Bill Gates Kimdir? Okul, Aile ve İş Yaşamı Hakkında Detaylar
Kapat

Bill Gates Kimdir? Okul, Aile ve İş Yaşamı Hakkında Detaylar

Anasayfa Kimdir Bill Gates Kimdir? Okul, Aile ve İş Yaşamı Hakkında Detaylar

BILL GATES

Asıl adı William Henry Gates, bilinen adı ile Bill Gates, Ekim 1955 te Washington eyaletinin Seattle şehrinde dünyaya geldi. Avukat baba William Gates ve Öğretmen anne Mary Maxwell Gates, çocuklarının okumasını çok istemekteydiler. Öyle ki, Küçük Gates onların bu dileklerini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşamıştır. Henüz 12 yaşındayken, sınıf arkadaşı Paul Allen ile birlikte informatik kurslarına yazılarak, bilişim alanında önemli bir mesafe kat etmiştir. Allen ile birlikte, okul sonrası bilgisayar yazılımları üzerine çalışmakta ve her geçen gün dünyanın en büyük yazılım devini kurmaya yaklaşmaktaydı.

 

OKUL HAYATI VE AİLESİ

Okul hayatı, Bill Gates’i önemli ölçüde bu günlere hazırlayan aşama olarak gösterilebilir. Çünkü, henüz küçük yaşlarda, takım arkadaşları ile bilgisayar sistemleri ve yazılımları üzerine önemli çalışmalar yapmaktaydı. Küçük şirketlerin yazılımlarını yaparak harçlıklar toplamaya çalışmaktaydı.

Gates ailesi, mütevazi bir hayat yaşamaktaydılar. William ve Mary çocukların eğitimine önemli ölçüde katkı sağlamakta ve tüm ihtiyaçları ile birebir ilgilenmekteydi. Öyle ki, en meraklısı olduğu oyuncağı bilgisayarı da, henüz kimsenin evinde kolay kolay bulunmadığı bir dönemde Gates’in önüne sermekten kaçınmadılar. Onu, dönemin en seçkin okul ve kreşlerine yolladılar. Meyvesini aldıklarından şüphe duyulmayan bu ortam, Bill Gates’i daha ilerisi için cesaretlendiriyordu.

İlginizi Çekebilir!  Furkan Palalı Kimdir? Furkan Palalı Hakkında Yapılan Yorumlar

 

EVLİLİĞİ VE AİLE DURUMU

Melinda Gates ile evli olan Bill Gates’in ayrıca, Jennifer Katherina, Rory John ve Phoebe Adele adlarından üçte çocuğu bulunmaktadır. Ailesi ile 6100 metre karelik devasa bir alanda yaşamakta ve hayatından büyük zevk aldığı bilinmektedir.

 

MICROSOFT SONRASI

Bill Gates ve küçüklük arkadaşı Paul Allen artık kararını vermişti. Zamanın en değerli yazılımcıları ve programcıları ile önemli bir toplantı sonrası, Windows yazılımları için pazarlama ruhsatı almak adına Microsoft şirketini kurdu. Şirket, henüz daha çok yeni olmasına rağmen, geliştirdiği sistem algoritmaları sayesinde, kişisel bilgisayarları daha hızlı ve daha güvenli kılıyordu. Tüm bu durumlar, onun daha ilk günlerde 20.000 sipariş almasını sağladı. Bunun yanında gün be gün artan maddi destekler, şirketin bir dev haline gelmesini sağladı ve hemen hemen tüm kişisel bilgisayarların vazgeçilmezi halini aldı. Bundan sonra artık Windows yazılımları Microsoft aracılığı ile Dünya’nın en ücra köşelerine kadar taşınabiliyordu.

 

BILL GATES’IN SERVETİ

Tüm bu konulara değinmişken, her gün binlerce kişinin arama motorlarında arattığı, Bill Gates’in serveti ne kadar sorusuna cevap vermeden geçemeyeceğiz. Bill Gates, Forbes zenginler araştırmasına göre, uzun yıllar birinci sırada devam etmektedir. Yaklaşık 90 milyar dolarlık serveti ile Dünya’nın en zengini olan Gates, özellikle Afrikalılar için açtığı vakıf aracılığı ile bu servetini yardım için kullanmaktan da kaçınmamıştır. Ayrıca Gates Vakfı aracılığı ile dünyanın bir çok yerinde yardım seferberliğine giriştiği de bilinmektedir.

İlginizi Çekebilir!  James Rodriguez Kimdir? James Rodriguez Hakkında

 

 

“Bill Gates Kimdir? Okul, Aile ve İş Yaşamı Hakkında Detaylar” üzerine 5 yorum

  1. şafak says:
  2. ata says:
  3. Birisi İşte says:
  4. MritaFonseca27 says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arçelik Servisi | www.arcelikservisi.tv | Hasan Kalyoncu Üniversitesi
DMCA.com Protection Status