Akasya Tozu Gerçekten Zayıflatıyor Mu? Yoksa Diğerleri Gibi Tırt Mı?

Akasya Tozu Gerçekten Zayıflatıyor Mu?

Son yılların en önemli buluşlarından biri olarak kabul edilen Akasya Tozu, özellikle ABD program sunucusu ünlü Türk doktor Mehmet Öz ile birlikte gündem oluşturmaktadır. Mehmet Öz’ün, programdaki kilolu kadınlara dönük yaptığı konuşmada müjdeli bir haberi paylaşmıştı. Bu haber, özellikle kilolu kadınların korkulu rüyası haline gelen obezite ve yağlanmaya karşı önemli bir ürünün geldiğini göstermekteydi. Akasya yapraklarından elde edilen Akasya Tozu, düzenli kullanım sonunda, bir çok kimsede olumlu sonuçlar vermekteydi. Klinik çalışmalarda da, deneklerin büyük bir bölümünde olumlu sonuçlar görülmüş ve bu sonuçlar ışığında, bu ürüne duyulan güven de artmıştı. Aynı zamanda, önemli alternatif tıp önde gelenlerinden de olumlu yorumlar almış ve ünü bir çığ gibi tüm dünyayı kasıp kavurmuştu. Evet bu belki de bir çoğumuz tarafından abartı olarak kabul edilebilir ama bu ürün gerçekten de kilo vermek için ideal bir ürün olarak kabul edilmektedir. Tek yapmanız gereken şey, düzenli kullanmak ve öğün atlamamak, ayrıca doz aşımından sakınmak.

Akasya tozu kullanan önemli isimlere de rastlamak mümkün. Çoğu sinema ve dizi starı olan dünyaca ünlü sanatçıların yanında, ülkemizde de, bir zamanlara damga vuran televizyon sit-com yapımlarından Akasya Durağının kilolu oyuncularından Hediye karakterinde ki  Şeyla Halis’te Akasya tozunu kullananlardan biri. Son zamanlarda ki fit ve düzgün vücudu ile herkesi kıskandıran Halis, üründen fayda görmüş bir isim. Özellikle fazla kilolarından dert yakındığı bir dönemde bu ürünle tanışan Şeyla Halis, şu anda mükemmel kiloları ile rahat bir yaşam sürdürmektedir.

Akasya tozunun bir diğer faydası ise, yüksek ateşe iyi gelmesi. Bunun yanında, diş eti problemi yaşayanlarda bu ürünü kullanabilir, etkisini görebilir. Tüm bunların yanında, akasya tozunun bir diğer faydası olarak da astım şikayetine çözüm bulduğu söylenmektedir. Nefes darlığı yaşayanlarda kullanabilir. Akasya tozunun faydalarının incelendiği yazımızda, ürün ile ilgili detaylı bilgileri edinebileceğiniz satış mağazalarından, ürün ile ilgili aklınızda ki tüm sorulara cevap bulmaya çalışmanız ve sağlıklı yaşamanız dileği ile.

 

AKASYA TOZU NE İŞE YARAR

Akasya Tozunu belki de bir çoğumuz ilk defa duyuyoruz. Ya da ismini biliyoruz ama faydalarından henüz fikrimiz yok denecek kadar az.  Akasya Tozu, son zamanlarda yapılan araştırmalar ve sonuçları ile adından söz ettirmeye başlamış eşsiz bir ürün. Hemen hemen her yerde, bu ürünün mükemmel sonuçlar verdiğine şahit olmuş binlerce kişi ile karşılaşmak mümkün. Peki gerçekten de akasya tozu faydalı bir ürün mü, faydalı ise hangi alanlarda ne gibi faydaları bulunmaktadır. Bu yazımızda Akasya Tozu ile ilgili önemli noktaları detaylandıracak ve faydalarından geniş anlamda bahsedeceğiz.

AKASYA TOZU NEDİR?

