyülen bu antik kentteki kral mezarları görenleri oldukça etkilemektedir.

2. Fransa- Paris

Âşıklar şehri olarak anılan Paris’in büyüsüne kendinizi kaptırmamanız neredeyse imkânsız. Göz alıcı ışıklarıyla Paris görenlerin bir defa daha ziyaret etmek isteyeceği kadar büyüleyicidir.

3. Hindistan- Agra

Kendine özgü kültürleriyle görenleri hayrete düşüren sıcak kanlı insanların şehri Agra2da bulunan Taç Mahal görülmeye değer turistik mekânlar arasında yerini alıyor.

4. Rusya- St Petersburg

St Petersburg’da bulunan bir Ortodoks kilisesi olan Voskresenia Khristova Kilisesi gerçekten de görülmeye değer mekânlar arasındadır.

5. Komboçya- Siem Reap

UNESCO tarafından dünya mirası olarak seçilen Angkor Wat Tapınağı Siam Reap şehrine 5 km uzaklıkta bulunmaktadır. Dünyadaki en büyük tapınaklar arasında yer alan bu tapınak su üzerine inşa edilmiş olması bakımından adeta bir mühendislik harikasıdır.

6. Avusturalya-Queensland

Avustralya’nın en büyük turizm yerlerinden biri de The Great Barrier Reef dünyanın en büyük mercan rafinerisi olma özelliğini taşımaktadır. Büyüklüğü uzaydan görülebilecek derecededir. Aynı zamanda dalış için kullanılan bu yer dünyanın en büyük dalışlarının yapıldığı yer olma özelliğini de taşımaktadır.

7. İzlanda

Özellikle Blue Logon Hot Springs bölgesi ile ünlü olan İzlanda’yı pek çok turist ziyaret etmektedir. Kaplıca suyunun sıcaklığı 40 derecedir. Bu sularda özellikle sağlık kürleri yapıldığından bölge her dönem turistlerin ziyaret yerleri arasındadır.

8.Şili- Los Rios

Bu bölge özellikle içerisinde bulunan yanardağ görüntülü oteli ile dikkatleri çekmektedir. Yalnız bu yanardağ lav yerine su püskürtmektedir.

9.İtalya- Cinque Terra

Bu yer denize kıyısı olan beş küçük köyden oluşmaktadır. Köyler arasındaki ulaşım tren aracılığıyla sağlanmaktadır. Renkli köy evleri özellikle fotoğrafçıların da uğrak yerleri arasında yer alıyor.

10. Japonya- Kitahyushu

Olağanüstü güzellikte olan çiçek tünelleri Japonya’nın en çok turist alan bölgeleri arasında yerini alıyor

Check Also

Zayıflamak isterken canından oldu

Antalya’da 18 yaşında 177 kiloya ulaşan ve obezite ameliyatı sonrası 8 yıldır yatağa bağımlı olan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir