Bir Dedeye Sahip Olmanın 10 Faydası
Kapat

Bir Dedeye Sahip Olmanın 10 Faydası

Anasayfa Sağlık Bir Dedeye Sahip Olmanın 10 Faydası

 

1.Babalarımız asla her istediğimiz oyuncağı almaz. Hatta bize kızma riskleri de oldukça fazladır. O tontis dedelerimiz ise bir dediğimizi iki etmez. Zamanında çocuklarından kıskandıkları paralarını faydalanmak gerekir.

2. Dedelerimizin telefonlarından pahalı oyunları indirebilirsiniz. Normalde bunu anne veya babalarımızın telefonundan yapsanız sonunu düşünmek bile istemiyoruz. Ama de deniz sizi daima gülen bir yüzle karşılar. Size tek cezaları bu olur. Dedelerimizi seviyoruz.

3. Bisiklet konusunda da dedelerimiz yardımımıza koşar. Genelde bütün çocukların bisikletleri dedeler tarafından alınır. Tabi bisikleti kullanmayı öğretme görevleri de onların olur çoğu zaman. Bisiklet kullanmayı öğretirken babalara göre çok daha naziktirler, bunu zevkle yaparlar.

4. Anne ve babaların hep işleri vardır nedense. Bitmek tükenmek bilmeyen işler. Ama dedeler emekli olmasından dolayı herhalde torunlarını parklarda gezdirirler. Çok güzel uçurtma yaparlar, torunları ile uçururlar. Düğünlerde bize uçan balon alırlar. Hani şu uçak şeklinde olanlardansa tabi daha iyi olur.

5.Dedelerimiz dediğimiz gibi emekli olmalarından dolayı rahat yolculuk yaparlar. Her gittikleri yerden bize çok güzel hediyeler de getirirler. Akılları fikirleri torunlarıdır onların.

İlginizi Çekebilir!  En İyi 10 Gangster Filmi

6. Okula giderken babalarımız harçlık verir elbette. Ama harçlığın kralı dedemizdendir. Mahcup mahcup alsa da harçlığımızı mutlu eder onların kalbinden geçen bu minik hediyeler bizi.

7. Bir DEDEYE sahipseniz yaramazlık yaptığınızda sığınacak bir limanınız vardır. Her ne kadar anne babamız bu durumdan şikâyetçi de olsa dedeler koyamaz bizlere.

8. Dedelerimiz ayaklı meyvelik ya da şekerliktir. Onların yanında bize verecek daima şekerleri ya da meyveleri vardır.

9. Sırf bizim için ektikleri meyve bahçeleri vardır. Hanım büyüyünce çocuklar yer torunlarının yer dedikleri.

10.En önemlisi de yüzümüze gülen müthiş iki çift gözleri vardır. Ruhumuzu aydınlatan. Sıcacık kucakları vardır hatalarımızı saran.

“Bir Dedeye Sahip Olmanın 10 Faydası” üzerine 2 yorum

  1. uzay says:
  2. Gizemoz says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arçelik Servisi | www.arcelikservisi.tv | Hasan Kalyoncu Üniversitesi | Kodak Tarayıcı | fakro çatı merdivenleri | fakro çatı pencereleri | çatı merdiveni | çatı merdivenleri | sinema izle
DMCA.com Protection Status