Baklagiller ailesinden olan Akasya, Latince adı Acacica olan bir cins bitkidir. Bu bitki yeşil yaprakları ve  bu yapraklar etrafında, bitki özünü korumaya programlanmış dikenler ile bilinir. Yem yeşil türleri olan Akasya, huzur verici bitki olarak da bilinmektedir.

Avusturalya başta olmak üzere ılıman ve tropikal bölgelerde bulunmaktadır. Onlarca çeşit, sarı, beyaz ve yeşil türleri bulunmakla birlikte, tüm türlerinde genel biyolojik özellikler aynıdır.

Akasya ağaçlarının kabukları çok etkili ve özel bir yapıya sahiptir. Bu yapı üzerinde onlarca bilimsel araştırma yapılmış ve değerinin farkına gün be gün varılmıştır. Akasya kabuklarının bazı fiziksel ayrıştırmalar sonucunda akasya tozunu oluşturduğunu ifade edebiliriz. Bu fiziksel uygulamalar, akasya tozunun etkinliğini azaltmamış aksine, onları çok farklı alanlarda kullanıma sunmuştur.

AKASYA TOZUNUN AŞIRI KİLO ÜZERİNDE Kİ ETKİSİ

Akasya Tozunun ayrıştırılarak ufalama işleminden sonra, direkt ya da bazı özel etken maddeler ile birlikte bazı ürünler olarak piyasaya sürülmesi, kilo kontrolü üzerinde bilimsel sonuçlar elde edilmesini kolaylaştırmıştır.

Metabolizma hızını arttırarak, kişinin tokluk hissetmesini ve yediği yemekleri hızlı bir şekilde sindirmesini sağlamakta ve bu sayede kişinin aşırı kilolarından kurtulmasına neden olmaktadır.

Akasya Tozunun bazı özel kür ya da jel haline getirilmesi ile, başta kilo kontrolü olmak üzere bir çok faydasının görüldüğü bir gerçek. Diş eti zayıflıklarından muzdarip kişilerin önemli  bir çoğu, bu ürünü kullanarak, diş eti problemlerini önemli bir ölçüde azaltabilir ve sağlıklı gülüşlere sahip olabilir.

Astım şikayeti  yaşayan insanların bu tozu gönül rahatlığı ile kullanabileceğini söyleyebiliriz. Astım nöbetlerinize iyi gelecek ve akciğerlerinizin işleyişini düzenleyecek olan bu ürünü kullanmadan önce hekiminize başvurmanızda fayda var.

Göz problemlerini yaşayanlardan iseniz, Akasya Tozunu ciddi ciddi düşünebilirsiniz. Çünkü bu ürün sayesinde, göz bulanıklığı başta olmak üzere bazı göz rahatsızlıklarına çözüm bulabilirsiniz. Daha keskin gözler için bu ürün faydalı gelebilir.

Yüksek ateşte de size ve çocuklarınıza bu ürünü tavsiye ederiz. Tüm bu ve daha fazlası için, bu ürünü kullanmaya başlamadan önce, hekiminiz ile iletişime geçebilir ürünü kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

 

Akasya Tozu Kullanımı

Yapısı ve içeriği sayesinde, alternatif tıp alanının üzerinde önemle durduğu Akasya Tozu, bir çok hastalığa ve devası yok gibi görünen bir çok rahatsızlığa çare olmaya devam ediyor. Amerika sağlık programları sunucusu ünlü doktor Mehmet Öz’ün de dikkatleri üzerine çekmeye çalıştığı ve bu alanda bir çok program yaptığı bu ürün, başta kilo problemleri yaşayan kadın ve erkekler için önemli bir ürün haline geldi. Akasya yapraklarından elde edildiği için bitkisel olan bu ürün herhangi bir kimyasal bileşen içermemesi sayesinde, tamamı ile doğal bir üründür. Türkiye ve dünyada bir çok ünlünün de kullandığı bu üründen fayda görmüş olması, ürüne duyulan güvenin göstergesi olarak kabul edilmektedir. Geri dönüşleri genelde olumlu olan Akasya tozu farklı kombinasyonlarda kür ya da jel olarak üretilmektedir. Bu ürünün faydasını görmek isteyenler, kullanım şeklini iyi bilmek ve tarif edilen şekli ile kullanmak zorundadırlar. Öyle ki, en iyi sonucu almak için, prospektüsünde belirtilen gün ve öğünlerde tavsiye edildiği gibi kullanımına özen gösterilmeli ve doz aşımına kesinlikle gidilmemelidir. Doz aşımında herhangi ciddi bir yan etki görülmemesine rağmen en kısa zamanda en yakın sağlık  kurumuna gidilmesinde fayda vardır.

AKASYA TOZU NASIL KULLANILMALIDIR?

Akasya tozu, genelde toz olarak kullanılmasının yanında, bazı durumlarda jel ya da kür olarak da karşımıza çıkabilir.

Akasya tozunun güzel kokusu ve çoğu kimse tarafından kabul edilen eşsiz tadı sayesinde, kullanımında keyif duyacak bir sonraki öğünü dört gözle bekleyeceksiniz. Akasya Tozunu günde 2 ya da 3 kez kullanmanızda bir zarar yoktur. Sabah akşam birer kez olarak tavsiye edilen bu ürünü, bir bardak suya atarak ya da bir bardak süt ile birlikte de kullanabilirsiniz. Bir bardak su ya da soğuk süte 1 tatlı kaşığı atarak ürünü afiyetle tüketebilirsiniz. Bu öğünleri atlamadan ve genelde aynı zaman diliminde tüketerek sizde belirli periyotlarda kilolarınızdan kurtularak fit bir vücuda sahip olabilirsiniz. Unutmayın, doz aşımında vakit kaybetmeden en yakın sağlık merkezine gidip hekiminizle iletişime geçmeyi  ve gereken tetkikleri yapmayı ihmal etmeyiniz.

 

Akasya Tozu Yan Etkileri Var Mı?

Akasya Tozunun akasya yapraklarından elde edildiğine daha önce ki yazılarımızda değinmiştik. Bu ürünün bitkisel olması ve bu yüzden doğal ürünler listesinde yer almasından dolayı, şunu söyleyebiliriz ki, akasya tozunda klinik çalışmalarda ve bilimsel sonuçlarda herhangi bir yan etkiye rastlanmamıştır. Tek yan etkisinin, akasya bitkisine alerji duyan kişilerde kaşıntı, ishal, baş dönmesi gibi geçici rahatsızlık olduğunu söylemek mümkün. Bu bitkiye alerjisi olan kişilerin kullanmadan önce bir hekime giderek muayene olması ve alerji testi sonuçlarına göre hareket etmesinde fayda vardır. Aksi durumda, kişinin bağışıklık sistemi üzerinde ciddi bir etkisi olmamasına rağmen, fiziksel bir takım sorunlar ile karşılaşabileceğini belirtmek isteriz. Bunun dışında, sağlıklı kişilerde, herhangi bir olumsuzluk yaşanmayacağını ve herhangi bir yan etki problemi görmeyeceğini söyleyebiliriz.

AKASYA TOZUNUN YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Akasya Tozunun güvenilir yerlerden temin edilmesi halinde, şu an için bir yan etki göstermediğini ifade etmek isteriz. Tamamı ile bitkisel ürün olan bu ürünün yan etkilerinin, klinik çalışmalarda ve bilimsel sonuçlarda pozitif olgularına rastlanmamıştır. Akasya bitkisinin zehirli salgılar ürettiğini ve bu salgıların özellikle hayvan derisi üzerinde bir takım zararlarının olduğu bilinmektedir. Ama Akasya  tozu üretiminde bu yapıya rastlanmamıştır.

Güvenilir yerlerden siparişinizi vermeniz durumunda en doğal ürünü satın alabilmiş olacağınızı ve sağlık tüccarlarını zengin etmenin ötesine geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Akasya tozu sadece, bu ürüne alerjisi olan kişilerin yanında, doz aşımını önemli ölçüde aşan kişiler için yan etki yaratmaktadır. Bulantı, kusma ve deride kaşıntı, görülebilen yan etkilerin başında gelmektedir. Bunun dışında çok önemli diyebileceğimiz herhangi bir geri dönüşü olmayan yan etkiye rastlanmamıştır.

Akasya Tozunu, belirtilen gün ve öğünde, belirtilen miktarlarda ve şekillerde tüketilmesine dikkat ediniz. Aksi bir durum ile karşılaşılması halinde, en kısa zamanda doktora gitmenizi tavsiye ederiz. Akasya tozunu kullanmadan önce dikkatlice incelemenizde de fayda vardır. Herhangi bir soru veya sorun ile karşılaşırsanız, tedarik ediciniz ile iletişime geçerek bunları paylaşabilirsiniz.

 

Akasya Tozu Kaç Para

İsmi, dünyaca ünlü Amerikan sağlık programları ile bilinen Dr. Mehmet Öz ile birlikte duyulmaya başlanan ve ülkemizde de bir çok Alternatif tıp uzmanının tavsiyesi ile önemli bir noktaya gelen Akasya Tozu, sağlık sektörünün baş aktörlerinden biri olmaya devam ediyor. Özellikle aşırı kilolarından kurtulmaya çalışan kadın ve erkeklerin kullandığı bu eşsiz ürün, uygun ücretler ile satışa sunulmaktadır. Aşırı kilo problemi yaşayan, 18 ve üzeri tüm herkesin kullanabileceği ideal bir ürün olan Akasya tozu, çeşitli kampanya ve indirimler ile siz değerli tüketicilerin beğenisine sunulmaktadır. Ayda 5 kilo ortalama yağ yakımı sayesinde, birkaç şişe kullanım sonunda, ideal ve fit bir vücuda sahip olabileceğinizi iddia eden bu mükemmel ürün, herhangi bir yan etkiye neden olmaz. Kullanımı son derece kolay olan Akasya tozu, düzenli kullanımda en etkili sonucu almanızı sağlayacaktır.

AKASYA TOZU NE KADAR?

Akasya tozunun bazı kişiler ve kuruluşlar tarafından sahte bir şekilde piyasaya sunulması bu konuda ciddi rahatsızlıkların meydana gelmesine neden olmuştur. Bu yüzden, resmi satış sitelerinden bu ürünü kullanmanızı tavsiye ederiz. Resmi satış mağazalarından ve özgün eczanelerde bulabileceğiniz Akasya Tozunun fiyatına gelince. 1 adet Akasya tozunun ortalama fiyatı 82 tl’dir. Çeşitli kampanyalar ile satın alabileceğiniz bu ürünü, 2 kutu 175 lira, 4 kutuyu 300 liraya almak mümkün. Bunun yanında, bir çok sitede, ücretsiz kargo, peşin fiyatına taksitlendirme ve kapıda ödeme seçeneklerine de rastlamak mümkün. Tüm bunların yanında farklı kampanyalarla da desteklenen Akasya tozuna, kilo alımınızı dengeleyecek ve hızlandıracak bir takım doğal ürünleri de ekleyen resmi satış mağazaları da bulunmaktadır. Satın alacağınız sitenin ya da mağazanın güvenilir olmasına ve ambalajının yırtık olmamasına dikkat ediniz. Akasya Tozunu almadan önce, satın alacağınız kişiler ile iletişime geçebileceğiniz resmi telefon ve adreslerinde olmasına özen gösteriniz. Bu ürünü kullanmadan önce ürün incelemesini dikkatli bir şekilde yapmanız faydanızadır. Ürün ile ilgili tüm soru ve sorunlarınızı, ürünü satın aldığınız kişi ya da kuruluşlara sorarak aklınızda ki tüm soru işaretlerini giderebilmeniz ümidi ile.

