Alpağan İsminin Anlamı Nedir?

Alpağan İsminin Anlamı Nedir?

Gizem Başaran 05 Eki 2016 İsimler  1

Alpağan İsminin Anlamı Nedir?

Alpağan ismi eski Türkçe bir isimdir, Alpağan isminin anlamı ise; Cesur, korkusuz, yiğit, kahraman anlamındadır. Modern Türkçe’de pek kullanılmamakla birlikte geçmişte eski Türk boylarında sıkça kullanılan bir isimdir. Alpağan ismi erkek ismi olarak kullanılmaktadır. Türkiye’de kaç kişinin Alpağan ismini kullandığı ile ilgili bir bilgiye  ne yazık ki ulaşamadık.

Erkek çocuğunuz için Alpağan ismini vermeyi düşünüyorsanız, eski Türkçe bir isim vermek hoşunuza giderse, eşsiz bir isim tercihi olabilir.

 

Alpağan İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Alpağan Türkçe bir isim olduğu için Kuran’da geçmiyor, ancak kelime anlamı olarak elbette bir çok kez geçiyor, ancak Arapça karşılığı olarak geçmekte.

Alpağan isminin dinen caiz olduğunu söyleyebiliriz. Ancak yinede ismi koymadan önce konu hakkında uzman bir kişiden fikir edinmenizde fayda var.

 

Alpağan İsmini Kullanan Ünlüler

Prof. Dr. Alpagan Mustafa Yıldırım 1963 Karaman doğumlu olan, Alpagan Mustafa Yıldırım . Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanlığını yapmaktadır.

 

Gizem Başaran {Gizem Başaran}

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Dış Ticaret (Açıköğretim) Son sınıf öğrencisiyim. Sinema ve belgeseller favorilerim arasındadır. Ayrıca iyi bir Squash oyuncusuyum.
ağa ismi
Ağa İsminin Anlamı Nedir? Çocuk İçin Ağa İsmi Uygun Mu?
Asıf isminin anlamı nedir?
Asıf İsminin Anlamı Nedir?
Sinan Ne Demek?
Sinan İsminin Anlamı

“Alpağan İsminin Anlamı Nedir?” üzerine 1 yorum

  1. VATAN__5858 diyor ki:

    Alpağan güzel isim aslında, bugüne kadar hiç duymadım bu ismi, oğlum olursa koyabileceğim bir isim Alpağan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir