Satın almadan önce kullanıcı yorumlarını ve şikayetlerini okuyun, işinizi şansa bırakmayın! Sitemizden okuyabileceğiniz başlıca yorumlar ise şu şekilde; Banka kredi yorumları, telefon yorumları, otel yorumları, dizüstü bilgisayar yorumları ve Aktüel ürünler hakkında bilgiler edinebilir, deneyimlerinizi üye olmadan paylaşabilirsiniz.

Bill Gates Kimdir? Okul, Aile ve İş Yaşamı Hakkında Detaylar

PTT Kargo Çukurhisar Şubesi

Finlux 32FD4041H HD Ready (HD) TV Kullanıcı Yorumları

Fantom İkoncan TR 8500 Elektrikli Süpürge Yorumları

Chipolino Rio Bueno Ocean Bebek Arabası

Bill Gates Kimdir? Okul, Aile ve İş Yaşamı Hakkında Detaylar

Kimdir 5 Ekim, 23:39'de eklendi

BILL GATES

Asıl adı William Henry Gates, bilinen adı ile Bill Gates, Ekim 1955 te Washington eyaletinin Seattle şehrinde dünyaya geldi. Avukat baba William Gates ve Öğretmen anne Mary Maxwell Gates, çocuklarının okumasını çok istemekteydiler. Öyle ki, Küçük Gates onların bu dileklerini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşamıştır. Henüz 12 yaşındayken, sınıf arkadaşı Paul Allen ile birlikte informatik kurslarına yazılarak, bilişim alanında önemli bir mesafe kat etmiştir. Allen ile birlikte, okul sonrası bilgisayar yazılımları üzerine çalışmakta ve her geçen gün dünyanın en büyük yazılım devini kurmaya yaklaşmaktaydı.

 

OKUL HAYATI VE AİLESİ

Okul hayatı, Bill Gates’i önemli ölçüde bu günlere hazırlayan aşama olarak gösterilebilir. Çünkü, henüz küçük yaşlarda, takım arkadaşları ile bilgisayar sistemleri ve yazılımları üzerine önemli çalışmalar yapmaktaydı. Küçük şirketlerin yazılımlarını yaparak harçlıklar toplamaya çalışmaktaydı.

Gates ailesi, mütevazi bir hayat yaşamaktaydılar. William ve Mary çocukların eğitimine önemli ölçüde katkı sağlamakta ve tüm ihtiyaçları ile birebir ilgilenmekteydi. Öyle ki, en meraklısı olduğu oyuncağı bilgisayarı da, henüz kimsenin evinde kolay kolay bulunmadığı bir dönemde Gates’in önüne sermekten kaçınmadılar. Onu, dönemin en seçkin okul ve kreşlerine yolladılar. Meyvesini aldıklarından şüphe duyulmayan bu ortam, Bill Gates’i daha ilerisi için cesaretlendiriyordu.

 

EVLİLİĞİ VE AİLE DURUMU

Melinda Gates ile evli olan Bill Gates’in ayrıca, Jennifer Katherina, Rory John ve Phoebe Adele adlarından üçte çocuğu bulunmaktadır. Ailesi ile 6100 metre karelik devasa bir alanda yaşamakta ve hayatından büyük zevk aldığı bilinmektedir.

 

MICROSOFT SONRASI

Bill Gates ve küçüklük arkadaşı Paul Allen artık kararını vermişti. Zamanın en değerli yazılımcıları ve programcıları ile önemli bir toplantı sonrası, Windows yazılımları için pazarlama ruhsatı almak adına Microsoft şirketini kurdu. Şirket, henüz daha çok yeni olmasına rağmen, geliştirdiği sistem algoritmaları sayesinde, kişisel bilgisayarları daha hızlı ve daha güvenli kılıyordu. Tüm bu durumlar, onun daha ilk günlerde 20.000 sipariş almasını sağladı. Bunun yanında gün be gün artan maddi destekler, şirketin bir dev haline gelmesini sağladı ve hemen hemen tüm kişisel bilgisayarların vazgeçilmezi halini aldı. Bundan sonra artık Windows yazılımları Microsoft aracılığı ile Dünya’nın en ücra köşelerine kadar taşınabiliyordu.

 

BILL GATES’IN SERVETİ

Tüm bu konulara değinmişken, her gün binlerce kişinin arama motorlarında arattığı, Bill Gates’in serveti ne kadar sorusuna cevap vermeden geçemeyeceğiz. Bill Gates, Forbes zenginler araştırmasına göre, uzun yıllar birinci sırada devam etmektedir. Yaklaşık 90 milyar dolarlık serveti ile Dünya’nın en zengini olan Gates, özellikle Afrikalılar için açtığı vakıf aracılığı ile bu servetini yardım için kullanmaktan da kaçınmamıştır. Ayrıca Gates Vakfı aracılığı ile dünyanın bir çok yerinde yardım seferberliğine giriştiği de bilinmektedir.

 

 

Yorumlar

Yazıya 4 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

MritaFonseca27 9 Ekim 2016

adamın ne kadar zengin olduğu değil de ne kadar sempatik olduğu benim dikkatimi çekiyor, hiç öyle burnu havalarda bi tipe benzemiyor bence. Bir haberde okumuştum bill gates evde bulaşıkları yıkıyomuş.

Birisi İşte 9 Ekim 2016

bill gates günde 1milyon dolar harcasa serveti 205 yılda bitiyormuş.ben günde 10 lira harcasam servetim ay sonunda bitiyor.

ata 9 Ekim 2016

neymiş adam evde bulaşıkları yıkıyomuş, bırakın arkadaş şöyle pofpof yemleri yemeyi.

şafak 18 Şubat 2017

Bill gates; ‘fabrikada çalışan robotlar vergi vermeli’. Otomasyona geçen fabrikalar 50 işci çıkarıp vergi vermiyor.

İlginizi Çekebilir
Ercüment Balakoğlu Kimdir?

Ercüment Balakoğlu Kimdir?

0
0
29 Ağustos, 16:56
Oğuzhan Özyakup Kimdir?

Oğuzhan Özyakup Kimdir?

0
0
29 Ağustos, 03:19
Melike Öcalan Kimdir?

Melike Öcalan Kimdir?

0
0
28 Ağustos, 13:15
İbrahim Saraçoğlu Kimdir?

İbrahim Saraçoğlu Kimdir?

0
0
2 Kasım, 12:55
Lokman Hekim Kimdir?

Lokman Hekim Kimdir?

0
0
1 Kasım, 11:28
Ozan Tufan Kimdir?

Ozan Tufan Kimdir?

0
0
30 Ekim, 12:42
Belçim Bilgin Kimdir?

Belçim Bilgin Kimdir?

0
0
29 Ekim, 11:38
Rıza Sarraf Kimdir?

Rıza Sarraf Kimdir?

0
0
28 Ekim, 00:07
Erhan Afyoncu Kimdir?

Erhan Afyoncu Kimdir?

0
0
26 Ekim, 12:20
Bosch Servisi | www.arcelikservisi.tv | fakro çatı merdivenleri | fakro çatı pencereleri | çatı merdiveni | çatı merdivenleri | İnci Ağda | ejzane.com