 

Akasya Tozu Şikayetleri

Kilo problemi yaşayan bir çok kişinin sosyal medya başta olmak üzere, çeşitli haber ve reklam sitelerinden öğrendiği ya da TV programlarında rast geldiği Akasya Tozu, olumlu olumsuz bir çok geri dönüş almıştır. Aralarında Akasya Durağının önemli karakterlerinden Hediye’yi canlandıran Şeyla Halis’in de bulunduğu bir çok kişi bu ürünü kullanmaktadır. Ürünü kullananların verdiği röportajlar göz önünde bulundurulursa ve özellikle satış mağazalarındaki kişiler gerçek kişilerden oluşuyorsa, bu ürün kullanılmaya değer bir üründür. Bunun yanında Doktor  Mehmet Öz gibi bir değer de bu ürün hakkında önemli açıklamalar yapıyor ve üzerine bir çok makale ve tez yayınlamakla kalmıyor, programlarında geniş yer veriyorsa, bu ürünün artılarının olduğunu göstermektedir. Ayrıca, söylendiğine göre, bilimsel sonuçlar ve klinik çalışmalar, bu ürünün kilo vermede önemli bir madde içerdiğini ortaya koyuyor. Tüm bu sonuçlar ışığında ürünün faydalı bir ürün olduğu görülse de, ürün hakkında ki şikayetler de dikkate değer.

Akasya tozu ile ilgili olumlu yorumların yanında, şikayetler de söz konusudur. Bu, tüm ürünler için geçerli bir olaydır. Ama yazımızda siz değerli okuyucularımıza kesin bilgi verme gayretinde olduğumuz için, bu noktada hangi şikayetler var, bunları sizlerle paylaşmak istedik.  Şikayetlerin büyük çoğunluğunu, ürünün faydasını görmeyenlerden almaktayız. Ya da ürün satıcıları almakta dersek daha doğru bir söylem olabilir. Bu durumu, bünyeden bünyeye değişmekte ve bazı kişiler üründen fayda göremeyebilir diye izah etseler de, fayda görmeyenlerin azımsanmayacak bir ölçüde olması, ürün ile ilgili acabaları daha derin incelememize sebep olmaktadır. Bir diğer şikayet ise, ürün ile ilgili bazı küçük de olsa yan etkilerin yaşandığı noktasında. Ürünü kullanan bir kısım tüketici, akasya Tozu kullanımında sonra kaşıntı ve ishal problemleri yaşadığını söylemektedir. Ayrıca, ürünün adrese geç iletilmesi, kutunun içinin boş olması ve pahalı olması gibi bir takım fiziksel şikayetler de söz konusu. Bu ürünü satın almadan önce, bu şikayetleri göz önünde bulundurmanızı ve ürünü kullanmadan önce hekiminize danışmanızı tavsiye ederiz. Ürünü satın aldıktan sonra da kullanım şekli ve dozunu da tam manada anlamış olmanızda fayda var.

 

Akasya Tozu Yorumları

Akasya Tozu ile ilgili olumlu ve olumsuz birçok yorumu derlediğimiz yazımızda, ürünle ilgili son kararı yine kendinizin vereceğini ve bu yorumların sadece sizi bilgilendirmek amacı ile toplandığını hatırlatmak isteriz. Farklı sitelerde ve satış mağazalarındaki yorumları sizinle paylaşmaktayız. Ürünü kullanmadan önce bu yorumları okumanız size fayda sağlayacaktır. Ürünle ilgili derlediğimiz bu yorumlar sadece olumlu ya da olumsuz eleştirilerin bir yansıması olarak değil, aynı zamanda olağan yorumları da kapsamaktadır. Öyle ki, ürün kullanımından tutun, ürüne ulaşma gibi birçok yorumu da yazımızın devamında görebilirsiniz. Yorumları genel perspektifte inceleyerek, yorum yapan kişi ya da siteleri burada yayımlamayacağız.

AKASYA TOZU OLUMLU YORUMLARI

Akasya tozu ile ilgili genel yorumlar, ürünün az da olsa bir faydası olduğu noktasında. Bu faydaların, gerçekte de ürün içeriği ile mi ilgili yoksa psikolojik mi olduğunu bilmemekle birlikte “ Mükemmel bir ürün, kullandıktan 1 ay sonra faydasını gördüm.” gibi yorumların yanında, “Kesinlikle tavsiye ederim, bu ürün bambaşka.” gibi yorumlarla da sık sık karşılaşırsınız. Aynı zamanda, “ Üründen muazzam bir fayda bekleyenler, hayal kırıklığına uğrayabilir, ama az da olsa faydası var sanki.”, “ Ürün sadece 5 kilomu aldı, acaba kullanmasaydım da verebilir  miydim diye çok düşünüyorum.” gibi yorumları da okuyabilirsiniz.

AKASYA TOZU OLUMSUZ YORUMLARI

Akasya tozu ile ilgili genel olumsuz yorumlar ise; “ Sakın bu ürünü kullanmayın para tuzağı.” ,” Bu ürün sadece para tuzağı, hiçbir tutarlılığı yok.”, gibi yorumları görebilirsiniz. Bunun yanında “ Ürünü kullandım 1 ay geçti, kullanmadan önce 95 kiloydum şimdi 96.5.” diye esprili yaklaşımlarda yok değil. Yine Akasya Tozu ile ilgili göze çarpan en önemli yorum ise; “ Mehmet Öz seni Allah’a havale ediyorum.” olarak karşımıza çıkıyor.

Akasya tozu ile ilgili bir diğer yorumlar ise, adrese teslimde yaşanan sıkıntılar ve kapıda ödeme gibi problemlerden kaynaklanmaktadır. Bunun yanında, ürünün içinin boş olduğu da rastlanan olaylardan biri.

Tüm bu yorumları değerlendirerek satın almanızı ve satın almadan önce iyi bir ön inceleme yapmanızda fayda görüyoruz. Soru ve sorunlarınızı muhakkak muhataplarınıza ileterek, aklınızda ki soru işaretlerine cevap aramanız dileği ile.

Check Also

Atlanta 4K Uydu Alıcısı Kullanıcı Yorumları

Atlanta 4K Uydu Alıcısı kullanıcı yorumlarını sayfanın altından okuyabilir, dilerseniz üye olmadan yorum yapabilirsiniz. Atlanta …

8 Yorum

 1. Sonay Özdilli

  Bende aldım 92 TL ama beyaz toz normal konserve kavanozuna doldurulmuş sulandirinca sarı renkli oluyor ama hiçte tok tutmuyor kullanma kılavuzu içeriği yok öylesine bir etiket yapistirmislar eskiden nasıl yiyorsam aynı verilen müşteri temsilcisi arıyorum açan yok tamamen duzenbalik kandırıyorlar odedigim parayı helal etmiyorum

 2. Sevil özkürçü

  Tam tersine kilo aldım gerekeni yapacak bu düpedüz sahtekarlık utanmıyorsunuz insanları kandırıp 190 liramızı aldınız

 3. Bana cevap verin lütfen Aldığım ürün niye beyaz çıktı .Hıç bir fatura yok garanti belgesi yok nasıl kullanılacak bilgisi yok kokusu yok kireç gibi birşey kullanmaya korkuyorum 92 lira da para verdim .Bana lütfen cevap verin .Yoksa dolandırırdım mı?

 4. Ben aldım fiyatı 92 liraya bana geldi yalnız resimde sarı renkli bir toz bana gelen kireç gibi beyaz bir toz ayrıca kapağı açıktı kutunun içine dökülmüş geldi bana gelen yoksa sahtemi? Tel cevap verende yok hani garantiliydi
  Cevap verin lütfen.zümrüt onur

 5. Slm bu zayıflama ile ilgili konu edinip emin olmak istiyorum.. Çok kiloluyum kurtulmak istiyorum bilginize çok ihtiyacım var. Çok teşekkür ederim saygılar

 6. İşin özü akasya tozu işe yaramıyor!

 7. akasya tozuda fos çıktı, bastılar reklamları milleti dolandırdılar şimdi telefonlara bile bakan yok

 8. Heryerde reklamalrını görmeye başladım, yakında bu başlık yorumla dolar gibime geliyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir